Autor Wątek: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.  (Przeczytany 7306 razy)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Wrzesień 2020, 10:35:39 »
„ Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…” z tym najczęściej jest problem. To może z innej strony.
Przy profilowaniu ciśnieniowym mamy większą podaż wody na starcie. Przy przepływie znacznie mniejszą więc napełnianie kolby będzie wolniejsze i wolniej zbuduje się ciśnienie na ciastku i w mniej gwałtowny spób. Dzięki czemu można jeszcze drobniej mielić i nie zatkać ekspresu. Także na starcie różnica jest dużo wody vs mało wody.

A z długim opisem chodziło mi o to że regulacja zaworem działa liniowo lub nie ale przez cały zakres.
Przy zbijaniu napięcia poniżej pewnego poziomu pompa przestanie w zasadzie pracować. Pompa wibracyjna to w zasadzie cewka seloneidu który pompuje na załączaniu i odpuszcza po zaniku. Do minimalnej wydajności pewnie trzeba było by zastosować system który daje cale połówki sinusa ale żadziej lub gubi co któryś. Takie połączenie PWM z SSR.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Wrzesień 2020, 15:09:20 »
Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa
No tak, o to mnie też chodzi :)

Przy profilowaniu ciśnieniowym mamy większą podaż wody na starcie. Przy przepływie znacznie mniejszą więc napełnianie kolby będzie wolniejsze
Prawda

wolniej zbuduje się ciśnienie na ciastku i w mniej gwałtowny spób. Dzięki czemu można jeszcze drobniej mielić i nie zatkać ekspresu
A wiesz to na pewno? Ja takiego wrażenia nie odnoszę.

Przy zbijaniu napięcia poniżej pewnego poziomu pompa przestanie w zasadzie pracować.
I tak, i nie. Trzeba poprosić @Kasper o filmik - w (prawie) całym zakresie regulacji pompa pracuje.

Całkiem inna rzecz, że faktycznie, potencjometrem regulujemy bardziej ciśnienie niż przepływ. Przy małych nastawach pompa może dawać ciśnienie maksymalne poniżej ciśnienia OPV.

Do minimalnej wydajności
Znowu, żeby się nie wymądrzać, trzeba poprosić o film.

Możesz natomiast mieć rację co do jednego - przy takim systemie trzeba cały czas obserwować strumyczek kawy i równocześnie ciśnieniomierz. Weź tylko pod uwagę, że pokazywane gdzieniegdzie rozwiązania oparte o regulator PWM (no dobra, PWM z częstotliwością przełączania znacznie wyższą niż 50Hz) mogą być obarczone tą samą wadą, kosztują znacznie więcej, a na pierwszy rzut oka działają podobnie nie najgorzej.

PS. W oparciu o pompę wibracyjną można zbudować „prawdziwą” regulację przepływu, ale to wymaga bardziej skomplikowanego sterowania, najlepiej opartego o mikroprocesor.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień 2020, 15:16:19 wysłana przez Krakus »

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Wrzesień 2020, 12:49:48 »
Sam u siebie w GC Mam w planach założyć PWM. Już go gdzieś mam ale nie dłubałem jeszcze. Wiem że to się też wiąże z wymianą pompy Ulka na ARS właśnie z tych względów że Ulka przestaje działać przy niższym napięciu.. jak widać to kwestia samej pompy

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:40:00 »
z tych względów że Ulka przestaje działać przy niższym napięciu
Możesz coś więcej?

Fakt, że poniżej pewnego napięcia pompa przestaje działać, ale tak mają wszystkie pompy.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:45:17 »
Czytałem na zagranicznych forach że przy ok 6 bar Ulka staje całkiem. ARS podobno daje się obniżyć nawet do 2 i wciąż pracuje. Może jest jakiś system zabezpieczenia przy spadku napiecia, sam tego nie sprawdzałem u siebie ale pewnie najpierw spróbuję zanim zmienię pompę.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:46:29 »
że przy ok 6 bar Ulka staje całkiem
Nieprawda.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:47:10 »
Masz jakieś doswiadczenie z tym?

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:48:03 »
Eee... a czytałeś ten wątek od początku...?

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:49:48 »
Tak ale nie wszystko dokładnie zrozumiałem, sporo mocno technicznych postów. Tu masz cytat:
"The Ulka stopped and started when the heating elements cut in / out, and didn't work well at low voltages (low dimmer settings). The Invensys appears to be much better in both of these regards, running at low settings and only fluctuating slightly when the heating elements cut in (at low settings; it makes no difference at all when at high dimmer settings). "

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Wrzesień 2020, 14:52:38 »
Masz jakieś doswiadczenie z tym?

Chodzi mi o TEN tutejszy wątek... 

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Wrzesień 2020, 19:32:35 »
@minero - podrzucisz linka do tej dyskusji?

EDIT Wątek znalazłem (wiwat Wujek Gógiel) - teoretycznie jest możliwość, że zastosowany ściemniacz słabo współpracował z obciążeniem indukcyjnym. Ten, który ma @Kasper współpracuje dobrze. Każdy (nawet taki prymitywnie prosty) sterowany z mikroprocesora też działa dobrze.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2020, 19:37:08 wysłana przez Krakus »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Wrzesień 2020, 21:46:03 »
U mnie jest Ulka. trochę posprawdzałem jak to działa. Najniższe ustawienie to 55% mocy pompy (cokolwiek to w Breville znaczy). Na ślepym sitku po 30 sek dociągnęło do ciśnienia 0.5 bara. Przy 60% po 30 sek do 1 bar. Przepływ bez obciążenia przy 55% był 150ml na minute. Jedną kawę spróbowałem tak przecisnąć przy 55% po ok 30 sek pojawiły się pierwsze krople, potem kapało bardzo słabo, przepływ był bardzo mały, po minucie nie rokowało na koniec, było coś koło połowę dopio także przerwałem. Na koniec było coś koło 2 bara i nie wyglądało ze rośnie. Także z regulacją w trakcie ekstrakcji (u mnie jest na sztywno) na samej pompie też coś da się uzyskać.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2020, 21:48:28 wysłana przez Bacek »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Wrzesień 2020, 22:16:56 »
Przepływ bez obciążenia przy 55% był 150ml na minute.
A jak mierzony? Wagą, czy według przepływomierza?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Wrzesień 2020, 22:18:28 »
wagą

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Profilowanie ciśnienia pompą wibracyjną.
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Wrzesień 2020, 22:23:05 »
No da sie wygooglac wiec choć tyle że mnie uprzedziles A to ciekawe, jak wrócę do kraju to podeślę jaki ja kupiłem sciemniacz, oby był dobry choć ars podobno ciszej działa  i nie drga tak ale zawsze to dodatkowy wydatek.
Zastanawiam się czy by nie ustawić ściemniacza n jedna wartość i do tego włącznik, który włączę przed parzeniem i po czasie wyłączę by ciśnienie wróciło do 9. Bo ręcznie o powtarzalności mozna zapomnieć niestetyy

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi