Autor Wątek: Ascaso Dream: 3 punkty sikania wodą..?  (Przeczytany 962 razy)

Offline Sinus Pi

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Ascaso I3
Ascaso Dream: 3 punkty sikania wodą..?
« dnia: 24 Maj 2019, 18:45:41 »
Mój Dream notorycznie zostawia na ciastku wyraźne trzy wgłębienia, odpowiadające trzem otworom w głowicy, przez które sika woda pod ciśnieniem. Oczywiście głowica zasłonięta jest sitkiem, ale sitko najwyraźniej ostatecznie nie daje jakoś bardzo dużo. Ponieważ rozprowadzenie wody po kawie, zamiast wysikania trzech dziur, wydaje mi się dość elementarną częścią działania ekspresu, to zastanawiam się, czy tam nie brakuje jakiejś części..? A jeśli nie, jeśli tak prosty ekspresik "tak ma i już", to czy miałoby sens wstawienie pod sitko jakiejś odpowiednio ukształtowanej stalowej blaszki, tak, by strumień wody z tych otworów trafiał najpierw w blaszkę i musiał rozejść się na boki po sitku..?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso Dream: 3 punkty sikania wodą..?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj 2019, 19:06:10 »
Poczytaj ten temat, może coś się wyjaśni: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3631.0
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Sinus Pi

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Ascaso I3
Odp: Ascaso Dream: 3 punkty sikania wodą..?
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2019, 02:49:12 »
No ba, dzięki, tego mi było potrzeba. Tamten temat, też o tuningu dodatkowymi blaszkami, leży po prostu w "ekspresach kolbowych" i dlatego go nie znalazłem tu. Przenoszę się tam, ale może dla innych szukających nie tam gdzie trzeba to tu poleży.

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Ascaso Dream: 3 punkty sikania wodą..?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maj 2019, 13:32:33 »
Kiedyś mi to przeszkadzało, teraz już nie, tzn te wgłębienia są bardzo płytkie przy odpowiednim zmieleniu i ubiciu kawy, nie powodują kanałów. Miałem sitko IMS 35 um, ale się zepsuło i wróciłem do oryginalnego. Nic to nie zmieniło. A wgłębienia mam 4, tyle jest otworów.
Pozdrawiam,
Piotrek

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi