Autor Wątek: baratza encore czy handground  (Przeczytany 943 razy)

Offline kajmanhastu

  • Wiadomości: 6
baratza encore czy handground
« dnia: 16 Lipiec 2020, 12:10:29 »
Witam,
od prawie roku byłem zadowolonym użytkownikiem młynka handground. Niestety uległ awarii (nie z mojej winy). Na rozpatrzenie gwarancji czekam już prawie miesiąc dlatego zastanawiam się czy nie poprosić o zwrot pieniędzy. Nie jestem szczególnie zaawansowanym kawoszem. Młynek handground do metod alternatywnych był dla mnie zadowalający. Niestety wyczytałem na reddicie, że problem który z nim miałem jest bardziej powszechny i często po reklamacji po jakimś czasie powraca.  I tu pojawia się moje pytanie. Jak wypada młynek handground w porównaniu z elektrycznym baratza encore? Opłaca się dopłacić ok 200zł do baratza? Młynek handground kupiłem po promocyjnej cenie (ok. 350zł).
Pozdrawiam :)

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: baratza encore czy handground
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipiec 2020, 20:16:32 »
Sprzedający ma na rozpatrzenie 14dni jeżeli dokonujesz reklamacji z tytułu rękojmi, więc warto to precyzować żeby nie musieć czekać.
Co do młynka, to Encore ma stalowe, a Handground ceramiczne żarno, więc lepiej porównywać z Aergrindem, który obecnie jest tańszy niż Baratza.
Na stronie jest za 80GBP i tutaj wybrałbym aergrinda z racji tego, że jest to sprawdzona konstrukcja z bardzo dobrym żarnem i stabilizacją.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi