Autor Wątek: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu  (Przeczytany 42659 razy)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #75 dnia: 24 Luty 2018, 18:01:02 »
@Mader z ciekawości po prostu :)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #76 dnia: 24 Luty 2018, 18:02:19 »


Zastanawiam się dlaczego ktoś z jasno palonej kawy koniecznie chce zrobić espresso.


Jeśli to pytanie do mnie, to dla tego, że espresso z jasno palonej kawy to jest to co tygryski lubią najbardziej i chciałbym namiastkę tego zabrać ze sobą na wakacje

Jednak ja jestem świadomy co robię i czego oczekiwać, nie ma się co sugerować moimi eksperymentami.

Marek.



Bardziej ogólnie ale Ty akurat jesteś świadomy tego, że taka jasna kawa będzie bardzo specyficzna i trzeba wiedzieć czego można oczekiwać.

Zastanawiam się dlaczego ktoś z jasno palonej kawy koniecznie chce zrobić espresso.
Jeśli to pytanie do mnie, to przyznam że nie mam żadnej kawy ciemno palonej. Nie mam ekspresu, a pod alternatywę bardziej smakują mi kawy jasno palone.

Z kaw jasno palonych nie będziesz miał takiego espresso jak z ciemno palonej. Akurat nie próbowałem ale kilka razy było to poruszane, że jasne palenie daje w espresso dużo kwasku. Zamów sobie np. jakiś mujeres od Gorana i na pewno będziesz zadowolony.

ps. Korzystając z fellow używam 18g kawy i przeciskam wolniej niż szybciej ;) i od zalania do gotowego espresso mija około 45s. Nie skupiajcie się na przepisie z opakowania czy filmiku. To jest nadal aeropress :D

@Mader z ciekawości po prostu :)
Tylko powinieneś wiedzieć, że to będzie kwasek i nie będzie to wina fellow :)

Może jak będzie jakieś spotkanie w Warszawie czy Łodzi to poćwiczymy.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2018, 18:06:03 wysłana przez Mader »

Offline Imacman66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Lelit Mara PL62T, Hario Syfon, Phin, V60, Aeropress, FPrismo
  • Młynek: Mazzer Mini, Comandante C40 mk3 NB
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Luty 2018, 18:07:39 »
zmielona Comandante na 12 kliku - zero to położenie w którym nie da się już bardziej skręcić młynka.

Widzę, co użytkownik, to inne "zerowanie" Comesia. Może ustalimy jakiś standard tego zerowania? :) U mnie "1" jest jak mogę pierwszy raz pokręcić żarnami. Czyli do Twojego "0" zera mam 3 kliki w stronę drobnego mielenia.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #78 dnia: 24 Luty 2018, 18:08:06 »
@Mader Wziąłem na siebie to ryzyko hehehe.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #79 dnia: 24 Luty 2018, 18:14:53 »
zmielona Comandante na 12 kliku - zero to położenie w którym nie da się już bardziej skręcić młynka.

Widzę, co użytkownik, to inne "zerowanie" Comesia. Może ustalimy jakiś standard tego zerowania? :) U mnie "1" jest jak mogę pierwszy raz pokręcić żarnami. Czyli do Twojego "0" zera mam 3 kliki w stronę drobnego mielenia.


To raczej niemożliwe. Było już kilka podejść :) niestety commendante tak ma. Może ktoś nagra filmik.

@Mader Wziąłem na siebie to ryzyko hehehe.
No ja nie próbowałem jasnych, nie chcę się krzywić :) Piłem własnie Mujeres od Gorana, Peru z Kaffe2009 i od Gardelliego Czinkobianko :D

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #80 dnia: 24 Luty 2018, 19:14:00 »
Strzeliłem se jeszcze capu na bazie prismopresso i też fajnie wyszło :) Dawnoo nie piłem mlecznej kawy...

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #81 dnia: 24 Luty 2018, 19:56:17 »
zmielona Comandante na 12 kliku - zero to położenie w którym nie da się już bardziej skręcić młynka.

Widzę, co użytkownik, to inne "zerowanie" Comesia. Może ustalimy jakiś standard tego zerowania? :) U mnie "1" jest jak mogę pierwszy raz pokręcić żarnami. Czyli do Twojego "0" zera mam 3 kliki w stronę drobnego mielenia.
Zero, to zero. Nie ma dwóch zer. Punkt zero jest w punkcie zero, a nie 2. Skręcenie żaren na maksa to właśnie punkt 0.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #82 dnia: 24 Luty 2018, 20:29:05 »
Nie dla dużej części forum, niestety. Dla jednych od kiedy żarna będą się trochę ruszać, dla innych swobodnie, dla jeszcze innych jak zaczną się obracać...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #83 dnia: 24 Luty 2018, 20:42:38 »
Nie zawsze. Zero na skali Kelwina to -273,15 na skali Celsjusza i to bardzo dobry przykład, bo jeden stopień C to taka sama wartość co jeden K, tylko jedna skala przyjmuje zero w abstrakcyjnej wartości zera bezwzględnego, a druga w praktycznej wartości topnienia lodu.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline antsaren Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Kawiarka, AP, APgo, FP, v60, Gabi, kbg741, MELITTA 1011-04
  • Młynek: C40, Bodum Bistro, Zassenhaus Quito, BCG152SK
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #84 dnia: 24 Luty 2018, 21:20:41 »
Napisałem do producenta w tej sprawie i uprzejmy pan odpisał tak: "When you close the burrs, you will find a point when the handle doesn’t turn anymore - without forcing the turn. This is point 0. "

Offline cpu

  • Wiadomości: 336
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #85 dnia: 24 Luty 2018, 21:27:35 »
Tylko potem ciężko zrobić te kilka pierwszych klików na Comandante...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6238
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #86 dnia: 24 Luty 2018, 21:47:20 »
handle doesn’t turn anymore - without forcing the turn
No właśnie raczej nie, bo 0 wg cytowanego opisu, to jest moment, blokady żaren - braku możliwości kręcenia rączką.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #87 dnia: 24 Luty 2018, 22:37:24 »
Czyli dokręcone do końca.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6238
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #88 dnia: 24 Luty 2018, 22:39:31 »
Jakiego końca? Do momentu gdy nie da się bez użycia większej siły przekręcić korbką, a nie nakrętką. Na pierwszym kliku rączka kręci się swobodnie bez ziaren.

Offline cpu

  • Wiadomości: 336
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #89 dnia: 24 Luty 2018, 22:45:46 »
I sam widzisz jakie to niejasne, niektórzy mają więcej siły, inni mniej. To na pewno słaba strona Comandante w porównaniu do Kinu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi