Autor Wątek: Delonghi Esam 6600 Primadonna czy EKSPRES KRUPS EA82*  (Przeczytany 1920 razy)

Offline jjfk

  • Wiadomości: 14
Delonghi Esam 6600 Primadonna czy EKSPRES KRUPS EA82*
« dnia: 26 Listopad 2018, 14:21:57 »
Witam,
co byście wybrali i dlaczego?
Nadmieniam, że Delonghi jest 7-letni, Krups (wiek nieznany) oba w dobrym stanie, Delonghi 750 zł, Krups 600 zł.


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Delonghi Esam 6600 Primadonna czy EKSPRES KRUPS EA82*
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad 2018, 14:28:58 »
A jakie jest przeznaczenie i dlaczego ?
Pytasz co ważniejsze świat piękna czy zbawienie duszy? Tyle że to kilkuletnie automaty z niewiadomą historią, w pchlim targu był lub jest fajny zestaw na start młynek i kolba i to bym wybrał  :mrgreen:

Offline jjfk

  • Wiadomości: 14
Odp: Delonghi Esam 6600 Primadonna czy EKSPRES KRUPS EA82*
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2018, 16:46:58 »
Zależy mi na rozmaitości kaw i ma być automatyczne cappucino...

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Delonghi Esam 6600 Primadonna czy EKSPRES KRUPS EA82*
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2018, 17:23:15 »
Rozmaitości kaw mówisz  :mhh: No to chyba nie wiem o co i po co pytasz jeśli nie masz na tyle dużo zapału żeby rozwinąć swoje pytanie. Dla mnie rozmaitość to różne odmiany ziarna i metody alternatywne, ekspres to klasyka gatunku a cappuccino to espresso ze spienionym mlekiem.
Oba te ekspresy to jedna wielka niewiadoma więc jak mamy Tobie doradzić co kupić? Jedno co jest pewne to że mają prawo być awaryjne i wymagają codziennej konserwacji a jakość kawy będzie taka jak to z automatu bywa. Weź ten który jest w lepszym stanie lub z bardziej zaufanego źródła. 

Offline jjfk

  • Wiadomości: 14
Odp: Delonghi Esam 6600 Primadonna czy EKSPRES KRUPS EA82*
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2018, 18:04:15 »
Mówiąc o rozmaitości miałem na myśli ilość rodzai kaw jakie wyprodukuje maszyna...

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Delonghi Esam 6600 Primadonna czy EKSPRES KRUPS EA82*
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad 2018, 18:12:29 »
Raczej Delonghi można go w razie co naprawić Krupsów w tym wieku już się nie naprawia zresztą moje zdanie jest takie ze nie kupuje sie automatu powyżej 5 lat ;)

Offline jjfk

  • Wiadomości: 14
Odp: Delonghi Esam 6600 Primadonna czy EKSPRES KRUPS EA82*
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopad 2018, 18:21:58 »
Po 5 latach zaczynają się "sypać"?

Offline kaczmar91

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Miele Cm 6300 Jura z5 II gen Siemens EQ6
Odp: Delonghi Esam 6600 Primadonna czy EKSPRES KRUPS EA82*
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudzień 2018, 21:38:01 »
Witam,
jjfk polecam Ci jak najbardziej Delonghi PrimaDonne a napewno nie Krupsa . Dlaczego?
ESAM 6600
prosty w obsłudze,łądny wygląd INOX , 3 kawy mleczne na one touch choc w tym modelu to troche słąbo to rozwiązali jeżeli chodzi o tace i wylewke nie mieszcza się wysokie szklanki,ten problem zostął rozwiazany po lifitingu tzn.zrobione jest specjalna podnoszona klapa gdzei można wstawic wysoka szklanke modele 6620 i 6650.
Wyjmowany zaparzacz ktory mozemy szybko wyciagnac umyc go a nawet samemu zmienic w nim uszczelki . 2 kotły w ekspresie jeden do kawy drugi do pienienia mleka ekspres po prostu nie mysli długo tylko działa od razu. Czesci bardzo tanie i ekspres prosty w naprawach.

Krups to dla mnie ekspres porazka . Jak ktos tu napisał od pewnego momentu tego ekspresu sie nie naprawia bo wyciek goni wyciek,czujnik goni czujnik a mało tego jest problem z czesciami do tych ekspresów. Podam przykład klient poprosił mnie o kupno kilku elementów do Serii Evidence a ja nic nie moge kupic bo dostaje informacje "element wycofany ze sprzedaży" przypomne ekspres ma pół roku.

 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi