Autor Wątek: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy  (Przeczytany 10971 razy)

Olla

  • Gość
Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« dnia: 28 Marzec 2014, 09:33:18 »
Witajcie, 

tak, tak, kolejny laik szuka porady:)

szukam ekspresu do małej gastronomii, kawa będzie dodatkiem, nie głównym produktem,
Przygotowujemy samochód gastronomiczny i nie ma dużo miejsca na sprzet.

Serwisanci z którymi rozmawiamy sami sprzedają ekspresy i każdy poleca swoje, więc jestem zdezorientowana.

Wydaje mi się przekonujący dla naszych potrzeb Saeco Aulika, dostępny z gwarancja producenta za 4000 albo od serwisanta z 2 letnia gwarancją serwisanta za 4900 zł.


 
Proszę o opinie i poradę:)

scaliłem
f.


czytałam wczesniejsze wątki, znalazłam info o Quick Mill Professional,
ale jest dostepny tylko w jednym miejscu za 5500 z manometrem i trzeba czekac miesiąc na dostawe.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2014, 10:09:17 wysłana przez fux »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2014, 09:44:12 »
QM to juz naprawdę wysoka półka, rozważ któryś z modeli Jura (byle nie seria ena) - cieszą się dobrą opinią zarówno jeśli chodzi o jakość wykonania jak i jakość produkowanych napojów.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marzec 2014, 09:58:33 »
Z mojego doświadczenia, a i możesz popytać siebie i bliskich, klienci w takich sytuacjach chcą się napić kawy czarnej lub czarnej z mlekiem zwanej białą (jak w domu, często o parzoną pytają, tak z fusami), nie myślą o espresso, cappuccino czy innych latteartach. Dlatego też zainwestowałbym w ekspres przelewowy z możliwością ustawienia temperatury, w dobry młynek i w adekwatne ziarno (niby do dripa, ale w profilu delikatnej czekolady, bez owoców). Będzie szybko i smacznie. Będzie kawa czarna, kawa z mlekiem, a i latte (dużo mleka, w tym wypadku 50/50) da się podać.

Rozwiązanie jest przewrotne i wymaga dobrej kawy, ale poszedłbym właśnie tą drogą.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2014, 10:48:39 »
Ja też bym poszedł tą drogą ale baristą wydaję się że najważniejszy jest ekspres i bardzo często, chowają się za nim, tak jak by tylko on miał zrobić dobrą kawę. A ludzie chcą smaczną kawę, bardziej imponuję im wygląd całości mobilnego urządzenia a nie tylko jego wyposażenie. Natomiast, jest istna przeszkoda kiedy inne rzeczy są dużo ważniejsze niż kawa i nie ma wolnej osoby tylko do robienia kawy. W tedy automat, niestety, wskazany.  Jura z literką X na przodzie a zamiast kupować, to nie lepiej wypożyczyć na miesiąc-dwa i zobaczyć jak dane urządzenie się sprawuję i czy daje egzamin. Lepiej stracić 200/300 zł niż 4000-4900 zł.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marzec 2014, 11:23:26 »
Ja bym postawił na Quick Mill. Są one dostępne nie tylko w jednym miejscu. Choćby tu http://inspiracjekawowe.pl/sklep/quick-mill-professional---ekspres-automatyczny,p,1,2,12,pr#  za 4159zł. Ale coś mi się wydaje, że wybierzesz Saeco, ale nie warto.

Olla

  • Gość
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Marzec 2014, 16:06:22 »
Gromog:) dobrze wyczuwasz moje plany:) ale się jeszcze wstrzymam i przetrawię to co mi tu mówicie.
Własnie w tym sklepieinspiracjekawowe.pl znalazłam QM, wersja z manometrem kosztuje 5500, wersja bez 4150.

Myślę, myślę,
i ciągle będę wdzięczna za rady:)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marzec 2014, 16:14:16 »
To nie manometr robi tam różnicę. Tańszy ma dysze do spieniania mleka, droższy (Super Cappuccino ) sam to robi. Chyba że naprawdę chcesz dopłacić do stalowej obudowy...

W tańszym przeszkolony osobnik spieni mleko lepiej niż zrobi to droższy. Ponadto QM to podobno maszyna najbardziej zbliżająca się do espresso. Tylko że u nas w kraju espresso się pija tak jak donkiszot pisze ;)
LMWDP #469

Offline Maciej Mężczyzna

    • CafeMax
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 47
    • Kawa, Ekspresy , Akcesoria - cafemax.pl
  • Ekspres: Lelit Victoria, Jura X8, Puck-Puck, AEROPRESS, Syphon HARIO, Drip ,
  • Młynek: Fiorenzato F4 NANO, Comandante, Lelit Wiliam PL72, Eureka
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maj 2014, 18:38:08 »
Pewnie już po zakupach ale  ja bym postawił na SPINELA Pinocio ze spieniaczem do mleka , poszukaj na YT prezentacje
- zalety to solidna konstrukcja i wysoka jakość napoju, prosta obsługa i niewiele miejsca zajmuje, łatwy w utrzymaniu czystości. Zapewne się narażam, ale saszetki ese to prosty sposób na fajną kawę od espresso po latte. a cena to od. 2300 do 5000  w zależności od modelu.  Warto przetestować :)
Dobra kawa!      Optymalny dobór ekspresów dla domowego baristy
           KORZYŚCI dla forumowiczów - hasło "WOK"
                                                                                      -  kontakt osobisty mile widziany :)
www.cafemax.pl

Offline jagodzianka11

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Ekspres Saeco
  • Młynek: saeco
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień 2015, 10:55:33 »
Ja bym postawiła na markę Saeco ->  222 .edu.pl , mają profesjonalny sprzęt. Sama prowadzę małą kawiarenkę i mam ekspres z ich kolekcji, więc mogę ich polecić. Łatwy w obsłudze, elegancko spienia piankę a smak nie do opisania.  :pycha:

edit:
Ja bym postawił na zapoznanie się z regulaminem i nie uprawianie nachalnej reklamy
M.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2015, 11:01:15 wysłana przez Maciek »

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sierpień 2015, 12:11:27 »
Może to sławna Jagoda :-)
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ekspres automat do małej gastronomii 5 tysięcy
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpień 2015, 12:37:24 »
To by tłumaczyło zachwyt nad auto spieniaczem ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi