Autor Wątek: Pchli targ  (Przeczytany 17732 razy)

Offline ellox

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Aeropress, Słoik :)
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Listopad 2023, 21:38:29 »
 :sciana:, czyli jednak nie demencja, pchli targ jednak istniał!

Oczywiście dowiaduje się tego w momencie jak potrzebuje kupić pierścień trzymający żarno w Baratza Encore 🤷‍♂️

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #91 dnia: 29 Listopad 2023, 11:40:45 »
No takie rzeczy to ciężko tutaj trafić akurat, raczej kompletne sprzęty i używane głównie.

Offline Filipjg1992

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Rancilio silvia
  • Młynek: Demoka
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #92 dnia: 11 Grudzień 2023, 16:27:17 »
Ja myślałem że zlikwidowali. Nawet nie wiedziałem że nie mam 5 postów. Nie będę dyskutował o sensie tego manewru ale dziwne to jest dla mnie

Offline Wojlep

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Szukam
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Grudzień 2023, 13:31:13 »
dla mnie też

Offline deny06

  • Wiadomości: 3
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #94 dnia: 16 Grudzień 2023, 19:51:52 »
Dla mnie również. Sięgam po wiedzę z forum gdy potrzebuje zrobić jakiś zakup ale nie jestem aktywnym użytkownikiem. Obecnie chce kupić ekspres i pamiętam, że był tu pchli targ. Aż wpisałem w google tę frazę + forumwszystkookawie i dopiero doszedłem do tego tematu, więc teraz już wiem o co chodzi.

Z jednej strony może chodzi o blokadę przed spamem lub jakimiś handlarzami ale z drugiej szkoda, że muszę "naspamować" parę postów zanim wejdę w to podforum.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #95 dnia: 17 Grudzień 2023, 08:56:03 »
ale z drugiej szkoda, że muszę "naspamować" parę postów zanim wejdę w to podforum.
Dlaczego masz pisać dla idei... wejścia na pchli targ? Może znajdziesz dział, który Cię zainteresuje lub na czymś się dobrze znasz? WoK nie samą kawą żyje :taktak:
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2023, 10:17:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jarek T. Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ekspres poszukiwany + Aeropress, V60, Bialetti 6tz
  • Młynek: Comandante C40, 1zpresso K-Max, 1zpresso ZP6 Special
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #96 dnia: 10 Styczeń 2024, 10:05:20 »
Na innym forum - zegarkowym - zasady są takie, że trzeba być zarejestrowanym, aby widzieć wątek oraz trzeba mieć aż 50 postów, aby móc wystawić ogłoszenie...

Offline opiotr

  • Wiadomości: 12
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #97 dnia: 10 Styczeń 2024, 15:38:03 »
Na innym forum - zegarkowym - zasady są takie, że trzeba być zarejestrowanym, aby widzieć wątek oraz trzeba mieć aż 50 postów, aby móc wystawić ogłoszenie...
I część narzeka, że ‚sklepikarze’ są uprzywilejowani…

Offline Bartek79

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Szukam
  • Młynek: Szukam
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #98 dnia: 11 Luty 2024, 08:26:28 »
Cześć, jako kompletny swiezak na forum podłączę się do opinii, iż dostęp do przeglądania ogłoszeń mógłby być zawsze albo po rejestracji (tu pojawia ryzyko rejestracji tylko po to żeby mieć wstęp na pchli targ więc może lepiej niech widzą wszyscy). Do wystawiania ogłoszenia mogło by być potrzebne ileś postów i jakiś staż na forum.
Dlaczego tak? Bo jasnym jest potrzeba zabezpieczenia forum przed zalewem ogłoszeń nie koniecznie od forumowiczów. W tym samym czasie dla osób takich jak ja - poszukujących np młynka czy pierwszej kolby, może używanych ale w sensownym stanie i z rąk dających większość pewność niż ogłoszenie na olx było by świetnie móc przeglądnąć oferty forumowiczów od samego początku bycia tu z Wami :)

Taki punkt widzenia swiezaka, co by dla mnie było wygodnym i korzystnym - daje go pod  rozwage :)

Offline degie79 Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: AVX Snow White
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #99 dnia: 18 Marzec 2024, 18:21:23 »
W sumie jest to też jakiś sposób na zmobilizowanie do większej aktywności na forum

Offline kaamel Mężczyzna

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Nivona 789
  • Młynek: Timemore C3 ESP
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #100 dnia: 20 Marzec 2024, 13:15:43 »
Czyli jedyny warunek, żeby "odwiedzić" pchli targ to 5 postów ?

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #101 dnia: 20 Marzec 2024, 14:31:06 »
Tak, pewnie ochrona przed spamerami, żeby przychodzili na forum, żeby tylko reklamowac swoj sprzet na targu

Offline dav

  • Wiadomości: 5
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #102 dnia: 25 Marzec 2024, 23:21:50 »
też się zdziwiłem że tego działu nie ma, czytałem w jakimś wątku że ktoś wystawia młynek nad którym się zastanawiam, wbijam link i nic...
na trudno, trzeba te kilka postów napisać dla samego pisania
a skoro już piszę to zadam pytanie, mam nadzieje że administracja nie skasuje
jakie jeszcze są polskojęzyczne fora, grupy na FB gdzie jest wiedza na równie wysokim poziomie jaki tu ?
możecie coś polecić ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi