Autor Wątek: Twardość wody z kranu  (Przeczytany 3004 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Twardość wody z kranu
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Sierpień 2020, 23:30:57 »
Opowiadałem Ci, że ten plastik nie jest wcale taki dobry. Tak tylko napomknę reszcie - ten plastik jest tak cudowny, że po położeniu na jednym z wrocławskich osiedli woda nie mogła przejść testów bakteriologicznych, bo owe bakterie nie miały gdzie się zatrzymać. Był z tym bardzo duży problem. Niby lepiej, bo nic się do tego nie klei, ale są też negatywne strony użycia takich materiałów. Z dwojga złego wolę swoje stare rury, z których - jak się okazało - woda wypływa po prostu zdrowsza.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Twardość wody z kranu
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Sierpień 2020, 00:30:33 »
Nie wiem Siewcu, jak u Ciebie, ale u mojej siostry we wrocku na Grabiszyńskiej, po wymianie rur na ulicy w zeszłym roku, woda się znacznie poprawiła smakowo w moim odczuciu. Siostra też zauważyła poprawę. Nie wiem czy GIS robił badania wody płynącej w tym budynku przed i po wymianie rur. Jednak bakterie po filtrze węglowym i gotowaniu raczej, są kaputt, a smak naparów dużo lepszy.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2020, 00:34:21 wysłana przez krystians »

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Twardość wody z kranu
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Sierpień 2020, 00:33:10 »
@siewcu nie mówię dobra czy niedobra. Mówię dlaczego jest inna.

@krystians smakowo może być lepiej, natomiast pytanie co zostaje na filtrze. Ja też mam nowe rury w bloku i na ulicy, a wyciągam niezły śmietnik

Offline Pluto

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: GRAEF ES 85, Chemex
  • Młynek: Sage BCG820BSS Kawiarka: Bialletti Mukka Express
Odp: Twardość wody z kranu
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Sierpień 2020, 10:30:32 »
Nie tylko stan rur. Mi się woda zmieniła w smaku bo czuję więcej chloru. Skąd tak naprawdę mamy wiedzieć jaką wpuszczają nam do rur wodę?  Czy nie zmienia ona ciągle składu i jakości?
Przecież uzdatnianie wody to proces ciągły i nieprzerywalny i na pewno proces ten jest zautomatyzowany. Kto wam poświadczy że chemiczny skład wody jest stały i nie ulega ciągłej zmianie?
Tym samym walory smakowe wody. Rury to swoją drogą i też długi temat.

Jeżeli kupiłeś chińczyka za 3$ to mogę odpowiedzieć od razu - mierzy niedokładnie, a granica błędu z góry założona przez producenta to do 10%.
Zapłaciłem dużo więcej. Na szczęście dystrybutor jest osiągalny i ciekawy jestem co mi odpowie na emaila?
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2020, 10:46:06 wysłana przez Pluto »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Twardość wody z kranu
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Sierpień 2020, 11:00:53 »
Zapłaciłem dużo więcej.
To w takim razie powinieneś był z miernikiem dostać saszetkę płynu do kalibrowania.

Kto wam poświadczy że chemiczny skład wody jest stały i nie ulega ciągłej zmianie?
Przejrzałem dane historyczne publikowane przez moje wodociągi. Po pierwsze twardość się sporo zmienia w czasie, po drugie, kiedyś publikowali poziom wapnia, teraz nie.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Twardość wody z kranu
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Sierpień 2020, 11:15:44 »
Nie wiem Siewcu, jak u Ciebie, ale u mojej siostry we wrocku na Grabiszyńskiej, po wymianie rur na ulicy w zeszłym roku, woda się znacznie poprawiła smakowo w moim odczuciu. Siostra też zauważyła poprawę. Nie wiem czy GIS robił badania wody płynącej w tym budynku przed i po wymianie rur. Jednak bakterie po filtrze węglowym i gotowaniu raczej, są kaputt, a smak naparów dużo lepszy.
Z rur żelazo może się przedostawać i IMO te żelazo pogarsza smak wody, szczególnie herbaty...

Offline Pluto

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: GRAEF ES 85, Chemex
  • Młynek: Sage BCG820BSS Kawiarka: Bialletti Mukka Express
Odp: Twardość wody z kranu
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Sierpień 2020, 12:20:35 »
Dostałem odpowiedź od dystrybutora że dla laboratorium akredytowanego błąd akceptowalny to +-10%, widać to na zamieszczonym  sprawozdaniu:
http://pgk-przeworsk.pl/wp-content/uploads/2016/01/twardość-wody.jpg


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi