Autor Wątek: Gastroback 42636 / Sage Dual Boiler / Breville Dual Boiler - wyrzuca różnicówkę  (Przeczytany 2489 razy)

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Reasumując szukam elektronika, który ogarnie temat :) Sam nie mam czasu, wiedzy, ani sprzętu żeby samemu się tym zająć. A kilka tygodni bez ekspresu sprawiły, że kawy z V60 i chemexa smakują mi co raz bardziej ;)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Popytaj w branży instalacji elektrycznych, zwłaszcza systemów inteligentnych budynków/mieszkań To są znakomici fachowcy. Nie reklamują sie z usługami typu przeglądowego, ale są na to gotowi. Sprawdzone.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Za awarie elektorniki w tym modelu często odpowiadają wycieki z uszczelek. Przyjrzyj się wszystkim czy gdzieś nie widać śladów wycieków, góra bojlera, boki i wszędzie godzie sa jakieś rurki czy czujniki. Na górze, przyczepiony do pokrywy znajduje sie moduł triaków odpowiedzialny za grzałki i pompy. Kiedy on solidnie zawilgocieje i np laminat trochę tez nasiąknie może dochodzić do różnych problemów z regulacją temp np. Czy do wywalania różnicówki może doprowadzić to nie wiem ale ludzie pisali o różnych mikroprzepięciach. Także najpeirw pouszczelniać, potem solidnie wysuszyć pcb. A jako kolejny krok powinieniać ew triaki które nie sa specjalnie kosztowne.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi