Autor Wątek: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.  (Przeczytany 2399 razy)

Offline S

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Chemex, v60, aeropress, NS Oscar II
  • Młynek: Bodum Bistro, F4e nano
Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« dnia: 11 Grudzień 2017, 11:54:30 »
Cześć,

Nie wiem czy dobry dział, jeśli nie proszę o przeniesienie.
Potrzebuję pomocy od osoby z Gdyni lub okolicy. Chodzi o obejrzenie ekspresu, który znalazłem. Ekspres kosztuje sporo jak na kota w worku, sprzedawca nie przyjmuje zwrotów i nie daje gwarancji. Znajdzie się ktoś chętny ? Za pomoc się odwdzięczę.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2017, 03:03:16 »
Opisz o jaki ekspres chodzi to może uda sie coś pomoc przez forum.
Nowy czy używany?
Jeżeli dobrze myśle to używany i dlatego nie przyjmuje zwrotów?

Offline S

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Chemex, v60, aeropress, NS Oscar II
  • Młynek: Bodum Bistro, F4e nano
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2017, 08:53:37 »
Używany, zewnętrznie wygląda ok, ale nie wiadomo co dalej. Trzeba by pojechać i zobaczyć co się dzieje po włączeniu. Konsultacje przez forum raczej nic nie wniosą :)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2017, 09:13:20 »
Poproś choćby o film z działania. Ja tak sie ustrzegłem przed kupieniem  ekspresu gdzie kawa kapała  jakąś szczelinką przy dźwigni zaworu :)

Z doświadczenia Ci napisze że to jak działa to jedno a co w środku to druga sprawa:)  czytaj reklamówka kamienia kotłowego w środku bojlera itp.

Offline S

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Chemex, v60, aeropress, NS Oscar II
  • Młynek: Bodum Bistro, F4e nano
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2017, 12:41:33 »
Poprosiłem o film, sprzedawca nie ma czasu... O ile nie znajdzie się osoba, która chciałaby obejrzeć na miejscu to nie ma co kontynuować. :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudzień 2017, 13:47:51 »
Chociaż napisz jaki to ekspres? Model? Może forumowicze bedą wiedzieli czy jest on awaryjny czy tez nie itd.
Osobiście jak sprzedaje rożne rzeczy to daje możliwość zwrotu przez jakis krótki okres, ale tez wiem, ze takiego zwrotu nie będzie, bo nie sprzedaje kota w worku.
Jest jeszcze opcja z prawnego punktu widzenia. Spisujesz umowę kupna-sprzedaży. Jeżeli sprzedawca zapewnia, ze sprzęt jest w 100 procentach sprawny, a taki sie nie okaże masz prawo do zwrotu ze względu na ukrycie wad przez sprzedawcę.
Jest to niestety skomplikowana ścieżka.
Trochę mi tu śmierdzi, ze za grube pieniądze sie coś sprzedaje, a nie ma sie czasu na dodanie jakis szczegółów, krótkiego filmiku. No ale może jestem sceptyczny.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień 2017, 13:57:10 »
Bardzo skomplikowana, bo przechodzi to przez policję etc. Chciałem tak się bawić z tą syfiastą faemą, odpuściłem. Za dużo pieprzenia się za stówkę jak dla mnie, przy większych kwotach może to mieć sens. Ale to trwa i trwa...

Offline S

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Chemex, v60, aeropress, NS Oscar II
  • Młynek: Bodum Bistro, F4e nano
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień 2017, 14:52:08 »
Konsultacje przez forum serio nie mają sensu. Sprzedawca wystawia z opisem "prawdopodobnie wymagają serwisu" i tyle. Trzeba to przyjąć jako pewnik.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Grudzień 2017, 16:08:06 »
TO po co dupe zawracasz?
 Piszą ci ludzie  zebyś podał choć model to piszesz ze konsultacja forumowa nie ma sensu.
 Bzdura.
 Podasz model to ci mogą napisac ze w tym modelu peka jakaś bakelitowa nakrętka, czy źle trzyma zawór  albo jakas inna nieoczywista pierdoła.

Chcesz opini? poszukaj serwisu eksperesów  na miejscu, zadzwoń, pogadaj, zaplac stówe za ekspertyze niech serwisant zaplacony przez ciebie pojedzie ,obejrzy i koniec tematu.

Jak sprzedawca nie ma czasu na film to sobie odpuść!!! To ty nie miej czasu na kupno.
Zasada : Panie nie mam czasu sprawdzic ale cudo jest, stan igła itp to ewidentne szukanie idioty,łosia i frajera


Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudzień 2017, 20:30:06 »
W skrócie to sprzedawcy powinno zależeć na zarobieniu i sprzedaży.

Offline S

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Chemex, v60, aeropress, NS Oscar II
  • Młynek: Bodum Bistro, F4e nano
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Grudzień 2017, 23:17:10 »
TO po co dupe zawracasz?
Serio ? Ochłoń, przeczytaj temat i pierwszy post. Czy gdzieś napisałem coś w stylu prośby o ocenę ekspresu? Jest to ekspres kilkukrotnie opisywany na forum, mniej więcej wiem jakie są jego wady i zalety. Sprzedawca wysłał mi dodatkowe zdjęcia, na film nie ma czasu. Nie wiadomo czy ekspres się włącza i co się dzieje po jego włączeniu. Jesteś w stanie znając model to określić? Ewentualny zakup uzależniłem od tego czy ktoś go na miejscu oceni pozytywnie, sprzedawca faktycznie skutecznie mnie zniechęcił swoim podejściem. Z drugiej strony może faktycznie nie mieć czasu, trudno, nie będę ryzykował.
Właściwie dobry pomysł z serwisem na miejscu, mogłem pomyśleć o tym wcześniej.
W pozostałych aukcjach sprzedającego są inne ekspresy, w jednej z nich jeden jest nawet podłączony i robi kawę... Więc to dla mnie kolejna czerwona lampka. Być może to jakiś serwis, jeden ekspres mają czas podłączyć i zrobić fotki innych nie.
Podsumowując, temat odpuściłem, chyba, że znajdzie się ktoś chcący i mający czas zobaczyć co i jak na miejscu.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Grudzień 2017, 15:27:27 »
Bez urazy kolego. Jesteśmy tu, zeby pomoc. Tak jak mi pomagają ciagle użytkownicy tak Tobie chcieli.
Napisałeś prośbę o obejrzenie ekspresu co wiąże sie z ocena jego stanu.
Jestem z okolic, ale nie mam takiej wiedzy, zeby ocenić ekspres na żywo, dlatego zaproponowałem, abyś napisał coś więcej o nim, bo jest tu duzo doświadczonych użytkowników, którzy nawet na sucho mogliby coś wskazać.
Reasumując ludzie chcieli Ci pomoc, a trochę ich odstraszasz.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Potrzebuję pomocy - Gdynia lub okolice.
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Grudzień 2017, 16:03:50 »
Sprzedawca nie ma problemu z włączeniem i sprawdzeniem ekspresu na miejscu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi