Autor Wątek: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...  (Przeczytany 51259 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Luty 2017, 13:45:13 »
Właśnie piję twój Honduras naturalny z kawiarki. Dawno nie używałem tego urządzenia, a na te ferie zdecydowałem się właśnie na niego zamiast na AP. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak bardzo ten napar jest podobny do espresso z tej kawy,a może nawet bogatszy, ciężko powiedzieć, musiałbym porównać bezpośrednio. Pycha.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #91 dnia: 18 Luty 2017, 13:47:02 »
To jeszcze musisz spróbować tygielka. Do dopiero jest odjazd :).

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #92 dnia: 18 Luty 2017, 13:56:01 »
Muszę się zaopatrzyć, bo brak takiego w moim kawowym kąciku :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #93 dnia: 18 Luty 2017, 15:23:40 »
Właśnie piję Honduras z kawiarki. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak bardzo ten napar jest podobny do espresso z tej kawy,a może nawet bogatszy, musiałbym porównać bezpośrednio. Pycha.
zachęcam do takich porównań i ciekaw jestem wniosków, tylko żeby porównanie miało sens użyj tej samej ilości wody/ziarna w obu naparach, bo wiadomo że brew ratio z moki 1:8-1:10 nijak się ma do 1:2 w espresso, trudno zresztą żeby 4-5x bardziej rozwodniona kawa mogła przebić taki koncentrat.
Mi po 3 próbach z jednakowym brew ratio wyszło, że moka zaparza kawę skuteczniej i daje intensywniejszy napar.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #94 dnia: 18 Luty 2017, 15:45:08 »
Być może masz rację, ale z drugiej strony jednak z ekspresu ciśnieniowego kawę spożywam w postaci espresso, nie bardzo smakuje mi americano. Jak wrócę z ferii, to pobawię się w takie porównania. Porównam do espresso i do powiedzmy americano,w którym wyrównam proporcje.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #95 dnia: 18 Grudzień 2017, 21:07:05 »
Zauważyłem, że wszyscy zachwalają Bialetti. Zamierzam wziąć się do zabawy z makinetką i tak się zastanawiam... Czy jeśli kupię coś tańszego ze stali nierdzewnej, wymienię sitko i uszczelki na Bialetti będzie to to samo? :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #96 dnia: 18 Grudzień 2017, 21:47:36 »
Ja nie widzę różnicy w robieniu kawy z Bialetti czy z noname z Kaufland. Tylko, że obie Alu. Bialetti ma jedynie stalowy dolny pojemnik.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Grudzień 2017, 22:16:44 »
Oprócz uszczelek ważne są sitka i stosunek długości lejka dolnego do tego w górnej komorze. Poza tym w stalowych dobrze jest nagrzać górną część przed zaparzaniem. Nie wiem czy warto ryzykować no name skoro teraz pełno promocji na markowe. 
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2017, 22:33:50 wysłana przez krystians »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Grudzień 2017, 23:25:35 »
Ja mamie kupiłem na prezent Bialetti Kitty u rogera, bodaj 85 zł ;) A przynajmniej nie będzie problemu z wymianą uszczelki(i marudzenia o szkodliwości aluminium :P)

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Luty 2018, 19:13:58 »
Jest kilka wątków kawiarkowych na forum, ale postanowiłem że zapytam tutaj.

W trakcie ekstrakcji, tzn. na jej początku powoli ale systematycznie leci ciemny napar, po pewnym czasie kolor wylatującego naparu zmienia się z ciemnego na jasny. Nie jest to jeszcze piana, ani kawiarka nie "prycha", ale wydobywający się zaczyna mieć kolor "zółtej wody" z kranu. Czy to już jest dobry moment by zdjąć kawiarkę z palnika?  Piana i "prychanie" zaczyna się jakiś czas po tym.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Luty 2018, 22:31:21 »
Idąc za poradą z tych warsztatów:

http://coffeeplant.pl/kawiarka-warsztaty-java-coffee-pop-up/
"W momencie, gdy kawa zaczyna się wylewać do górnego zbiornika, zamykamy pokrywkę i po 10-15 sekundach ściągamy ją z ognia. "

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Luty 2018, 12:09:14 »
Ten czas zależał będzie od kilku czynników a najbardziej od tego jak rozkręcony jest palnik/jaka moc na elektrycznej. Jak wiadomo po lekturze forum niektórzy robią na małym ogniu a inni wprost przeciwnie. Zatem dla obydwu wariantów czas ten będzie różny.
Osobiście postawiłbym jednak na obserwację strumienia i skończyłbym wcześniej ekstrakcję - ewentualnie dolał wody. A najlepiej spróbuj i tak i tak - wybierz smaczniejszy wariant  kawka

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #102 dnia: 07 Luty 2018, 12:18:29 »
kolor wylatującego naparu zmienia się z ciemnego na jasny
Ja w tym momencie wyłączam grzanie. Co do ekstrakcji to każda kawiarka może mieć trochę inaczej. Dlatego każdy musi doświadczalnie dojść do tego jak długo, kiedy itd.
Ja ostatnio przeprowadzałem małą próbę - do kawiarki Bialetti wsadziłem sitko GAT o tej samej pojemności i wymiarach. Różniły się nieco kształtem, ilością otworów itp drobiazgami. Okazuje się że zmiana samego sitka już zupełnie zmienia ekstrakcję. Chociażby trzeba było utrzymywać większą moc palnika, aby kawa równo wypływała przy sitku GAT. Podobnie to wygląda w kawiarce GAT, której sitka użyłem. Także zbyt dużo jest zmiennych, aby móc operować konkretnymi parametrami.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2018, 12:31:46 wysłana przez krystians »

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #103 dnia: 07 Luty 2018, 20:15:42 »
Dzięki za pomoc. Ja ze swojej strony zauważyłem, że jak za długo trzymam i za dużo tej piany naleci, to kawa ma taki gorzkawo-goryczkowaty, jakby lekko przypalony  i niezbyt przyjemny posmak. Ale myślałem że po prostu taki jest urok kawy z kawiarki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi