Autor Wątek: Widelec do Mazzera  (Przeczytany 7243 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Czerwiec 2018, 07:58:59 »
Jak zamówić widelec?

Offline kawulec

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kinu
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Czerwiec 2018, 08:06:06 »
Kontakt z miłą panią nawiązałem przez zadaj pytanie sprzedającemu na tej aukcji - 
 http://allegro.pl/wycinanie-ciecie-laserowe-blach-stal-aluminium-i7311735896.html

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Czerwiec 2018, 08:24:00 »
A te rysunki możesz jakoś udostępnić? I dać słowo komentarza co zaznaczyć w zamówieniu.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Czerwiec 2018, 08:45:47 »
Widelec do Mazzera? :-)
Przed laty zdemontowaliśmy takowy z naszego młynka, ponieważ przeszkadzał nam w "ręcznym dozowaniu" kawy. Bez niego dystrybucja kawy w sitku była znacznie łatwiejsza ..Ten widelec pewnie bardzo się pewnie przydaje w przypadku dozowania "włoską metodą", z pełnego dozownika, ale nie w przypadku "grinding on demand", kiedy trzeba pod różnymi kątami kręcić portafiltrem, żeby kawa równo wypełniała sitko..chyba że mowa o inaczej mielących młynkach, niż nasze Super Jolly..


Offline kawulec

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kinu
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Czerwiec 2018, 08:46:09 »
Widelec wykonany na podstawie tego rysunku - ukłony dla heniekp. Przy zamówieniu podaj grubość blachy. Poczekaj na opinię jeżyka, który oceni i wskaże ewentualne poprawki. Pani jest bardzo miła i cierpliwa, dopytuje o szczegóły. Myślę, że podejmą się każdego projektu i ceny mają rozsądne. Rysunek - http://cloud.tapatalk.com/s/5b220df283063/MAZ.01-widelec%282%29.pdf

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Czerwiec 2018, 09:04:18 »
Widelec do Mazzera? :-)
Przed laty zdemontowaliśmy takowy z naszego młynka, ponieważ przeszkadzał nam w "ręcznym dozowaniu" kawy. Bez niego dystrybucja kawy w sitku była znacznie łatwiejsza ..Ten widelec pewnie bardzo się pewnie przydaje w przypadku dozowania "włoską metodą", z pełnego dozownika, ale nie w przypadku "grinding on demand", kiedy trzeba pod różnymi kątami kręcić portafiltrem, żeby kawa równo wypełniała sitko..chyba że mowa o inaczej mielących młynkach, niż nasze Super Jolly..
Elu, ja mielę z górką, później dwa obroty narzędziem do dystrybucji i kawa ładnie rozłożona.
2017-08-23_02-12-58 by Marek Miklewski, on Flickr
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Czerwiec 2018, 10:29:27 »
Odebrałem widelec, jest bardzo dobrze wykonany moim zdaniem. Pomierzyłem go i porównałem z rysunkiem, jest prawie idealny. Różni się mikroskopijnie, ale to nie ma najmniejszego znaczenia. Polecam jak najbardziej, ukłony dla KAWULCA. Grubość blachy to 2mm i tyle naprawdę wystarczy. Trzeba wygiąć samemu ten cieńszy koniec, ale to bułka z masłem. Poza tym warto ten widelec wypolerować. Wiertarka z kółeczkiem polerskim i pasta załatwi sprawę. Co do zastrzeżeń Eli, każdy to robi jak umie, chce i lubi. Ja i ludzie którzy mają młynki z takimi widelcami robią to w ten sposób, że kładą kolbę na widelec, załączają mielenie i dystrybuują kawę w sitku patyczkiem wielkości ołówka. To bardzo wygodna metoda, bo ma się wolne ręce i można łatwo zareagować gdy coś pójdzie nie tak z ilością kawy.
Generalnie to jest to, a biorąc pod uwagę cenę i jakość wykonania, nie ma to konkurencji we własnym wykonaniu, a do oryginału to w ogóle nie ma o czym mówić. Jeśli ktoś ma Mazzera SJ Drogheria lub z zasobnikiem kawy mielonej i chce z tego zrobić ON DEMAND zakładając lejek do sosów, to ten widelec pasuje idealnie. Do kompletu polecam zamówić pokrywkę do lejka w formie koła o średnicy 130mm z wycięciami pod przyciski lub pod elektroniczną czasówkę. Pod spód polecam wkleić kółko ze sklejki dopasowane do lejka "na lekki wcisk". Wygląda to tak, jak TUTAJ Podałem tam przy zdjęciu Mazzera linki do przykładowych czasówek. Można oczywiście założyć coś z Rapsberry czy zgoła coś innego, lub w ogóle jeden przycisk uruchamiający przemiał. Do wyboru. W jednym z postów była też założona na lejek pokrywka od garnuszka. Też tak można. Najlepiej zastosować takie coś, co będzie łatwe do otwarcia pokrywy, żeby wydłubać resztki kawy na przykład.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Czerwiec 2018, 18:32:49 »
Mam pytanie, czy ktoś ma jakiś ciekawy pomysł na stojak do kolby i tampera? Jakiś projekt wykonania z blachy stalowej. Wycinanki nie stanowią problemu, natomiast wyginanie w jakimś ograniczonym zakresie też jest chyba możliwe. Źródło znalezione przez KAWULCA jest chyba wystarczająco dobre do takich produkcji. Myślę, że grubość 3mm jest aż nadto wystarczająca, a do tego naklejenie jakiejś gumy w newralgicznych miejscach to już we własnym zakresie każdy mógłby sobie poradzić.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Czerwiec 2018, 09:18:17 »
Chyba pomysłów brak, ale moim zdaniem można by zmodyfikować ten bardzo udany projekt Kolegi color1, boję się tylko czy na ścianie nie będzie śladów wody.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5774.msg137803#msg137803

No i może coś takiego tylko w wersji na dwie lub trzy kolby, stacja spełniała by też rolę stojaka na kolby ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Czerwiec 2018, 09:32:55 »
LMWDP #469

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Czerwiec 2018, 21:13:32 »
Mam i ja swój widelec, jest dobrze wykonany chociaż nosi ślady od gięcia w postaci przetarć i faktycznie można by go polerować. Krawędzie są też trochę ostre, całość wygląda bardzo ładnie i podobnie do oryginału. Kolba dobrze się układa i dobrze trafia pod wylot kawy, ale jednak wersja Hand Made by Jeżyk była dłuższa i bardziej stabilna zwłaszcza do NPFa nadawała się o wiele lepiej ;-)

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Lipiec 2018, 20:25:59 »
 Witam Panowie - nie chcę zakładać nowego wątku - mam podobne pytanie. Czy jest możliwość dorobienia ,czy kupienia tacki do Mazzera SJ .

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Lipiec 2018, 20:36:28 »
@heniekp
czego używasz do modelowana 3D. Szukam jakiejś aplikacji, w której mógł bym zaprojektować obudowę z blachy.

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Lipiec 2018, 22:06:51 »
Solid Edge

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Lipiec 2018, 00:31:11 »
kupienia tacki do Mazzera SJ
Tacka do SJ jest wytłaczana, więc raczej nie ma możliwości wycięcia jej z blachy. Można oczywiście dokupić tackę do SJ, tylko kosztuje ponad 200zł, czy to się opłaca? Zastanawiam się co się dzieje z tymi tackami od używanych młynków Mazzera, które są sprzedawane bez tacek, a jest ich naprawdę sporo...
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi