Autor Wątek: Najtańszy sensowny zestaw używany  (Przeczytany 5693 razy)

Offline Immortal

  • Wiadomości: 27
  • Młynek: Compak K3 Elite
Odp: Najtańszy sensowny zestaw używany
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Wrzesień 2018, 22:01:58 »
Cześć!
Zastanawiam się nad skompletowaniem możliwie najtańszego zestawu do parzenia kawy. Najtańszego, serio. Jestem na zupełnym początku kawowej drogi, ale płacenie po 8-12 zł za kawę w kawiarni już mnie trochę męczy. Pijam zasadniczo kawy mleczne, cappu albo latte. Do espresso może się przekonam jak będę uczył się je robić.
Myślałem nad młynkiem Ascaso i2-mini, dobra kawą (np. od Gorana) i kolbą. Widziałem ze polecacie Ascaso Basic albo Dream. Oba w cenie +- 1200 zł. Nie ma nic tańszego, na czym poćwiczę robienie espresso i sprawdzę czy faktycznie będę używać ekspresu w domu, czy jednak wygra kawiarnia (a jak wygra, to ekspres sprzedam za takie same pieniądze, albo podobne jak go kupiłem?)

Jak w temacie - zestaw używany. Na nowy nie mam $.
Dziękuję :)

Odrzeję kotleta, w odpowiedzi na pytanie vis majora, może przyda się komuś 
Na początku rozważałem Saeco za +- 2,5k i za żadne skarby nie zmieniłbym decyzji o zakupie Jury, tym bardziej że kupiłem ją za niewiele ponad 3k. Jest ekstra, do domowego użytku jako one touch - naprawdę warta tych 3k. Czy Saeco jest warte? Wątpię. Lepiej poszukać Nivony.

Nie kumam trochę - szukasz dobrego sprzętu do robienia kawy (taniego), po czym w innym temacie chwalisz Jurę jako sprzęt, który kupiłeś za 3k?

Trochę nie klei się to, żeby płacić w tym samym czasie 3k za ekspres automatyczny i szukać taniego sprzętu do parzenia espresso i cappu.

Moja rada - sprzedaj tę jurę - kup lepszy młynek elektryczny, jeżeli nie chce Ci się kręcić - F64, E6P itp. i podstawowy ekspres, któryś z polecanych.

I nie musisz - wybacz - nie chce mi się tłumaczyć. Twoja odpowiedz nie wnosi zupełnie nic.

Hmm to Ty przyszedłeś po poradę na to forum, po czym faktycznie napisałeś dwie wiadomości, które można uznać za sprzeczne tudież wskazujące na zero konsekwencji. I jak to zostało zakwestionowane to stwierdziłeś "nie chce mi się tłumaczyć". No "ciekawe" podejście reprezentujesz jak na osobę proszącą innych o pomoc.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Najtańszy sensowny zestaw używany
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Wrzesień 2018, 09:11:31 »
Ludzie pytają w wątku i na priv.
Gdybym ja kupował dla kogoś zestaw do espresso, przy minimalnym budżecie to wybrałbym:

1. Młynek:
a) Automatyczny: I-1 Mini, Baratza Sette AP 30, Eureka Mignon (1100-1300)
b) Ręczny: Kazak Espresso (700)

2. Ekspres:
a) Gaggia Classic, Ascaso Arc, LELIT ANNA PL41E (1300 - 1650)
b) Manualna używana dźwignia: Caravel, Europiccola (około 350 EUR)

2k -3k za zestaw. I to jest punkt wejścia moim zdaniem, aby uniknąć frustracji i rozczarowania.

Jeżeli budżet zbyt duży, kupiłbym AeroPress + młynek klasy Wilfa/Severin. Lub automat do przelewu + ten sam młynek. Espresso w dobrej kawiarni.

Używane, tu liczy się okazja, ale wszystko klasy tej lub wyższej (w podobnym budżecie 2k ) jeżeli jest sprawne na pewno da radę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi