Autor Wątek: Jaka kawiarka indukcja + młynek.  (Przeczytany 10520 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Jaka kawiarka indukcja + młynek.
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Lipiec 2019, 11:17:30 »


zależy też na łatwym czyszczeniu płyty

To chyba jedyny sensowny argument, łatwość utrzymania w czystości. Dla mnie liczy się jeszcze jedno: idąc w prąd wkładasz wszystkie jajka do jednego koszyka, awaria elektryczności odcina Cię od możliwości podgrzania czegokolwiek. Wiem, że dziś rzadko się to zdarza ale ja jestem z pokolenia pamiętającego dwudziesty stopień zasilania kiedy w środku zimy gaz zostawał jedynym źródłem ciepła w domu.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Jaka kawiarka indukcja + młynek.
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Lipiec 2019, 14:27:03 »
Właśnie.

Poza tym zwolennicy indukcji chyba mało gotują :-). Indukcja, mimo swej skali (stopniowania) nie zna pojęcia "na wolnym ogniu".
Nie wspomnę już o "wygrzaniu" patelni grillowej pod dobry stek.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Jaka kawiarka indukcja + młynek.
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Lipiec 2019, 18:55:22 »
i jeszcze jedno: Płyta jest łatwa czyszczeniu, ale wymaga codziennego czyszczenia, bo jest blatem siłą rzeczy (nawet nieuzyta wymaga ptrzetarcia, bo przyciąga kurz). Kuchenkę gazową, również nablatową, czyści się (pomijając oczyszczenie wylanych zup etc.) mn.w. raz na tydzień. Przy dostępności chemii dziś to nie jest duży wysiłek.

Offline Nurni

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: La Pavoni Domus Bar
  • Młynek: Mazzer Major
Odp: Jaka kawiarka indukcja + młynek.
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Lipiec 2019, 12:42:02 »
Przyznam szczerze, że kompletnie nie rozumiem tych zarzutów. Indukcji mam od 12 lat. Cały czas na niej gotuję. Nie wiedziałem że jest obowiązek używania jej jako blatu, więc tego nie robiłem i odpadł problem z utrzymaniem jej w sterylnej czystości. Wielokrotnie smażyłem na niej steki(podobno niezłe), gotowanie na wolnym ogniu problemem nigdy nie było również. Przez kilka lat używałem na niej stalowej kawiarki ze znakomitym efektem( to nie tylko moja opinia). Zarzuty uważam więc  raczej za średnio trafione. Jedyny problem to kiepska trwałość wielu marek. U mnie dopiero trzeci zakup okazał się bezproblemowy pod tym względem.

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Jaka kawiarka indukcja + młynek.
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Październik 2019, 18:41:32 »
W lipcu pisałem, że przesiadam się na indukcję no i w końcu się to stało. Wczoraj przyszła kawiarka Top Moka Super Top 3 na indukcję. Już pierwsze parzenie wyszło bez żadnych problemów i nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do przygotowywania kawy z kawiarki na gazie. Ekstrakcja przebiega w pełni równomiernie, a różnic smakowych nie czuję żadnych.

Offline Fan Moki

  • Wiadomości: 29
Odp: Jaka kawiarka indukcja + młynek.
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Październik 2019, 22:50:06 »
To może ja opowiem o swoich doświadczeniach. Uwielbiam kawę z moki. W domu mam dwie kawiarki aluminiowe Bialetti Moka Express (6tz i 1 tz). Od jesieni mam płytę indukcyjną. Kupiłem nakładkę na płytę Frabosk 12 cm (za 30 parę zł) i obie działają idealnie. Używałem i zimnej i ciepłej wody, a także filtra od aeropressu. Wydaje mi się nawet, że teraz wychodzą mi smaczniejsze kawy niz na gazie, ale moze to bardziej kwestia wprawy? W kazdym razie kawa wychodzi pyszna, nie muszę kupować nowej kawiarki i jest fajnie :) Polecam przed zakupem jeśli ktoś zamienia gaz na indukcję.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Jaka kawiarka indukcja + młynek.
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Październik 2019, 23:06:30 »
@Fan Moki A moglbys napisac jakiej kawy uzywasz do kawiarki?
I czy czujesz jakas roznice w smaku miedzy 1tz a 6tz?

Offline Fan Moki

  • Wiadomości: 29
Odp: Jaka kawiarka indukcja + młynek.
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Październik 2019, 12:47:16 »
Generalnie kaw wypalanych pod espresso, głównie włoskich mieszanek. Preferuję średnie palenie i głównie 100 % arabica (ewentualnie z niewielką ilością robusty). Ciemnego palenia i wysokiej zawartości robusty unikam, bo nie czuję się po nich najlepiej.

Ostatnio bardzo mi smakowały: Arcaffe Gorgona (najlepsza jest wg mnie Mokacrema) i Mauro De Luxe. Smaczna też była Parana Espresso Italiano. Często piję Lavazze Espresso (czarną). Z kaw speciality smakowały mi kawy Audun Caffe dedykowane pod espresso i Johan & Nyström - Brazil Fortaleza.

Zdarzało mi się też robić w kawiarce jasno palone single i były smaczne, ale to raczej w drodze wyjątku, jako przygoda smakowa. Do jasnego palenia używam drippera lub aeropressa.

Do mielenia używam młynka Wilfa CGWS-130B. I tutaj ustawiam stopień mielenia "mocca", na 1-3 kropek od końca, w zależności od kawy. Czasem jedna kawa jest lepsza najdrobniejszym mieleniu, a znowu inna na nieco grubszym (ale cały czas pozostaję na oznaczeniu mocca).

Co do rozmiaru kawiarki, nie odczułem jakiejś wielkiej różnicy w smaku między 1 tz a 6 tz. Myślę, że smak naparu jest podobny, tylko pytanie czy mamy ochotę na "małą kawkę, czy nieco więcej dobroci. I espresso w ilości pół kubka niekonieczne musi smakować bardziej niż w standardowej filiżance. Ja częściej używam 6 tz zwłaszcza rano, bo lubię wtedy dolewkę. 1 tz robię głównie wieczorami lub po obfitym posiłku, gdy mam ochotę na małą kawkę.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi