Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 389031 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1110 dnia: 14 Marzec 2018, 23:24:38 »
Masz dostęp do Kruve? Możemy porównać czy X to to samo. Może się okaże, że to liczenie na nic.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1111 dnia: 14 Marzec 2018, 23:46:47 »
Niestety nie w najbliższym czasie. Z drugiej strony Gabrysia jest elastyczna a ja lubię intensywne napary.
Choć aż taka różnica?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline poleon

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1112 dnia: 21 Marzec 2018, 14:31:23 »
Bralibyście w tym momencie MK3, czy nowa wersja jest na tyle blisko, że lepiej się jeszcze wstrzymać?

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1113 dnia: 21 Marzec 2018, 18:16:02 »
Bralibyście w tym momencie MK3, czy nowa wersja jest na tyle blisko, że lepiej się jeszcze wstrzymać?

Ja drugi raz wziąłbym MK3. Sprawdzony, każdy jest zadowolony, nowszy to pewnie i droższy a nie wiadomo czy lepszy :P
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Ness

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1114 dnia: 21 Marzec 2018, 21:36:46 »
Bralibyście w tym momencie MK3, czy nowa wersja jest na tyle blisko, że lepiej się jeszcze wstrzymać?

mk4 na pewno nie wyjdzie w tym roku, także luzik.
premierę będzie miał mk3 z innym gwintem, bardziej konstrukcja na zawody, też do espresso w końcu, ale do codziennego domowego użytku raczej upierdliwe

Offline kaku

  • Wiadomości: 10
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1115 dnia: 28 Marzec 2018, 09:03:45 »
Bralibyście w tym momencie MK3, czy nowa wersja jest na tyle blisko, że lepiej się jeszcze wstrzymać?

Ze strzępów informacji można wywnioskować, że będzie ulepszony Iron Heart. Jeśli wolisz przelewy to ja bym śmiało brał NB.
Ja nie mogłem się doczekać i kupiłem używanego IH :)

Offline Karol

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Aeropress, v60, Gabi
  • Młynek: MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1116 dnia: 11 Kwiecień 2018, 22:20:37 »
Po raz kolejny powrót do odwiecznego problemu klików i spraw z nimi związanych. W moim egzemplarzu od momentu kiedy rączką opada luźno (mój punkt zero) mogę skręcić młynek o 8-9 kliknięć bez wkładania większej siły, a zwykle czytałem o 3-4 klikach. Czym to może być spowodowane i czy ma wpływ na mój punkt zero względem innych egzemplarzy?
Teoretycznie nie powinno - na mój rozum granica pomiędzy zablokowaną a luźną rączką jest "punktem wspólnym" dla wszystkich egzemplarzy, bo w tym momencie żarna oddalają się od siebie na tyle, że rączka opada niezależnie od tego jak bardzo żarna były zbliżone, ale chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat ;)

Offline du_gi Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Ascaso Uno-4, v60-2, Gabi A, Kawiarka, Aeropress, Tygiel
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1117 dnia: 12 Kwiecień 2018, 00:01:14 »
U mnie po zblokowaniu rączki (to jest moje 0) mogę skręcić mocniej, ze dwa kliki, tylko po co. -5 klików słyszałem, ale minus 8-9 to już przesada. Dziwne... Niech się inni jeszcze wypowiedzą.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1118 dnia: 12 Kwiecień 2018, 06:14:13 »


na mój rozum granica pomiędzy zablokowaną a luźną rączką jest "punktem wspólnym"

To się zgadza. Różnice w ilości klików "dodatkowych" po zblokowaniu żaren (w jednym komesiu 3-4 w innym 4-5 lub 8-9 - tutaj to rzeczywiście dziwne) przemiawiają za tym by zawsze tooo zblokowanie uznawać jako "0". Proste i logiczne.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1119 dnia: 12 Kwiecień 2018, 11:56:25 »
mogę skręcić młynek o 8-9 kliknięć bez wkładania większej siły

A jak z osiowością żaren względem siebie? ;)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Karol

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Aeropress, v60, Gabi
  • Młynek: MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1120 dnia: 12 Kwiecień 2018, 18:47:43 »
A jak z osiowością żaren względem siebie?
Wydaje się być ok

Ktoś jeszcze z użytkowników spotkał się z takim "ujemnym" zakresem?

Offline prunt

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Ascaso Duo PID, V60-01/02, Chemex, Chemex by Duka, AeroPress
  • Młynek: Ceado e6p, Comandante MK3 NB, Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1121 dnia: 12 Kwiecień 2018, 20:27:04 »
Ja.

Dla ustalenia metodyki badania - dla mnie punkt zero to takie ustawienie, na którym przy "położonym" do poziomu młynku, rączka swobodnie opada pod własnym ciężarem, a na -1 już nie opadnie sama (chociaż przy kręceniu reką opór nie jest duży).

Jestem w stanie skręcić młynek do -11, chociaż, przyznam, pod koniec palce bolą. Espresso robię na +5 i 15g, pewnie mógłbym na +6 i ~18g.
Osiowość wygląda ok, jest lekkie bicie na pustym młynku, ale to przecież w tych młynach normalka.


« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2018, 20:41:15 wysłana przez prunt »

Offline Karol

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Aeropress, v60, Gabi
  • Młynek: MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1122 dnia: 16 Kwiecień 2018, 11:28:35 »
Jestem w stanie skręcić młynek do -11, chociaż, przyznam, pod koniec palce bolą. Espresso robię na +5 i 15g, pewnie mógłbym na +6 i ~18g.
Osiowość wygląda ok, jest lekkie bicie na pustym młynku, ale to przecież w tych młynach normalka.

Jeśli możemy zrobić przykładowo 2 razy więcej klików na minus, to by znaczyło, że jeden nasz klik jest 1/2 kliku większości egzemplarzy. Czyli biorąc przepisy innych użytkowników powinniśmy mnożyć kliki dwa razy żeby osiągnąć takie samo odsunięcie żaren od siebie.

Jednak Twój przepis na espresso całkowicie niszczy mija teorię, bo z tego co widziałem ludzie poruszają się w zakresie 10-12 klików (piszę z pamięci, sam nigdy nie mieliłem na espresso), czyli 2 razy więcej kliknięć niż Ty.

Offline prunt

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Ascaso Duo PID, V60-01/02, Chemex, Chemex by Duka, AeroPress
  • Młynek: Ceado e6p, Comandante MK3 NB, Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1123 dnia: 16 Kwiecień 2018, 14:52:47 »
Pytanie czy tak samo rozumiemy "zablokowana rączka". Jak skręcę młynek tak, żeby rzeczywiście rączka się nie ruszała, żebym nie mógł nią pokręcić, to potem rzeczywiście -3 i koniec. I moje espresso wyjdzie koło 12 klika wtedy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1124 dnia: 16 Kwiecień 2018, 16:32:07 »
:fanfary: :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi