Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 298124 razy)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1275 dnia: 10 Luty 2022, 12:34:37 »
Do tego sitka sypałem 15g.

88*C było dobre ale w czasach czarnych, włoskich spalenizn, na dodatek ze sporą zawartością robusty.

Z PIDem miałem tak, ale grzanie i tak uruchamia się w połowie ekstrakcji, impulsowo (zielone światełko na PIDzie), więc nie ma żadnego wpływu na temperaturę ekstrakcji.

W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Mate93

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: RS, AP, V60-02
  • Młynek: JX-PRO
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1276 dnia: 20 Luty 2022, 00:07:54 »
Czy ktoś z Was posiada PID na XMT7100? Zamontowałem zestaw u siebie wg instalacji ze strony "Moja Gaggia, Moje mody" i tu pytanie: jakich ustawień używacie(tak, wiem że są na blogu) i czy podczas załączania ekspresu temperatura tak fiksuje? Grzeje się do ok. 115°C, potem spada do ok. 90, załącza się grzałka(mam ustawioną temperaturę na 94°)  i z powrotem zaczyna grzać do ok. 115°C.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1277 dnia: 30 Maj 2022, 14:08:18 »
Nie wiem czy gdzieś było, ale nie wiedziałem, że Rancillio produkowało dla innych pod nazwą Promac Lollo.

https://www.olx.pl/d/oferta/profesjonalny-domowy-kolbowy-ekspres-do-kawy-promac-lollo-z-mlynkiem-CID619-IDHdMiD.html

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1278 dnia: 04 Czerwiec 2022, 17:39:28 »
Jakoś cicho w temacie Rancilio Silvia.
Czyżby wszyscy się na Rockety przesiedli? :)

https://www.facebook.com/groups/279993677167779/?ref=share

Offline Farin Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Kawiarka Biletti Kitty, SAECO PICOBARISTO HD8924/09, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1279 dnia: 15 Czerwiec 2022, 11:31:00 »
Kupiłem RS jakieś pół roku temu, po prawie 2 latach zbierania się do kupienia czegoś "porządnego". Z zawodu jestem konstruktorem i powiem tak... Poprzez rozwiązania zastosowane w tym ekspresie ich projektantom/konstruktorom należała by się solidna porcja  :Bicz:
Nawet jeśli było to projektowane na domowy użytek to za część rozwiązań jest mi poprostu wstyd  :-\
Nawet jeśli ktoś nie ma hajsu na coś lepszego, a planuje kupić ekspres do domu - to radzę "sączyć fusy przez zęby" przez kolejny rok, byle odłożyć na coś "współczesnego".
O!  kawka
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2022, 11:33:54 wysłana przez Farin »
Lubię wiedzieć.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1280 dnia: 15 Czerwiec 2022, 11:40:10 »
@Farin nie zawsze nowoczesne czy współczesne jest przecież najlepsze, widzisz jakieś błędy konstrukcyjne to może opowiedz o nich, może warto zastanowić się nad modyfikacją lub środkami zaradczymi? RS to dość stara konstrukcja ale czy taka zła? Prosta, niezawodna, niewymagająca, niewielka i budżetowa.

Offline Farin Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Kawiarka Biletti Kitty, SAECO PICOBARISTO HD8924/09, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1281 dnia: 15 Czerwiec 2022, 12:09:22 »
Absolutnie nie mówię, że RS jest zła jako ekspres, bo zarówno poprawne espresso i flat white da się zrobić, a przecież o to chodzi. Ja piję bardziej do elementów konstrukcji typu te dwie żałosne rurki, które ciasną dziurą wchodzą do pojemnika, brak podglądu poziomu wody, brak znacznika poziomu wody w tacce, "nosek" przed tacką, który trzeba ominąć nierzadko wylewając część "szlamu". To jest coś co nie powinno mieć miejsca, bo łatwo to wyeliminować, zwłaszcza, że przecież powstawały kolejne MOD-y. Nie wspomnę, już, że niedawno wypuścili wersję PRO, gdzie w większości są te same "włoskie rozwiązania". W Zlemer Maestro za 400zł powyższe były lepiej rozwiązane. Z całkiem przyzwoitego ekspresu jakim oceniam jest RS można było zrobić przyzwoity, ładny, funkcjonalny, przyjemny :-)

aha.. i zacząłem rozmieć co mieli na myśli ludzie, którzy przed zakupem RS ostrzegali mnie przed "jednobojlerowcem" ;-)  Powoli zaczynam myśleć nad DB lub HX ;-)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2022, 12:13:52 wysłana przez Farin »
Lubię wiedzieć.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1282 dnia: 15 Czerwiec 2022, 14:08:25 »
HX jest wspaniały, szczególnie z grupą e61 ale pamiętaj, że lubi przegrzewać wodę ;-) Trzeba robić flusha ;-)
RS był modyfikowany tylko teoretycznie, myślę że bardziej idąc w stronę oszczędności i unifikacji produkcji, część z tych braków, to raczej cechy a nie wady RS. Akurat Zelmer moim zdaniem to jeden z najgorszych ekspresów jaki miałem, przeskok z niego na Gaggia New Baby był równie wielki jak później na HXa ;-)

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1283 dnia: 14 Lipiec 2022, 12:41:04 »
Oddam w dobre ręce, posiadaczowi Rancilio Silvia :)

Młynek Rocky, stan idealny, regularnie czyszczony.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1284 dnia: 13 Sierpień 2022, 22:53:12 »
@Farin  Lepiej nie patrz na inne ekspresy bo zejdziesz na zawał

Offline Robertxrv750G7

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Gaggia Classic V3 (PiD, OPV)
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1285 dnia: 15 Wrzesień 2022, 13:32:43 »
Czy ktoś z Was posiada PID na XMT7100? Zamontowałem zestaw u siebie wg instalacji ze strony "Moja Gaggia, Moje mody" i tu pytanie: jakich ustawień używacie(tak, wiem że są na blogu) i czy podczas załączania ekspresu temperatura tak fiksuje? Grzeje się do ok. 115°C, potem spada do ok. 90, załącza się grzałka(mam ustawioną temperaturę na 94°)  i z powrotem zaczyna grzać do ok. 115°C.

Odkopię wpis - jeżeli czujnik masz na bojlerze to dodaj z 8-9 'C w ustawieniu PiDa, bo taki będzie spadek na prysznicu. Ja co prawda w Gaggi, ale mam ustawione 103'C

Offline Passo

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: GC
  • Młynek: Graef 800
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1286 dnia: 08 Październik 2022, 17:40:58 »
Mam pytanie,

zarezerwowałem sobie wstępnie Silvię z tego ogłoszenia (przepraszam za link):

ww(w).olx.pl/d/oferta/rancilio-silvia-kolbowy-ekspres-do-kawy-CID99-IDQq0RH.html

Jednak zastanawiam się, bo ono wisi już bardzo długo, może to jest jakiś znany Wam z "trefności" egzemplarz?

Prosiłem o zdjecia ramy, rdzy za bardzo nie ma. Gdzie(ś) tkwi haczyk?

Dziękuję.

A może ktoś by odpowiedział na moje poniższe pytanko?

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=32.180


Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1287 dnia: 08 Październik 2022, 18:02:56 »
To dość młoda wersja, z automatycznym wyłączaniem po 30 minutach bezczynności. Nie musi być koniecznie zardzewiały, jeśli dodatkowo jest był mało używany.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1288 dnia: 01 Styczeń 2023, 22:33:30 »

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1289 dnia: 13 Styczeń 2023, 12:52:03 »
Już kolejny tydzień i jestem pod wrażeniem jak ta kawa fajnie wychodzi z RS!
Smak, syropowa konsystencja i pianka. All there :)

Ktoś inny próbował już Ms Silvia Espresso, możecie się podzielić Waszymi wrażeniami?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi