Autor Wątek: Automatyczny czy kolbowy  (Przeczytany 122673 razy)

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Automatyczny czy kolbowy
« Odpowiedź #180 dnia: 05 Styczeń 2015, 19:51:03 »
Off-Topic:
zaraz zaczną zakładać nowe tematy i dyskutować sami z sobą  :lol2:

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Automatyczny czy kolbowy
« Odpowiedź #181 dnia: 06 Styczeń 2015, 07:23:59 »
Jeżeli tak uparcie chcecie reklamować markę na K. to piszcie także o awaryjności ekspresów tej marki.
Przykłady? Proszę:

Klienci najczęściej skarżą się na konieczność wymiany Thermoblocku – ponoć awaryjność tego podzespołu jest bardzo wysoka, co można potwierdzić w niektórych serwisach. Najgorsze jest jednak to, iż w urządzeniu nie można wymienić jednej części – trzeba zakupić i wmontować cały moduł. I tu zaczynają się schody, ponieważ ceny części zaczynają się od kilkuset zł i sięgają nawet 1000 zł.

Wiele osób zwraca również uwagę na jakość plastikowych części, które wykorzystano w tym produkcie. Ponoć są one bardziej wytrzymałe, niż te z poprzednich modeli marki Krups, ale nadal pozostawiają wiele do życzenia.

Najczęściej powtarzanym zastrzeżeniem wobec Krupsa jest jego głośna praca. Sprzęt jest ponoć na tyle głośny, że wiele osób nie decyduje się na jego użytkowanie z samego rana, gdy śpi reszta domowników.

Do głośnej pracy trzeba też dodać wibracje podczas procesu parzenia – ponoć są one w stanie przesuwać filiżanki, co skutkuje nalaniem kawy do pojemnika ociekowego. Pojawiają się głosy użytkowników, którzy twierdzą, iż hałas można trochę zniwelować przez całkowite wypełnienie młynka – maszyna ponoć ciszej pracuje w takich warunkach.

Wśród innych wad wymienia się zbyt niską temperaturę przygotowanej kawy, zerowanie daty i zegara po odłączeniu maszyny od źródła zasilania

W części maszyn dostępna jest funkcja Stop. Gdy wprowadzimy polecenie i w trakcie jego realizacji zmienimy zdanie (lub przez pomyłkę wprowadzimy inną komendę), system poinformuje nas, iż nasze polecenie nie może być zrealizowane. Jednocześnie anulowana zostanie poprzednia komenda, a ekspres pozbędzie się świeżo zmielonej kawy (raczej nie będzie z niej pożytku).

Czytając powyższe - nie chciałbym mieć takiego ekspresu  :NO: >:(

Offline mikro

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Siemens EQ.7 Krups EA8160
Odp: Automatyczny czy kolbowy
« Odpowiedź #182 dnia: 06 Styczeń 2015, 16:35:35 »
Fakt, że w porównaniu z Siemensem rodziców, mój chodzi bardzo głośno (rano koniecznie trzeba zamknąć drzwi od spialni, kiedy parzy się kawę;))- z temperaturą parzenia kawy też się zgadzam. Co do wibracji, nie zauważyłam :P

Offline remos

  • Wiadomości: 9
    • REMOS
  • Ekspres: JURA F8
Odp: Automatyczny czy kolbowy
« Odpowiedź #183 dnia: 15 Styczeń 2015, 14:46:20 »
W pracy mam jakieś zwykłe dwa krupsy automatyczne i musze trzymać filiżankę bo jest w stanie zjechać na tyle, że kawa się rozlewa podczas parzenia.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automatyczny czy kolbowy
« Odpowiedź #184 dnia: 15 Styczeń 2015, 15:27:07 »
Pompka wibracyjna i mała masa robią swoje ;)

Offline Poochini

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: saeco poemia class hd8425/19
  • Młynek: szukam
Odp: Automatyczny czy kolbowy
« Odpowiedź #185 dnia: 10 Sierpień 2015, 22:05:00 »
Witam
Ostatnio zepsuł nam się poczciwy Severin KA5970 i musimy kupić nowy ekspres. Mamy dylemat: kolbowy czy automatyczny. Jeśli miałby być automatyczny z młynkiem to Krups EA8010, natomiast co do klobowych: DeLonghi EC 200 / 211, Krups Calvi XP3440  lub Saeco Poemia Class HD8325. Generalnie ja piję kawę w domu sporadycznie, a żona codziennie. Wiem, że nie będzie się jej chciało mielić kawy osobno, więc pozostaje automat z młynkiem lub któryś z w/w kolb. Sprawdzałem każdy i niestety wszystko to Chiny :(
Dziękuje za pomoc
Kupię młynek żarnowy - może być używany

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi