Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Młynki / Odp: MAZZER philos
« Ostatnia wiadomość wysłana przez korea83 dnia Dzisiaj o 13:01:21 »
expresso

Tego to jeszcze nikt nie próbował robić, a przynajmniej mam taką nadzieję ;)
2
Ekspresy kolbowe / Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez k3lt dnia Dzisiaj o 12:33:33 »
C40 nawet z Red Clixem nie nadaje się do espresso.
3
Młynki / Odp: Młynek do Espresso (2000zł)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janusz dnia Dzisiaj o 10:28:56 »
Palarnia kawy do mielenia kawy na "mielonkę" w torebkach powinna zaopatrzyć się w młynek o dużej prędkości mielenia i o dużej średnicy żaren. Do tego z wentylatorem komory mielenia i najlepiej z uchwytem na torebki. Kupowanie młynka domowego użytku mija się z celem.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiszczu dnia Dzisiaj o 10:16:25 »
Ja też nie zauważyłem grzania się - choć robię maks 3 kawy na raz, plus biorąc pod uwagę ważenie, mielenie, zrobienie kawy itp. to w domowych warunkach nie mielisz częściej niż co 30 sekund
P.S. to nie jest młynek z pewnością idealny, np. jest głośny i mocno wibruje, ale akurat grzania nie zauważyłem
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janusz dnia Dzisiaj o 10:06:37 »
narzekali, że po trzech zmieleniach się grzeje

Chyba po trzech zmieleniach trzech kilogramów na raz... [emoji38] Non stop używamy ten młynek na naszej wzorcowni i nic się z nim nie dzieje. Jak wpadną klienci to wykonujemy na nim nie trzy a 9 - 10 kaw po kolei.
Niemniej lepszym młynkiem do espresso jest moim zdaniem G-micron DIGIT DF64E. Ma on skalę wybitnie pod espresso. Mimo, że ma wyświetlacz z programowaniem czasu mielenia to może być także używany jako młynek SD (ma pompkę na wyposażeniu). Możesz także rozważyć młynekG-IOTA VS czyli DF64VS z regulowaną prędkością obrotową.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antusus dnia Dzisiaj o 09:49:52 »
Pytanko do używających Philosa. Jak robicie przelew a potem expresso to czy pomiędzy czyścicie młynki czy nie? I czy wasza kawa w jednym i drugim przypadku "robi się" w tym samym czasie. Czy flow rate macie zbliżony za każdym razem do waszej receptury jaką ustaliliście? I czy możecie podać jakie macie żarna - chyba większość ma 200.

Mi jak ustawiłem wreszcie Expresso (na stepped) to po zrobieniu przelewu jak powróciłem do Expresso to nie wyszło - robiło się o tak 8 sekund za długo (takie turbo na odwrót...).

Z mojej strony zapytałem Support Mazzera jak im idzie z tą nową częścią by zlikwidować przestawianie się młynka przy stepless i twierdzą że będą mieć tą część gotową w tym tygodniu.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maszej dnia Dzisiaj o 09:41:35 »
Cześć!

Rozglądam się za swoim pierwszym ekspresem kolbowym i potrzebowałbym pomocy w doradzeniu jakiejś sensownej maszyny. Na start mogę używać młynka manualnego mojego współlokatora - comandante c40, później zakupić coś elektrycznego.

Preferencje:

1) Cenowo w przedziale 5-6 tysięcy złoty.
2) Kawy jakie piję: Latte, espresso, americana - głównie mleczne.
3) Ilość kaw: 3-5 dziennie.
4) Czas nagrzewania: celowałbym w 10-15 minut

Z góry dziękuję za pomoc w doborze sprzętu.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarVald dnia 23 Lipiec 2024, 23:44:37 »
Ten mój wpis już nie aktualny na PW dostałem informację że jak coś to jest chętny na zakup tego młynka.
No ja nie zdążyłem Ci odpisać to fakt :) A zanim napisałeś o tym i mając na uwadze przerób młynków u Ciebie zamierzałem z propozycją odkupu puścić PW. Niemniej ostatecznie tego nie zrobiłem, a jak Ty napisałeś swoją propozycję, to moja sztuka już rozpoczynała swoją podróż do mnie ze słonecznej Italii ;)
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pawel890 dnia 23 Lipiec 2024, 21:36:46 »
Za 1700zl~ EUREKA MIGNON ZERO albo 1000zł drożej Eureka Mingon single dose

Idealne do espresso i włoska robota.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin.teges dnia 23 Lipiec 2024, 21:09:29 »
Stawiam tezę, że statystycznie na tym poziomie awaryjność jest w podobnych widełkach procentowych. Mój pierwszy ekspres kolbowy to była dwu grupowa Bezzera i niestety zanim zrobiła pierwszą kawę to wróciła do sprzedawcy na 2 tygodnie(nie zajmowałem się wtedy jeszcze ekspresami), także reguły nie ma. Później w re-dystrybucji miałem jeszcze dwie Bezzery, które szybko uległy awarii, mimo to nie stracili mojego uznania. Bezzera ponosi to ryzyko, że zakup większości tych maszyn do pod-produkcji to spore obciążenie finansowe, no ale wiadomo, że najlepsza metoda na biznes to szukanie niszy i wygląda na to, że się to dobrze sprzedaje. Jeśli chodzi o Rocketa to ich historia jest związana z podziałem ECM, ale nie mam dużej wiedzy na ten temat, pewnie handlarze, którzy startowali 10-15 lat temu więcej by wiedzieli na ten temat. Zresztą te historie są moim zdaniem mało istotne, a najważniejsza jest pielęgnacja sprzętu i właściwe korzystanie, jednak te ekspresy wymagają wzmożonej uwagi i nie ważne czy to Bezzera, czy Quick Mill. Podstawa to dobra woda i regularne czyszczenie z osadów kawowych, warto przelać czasem trochę wody przez urządzenie, zakotwiczyć się, że działa.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi