Autor Wątek: Zestaw podróżny - co kupić?  (Przeczytany 5645 razy)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Zestaw podróżny - co kupić?
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Luty 2018, 15:09:40 »
co do aergrinda [...] na raz 30g kawy nie upchniesz
Upchniesz, upchniesz ;)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Zestaw podróżny - co kupić?
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Luty 2018, 16:07:12 »
Krótkie podsumowanie waszych porad:
1. Młynek - na razie pada na Commandante - jedna inwestycja, duży zakres działania i duzo osób widzę, ze ma
2. French Press - łatwość zrobienia, pojemność, jedynie muszę znaleźć wytrzymały materiałowo, ale to nie powinien byc problem
3. Aeropress - może faktycznie zaparzac większa ilość i kombinować z doza. Zaparzac do jakiegoś serwera i rozlewać na 3 kubki
4. Clever, Gabi, V60 - tu kwestia konewki lub czegoś do zalewania odpowiedniego.

Myślę, że spokojnie możesz się skupić na dwóch pierwszych punktach w takim razie :)
Co do proponowanego przeze mnie wcześniej  Espro press to jest do kupienia na niemieckim Amazonie. Ale prościej jednak kupić metalowy FP u nas na miejscu. Comandante ma większość osób na forum bo to dobry młynek i rok czy dwa temu nie było dla niego żadnej alternatywy za mniejsze pieniądze. To się na szczęście dla nas wszystkich powoli zmienia.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Zestaw podróżny - co kupić?
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Luty 2018, 18:27:51 »
Dzięki za mnóstwo odpowiedzi.
Młynek to prawdopodobnie będzie wtedy comandante, skoro jest polecany :)
Tu szybkie pytanie - czy wersje oprócz kolorów różnią sie jakoś w wykonaniu czy po prostu wybieram wg gustu?
Mam zawsze nadawany bagaż 23 kg, przymierzam sie teraz do większej torby, plecaka, aby ładnie wszystko zapakować.
Aeropress na razie odpuszczam, wiem, ze duzo osób mówi, ze bede w stanie wykonać spokojnie te 450 ml i dziękuje za ich opinie i wsparcie, ale skłaniam sie ku innym opcjom.
Sklep podróżnika - kawiarka odpada ze względu na płomień przy grzaniu. Te zaparzacze FP wydają sie ciekawe, połączyć je z grzałka jest to może jakas myśl.
Espro Press na amazon trochę cena duża, w stosunku do tego co mógłbym miec w innych przypadkach.
A metalowy v60? Jak sie sprawdzi? Jest tez metalowy serwer z tego co widzę

Teraz jeszcze trochę ponad tydzień w pracy, a pózniej bede miał trochę czasu w domu i myśle o tym, zeby pojechać do kawiarni, spróbować różnych rodzajów zaparzania, zobaczyć jak to wyglada w rzeczywistości, a następnie kupić prawdopodobnie to co na liście poniżej lub cześć z nich:
1. Młynek
2. Clever
3. FP
4. V60-02
5. Gabi
6. Chemex (to do domu)
7. Czajnik z konewka jako jedno urządzenie lub czajnik i konewka lub grzałka. Tu będzie trochę myślenia.
8. I oczywiście kawę pod przelew.

Całość zamknę sie w 2000 na spokojnie, porobie wtedy sam testy, popije kawę już w domu, sprawdzę jak ewentualnie mi sie mieszczą w torbie i jak je możliwie zabezpieczyć i myśle, ze na tej podstawie dokonam wyboru.

Wam dziękuje bardzo. Do zakupów jeszcze trochę czasu wiec może sie coś jeszcze zmieni.
Jakby były jakieś sugestie to chętnie przyjmę :)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Zestaw podróżny - co kupić?
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Luty 2018, 18:56:25 »
Tu szybkie pytanie - czy wersje oprócz kolorów różnią sie jakoś w wykonaniu czy po prostu wybieram wg gustu?

Są dwie wersje żaren: Iron Heart i Nitro Blade. Na forum i na coffeedesku znajdziesz porównanie :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Zestaw podróżny - co kupić?
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Luty 2018, 19:08:07 »
Dzięki bardzo, poczytam :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw podróżny - co kupić?
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Luty 2018, 19:47:26 »
To ja jeszcze dorzucę http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5385.0
Bardzo wygodne w użyciu.
Do tego Timemore Myy47- metal i drewno, nic nie potłuczesz, taniej od Comandante.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zestaw podróżny - co kupić?
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Luty 2018, 20:02:47 »
kupić prawdopodobnie to co na liście poniżej
Niemal całą moją kawową szafkę kupujesz na raz [emoji38]

Nie zapomnij o filtrach -- 120zł wyjdzie za filtry do tych wszystkich sprzętów.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Zestaw podróżny - co kupić?
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Luty 2018, 02:53:59 »
Trochę robię sobie prezent urodzinowy :D
Na początku był tylko ekspres, a teraz człowiek chce próbować więcej i więcej. To wciąga :D
Pewnie pózniej będzie zbieranie na przerabianie kuchni, odpływ i podłączenie i skończy sie na lepszym ekspresie i dziewczyna mnie z domu wyrzuci :P

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zestaw podróżny - co kupić?
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Luty 2018, 09:07:34 »
co do aergrinda [...] na raz 30g kawy nie upchniesz
Upchniesz, upchniesz ;)
Sprawdziłem raz jeszcze i słowo upchniesz jest tu adekwatne. Na luźno, zgodnie z tym co pamiętałem, wchodzi ~26g. Po ostukaniu młynka kilka razy, jest szansa na 30g jasnych, niezbyt dużych ziarenek pod korek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi