Autor Wątek: Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S  (Przeczytany 3013 razy)

Offline alles

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Saeco Poemia i Delonghi 3200 S. I trzy inne automaty w piwnicy
  • Młynek: BRAK
Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S
« dnia: 18 Styczeń 2019, 18:52:24 »
Nabyłem własnie automat Delonghi  Magnifica ESAM 3200 S. Jak o niego dbać żeby służył jak najdłużej? Do moich poprzednich ekspresów( Saeco, AEG, Krups ) producent zalecał oprócz odkamieniania czyszczenie specjalnymi tabletkami. Miało to na celu usunięcie osadów pokawowych. W instrukcji Delonghi nie ma o tym ani słowa. Więc co robić? korzystać z tabletek? czy nie? jeśli tak to jak? Czy używać filtra czy może wystarczy woda z dzbanka Brita? Jak często wymieniać ewentualnie filtr?

Czy waszym zdaniem zakup tego ekspresu za 900 zł to dobry wybór ( nowy dwa lata gwarancji)

Czy jest coś na co powinienem uważać w tym ekspresie? Mozę jest coś co mnie niemiło zaskoczy? jak coś mam jeszcze możliwość zwrotu...
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2019, 19:26:49 wysłana przez alles »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2019, 22:58:23 »
Jeśli jest jak w innych delongach, to tabletki są niepotrzebne, gdyż wyciąga się cały blok zaparzający i można go wyczyścić. Warto to robić.

Jeśli filtrujesz wodę w dzbanku, to dodatkowy filtr w ekspresie jest zbędny.

Offline alles

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Saeco Poemia i Delonghi 3200 S. I trzy inne automaty w piwnicy
  • Młynek: BRAK
Odp: Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2019, 23:30:41 »
Dzięki za odpowiedz. i proszę :taktak: o ciąg dalszy

Offline skarbimirek

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: chemx, AP, drip, kawiarka
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2019, 16:11:26 »
Witam, ja również posiadam ten ekspres i zastanawia mnie jedna rzecz a propo odkamieniania ekspresu. No właśnie jak to jest z tym odkamienianiem... czy ekspres jest tak zaprogramowany że kontrolka odkamieniania zapala się po określonej liczbie zaparzonych kaw , czy też ekspres jest na tyle inteligentny że przypomina o odkamienianiu dopiero jak " wyczuje " dużo osadu ? Zaparzam 3-4 kawy dziennie , a muszę odkamnieniać co 2 miesiące. Wydaje mi się że trochę często, zwłaszcza że używam wody, która w ogóle nie zostawia po sobie kamienia..

 

Offline skarbimirek

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: chemx, AP, drip, kawiarka
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2019, 16:13:10 »
Do ekspresu leję wodę z 5 l baniaków, Żywiecki Kryształ. W czajniku zero kamienia od roku

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2019, 19:54:45 »
Nie wiem jaki jest algorytm, ale na czujnik bym nie liczył. W menu powinno dać się ustawić twardość wody. Im niższa, tym później się upomni.

Offline skarbimirek

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: chemx, AP, drip, kawiarka
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2019, 18:30:33 »
Gdzie mogę kupić papierowy test na twardość wody ?

Offline skarbimirek

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: chemx, AP, drip, kawiarka
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Luty 2019, 19:35:10 »
Chociaż z drugiej strony nie wiem czy jest sens robienia takiego testu. Woda Żywiecki Kryształ o zawartości składników mineralnych 77mg. na pewno nie ma stopnia twardości 4 , czyli tyle co fabrycznie ustawione jest w ekspresie , więc myślę że mogę poziom twardości ustawić na 2

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: Codzienny serwis Delonghi Magnifica ESAM 3200 S
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Luty 2019, 02:51:06 »
Doradzę Tobie, że nawet ustaw sobie poziom twardości wody na 1. Badałem twardość wody kranówki na tym pasku i 3 kwadraciki się zabarwiły, próbę zrobiłem (oczywiście na nowym pasku) po przefiltrowaniu w dzbankowym filtrze i zabarwił się ledwo 1 kwadracik. Po opiniach na temat bardzo częstego zapalania się światełka odkamieniana, nie ma sensu w Twoim przypadku ustawiać więcej niż na jedynkę. Pozdrawiam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi