Autor Wątek: Yerba Mate  (Przeczytany 89048 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #90 dnia: 09 Styczeń 2014, 00:16:42 »
Czekałem na realizację zamówienia z materkowo.com prawie 2 miesiące  i się nie doczekałem. Wystąpiłem o zwrot pieniędzy i pozostaje mieć nadzieję, że nie będę musiał czekać kolejnych 2 miesięcy.
Nie polecam więc tego sklepu, bardzo zły kontakt, dopiero na gg udało skontaktować z właścicielką.

I prysły marzenia o pachnącym palo santo. 2 miesiące bez yerby były, dobrze, że nie jestem uzależniony, tak jak od kawy :)

Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #91 dnia: 09 Styczeń 2014, 17:41:17 »
Palo santo..., to nie tylko materkowo... ;)

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #92 dnia: 09 Styczeń 2014, 21:22:08 »
A polecałem sprawdzony przeze mnie i znajomych wielokrotnie sklep http://www.yerbamatestore.pl/  kontakt rewelacja, a przesyłka ekspress ;) .

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #93 dnia: 09 Styczeń 2014, 22:59:53 »
Robiłem już zakupy w yerbamatestore i bardzo dobrze go oceniam, niestety nie mają palo santo w ofercie i bombilli skromny wybór :(

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #94 dnia: 09 Styczeń 2014, 23:35:44 »
Rzeczywiście obecnie nie posiadają.
Ale jakiś czas temu mieli na pewno.
Napisz może maila do nich czy będą jeszcze mieli w ofercie lub czy mogą dla Ciebie sprowadzić i w jakiej cenie.
Na pewno można się z nimi dogadać.

Ze sprawdzonych sklepów znalazłem takie http://eherbata.pl/matero-palo-santo-362.html cena wysoka, ale nie wiem w jakich cenach obecnie sprzedawane są palo santo.

Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #95 dnia: 10 Styczeń 2014, 21:17:49 »
Można też tut.... Kupowałem u nich kilka rzeczy.

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #96 dnia: 13 Styczeń 2014, 12:06:50 »
Dzwoniłem do yerbamatestore, ale pani niezbyt przyjemna była, chociaż fajny sklep.
Z czystym sumieniem mogę za to polecić sklep poyerbani.pl  Kontakt bardzo dobry, pan długo i cierpliwie odpowiadał na moje pytania, wrzucając w międzyczasie na stronę sklepu bombillę taką jaka mi odpowiadała. Chłopaki znają się na rzeczy, potrafią doradzić. Zakupiłem u nich bombillę  z potrójnym filtrem (alpaka), palo santo nieokute, i drewniane naczynie okute, ale to raczej chyba jako gadżet będzie, bo pojemność malutka ok 80ml. Przesyłkę wysłano w ten sam dzień, chociaż zamówienie o 16-tej składałem. Dziś już cieszę się nowym zestawem.


Czy też macie tak, że picie yerby powoduje uczucie sytości? Odnoszę wrażenie, że pomaga przy odchudzaniu :)


Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Styczeń 2014, 17:38:30 »
Muszę przyznać, że Palo Santo (jeśli to prawdziwe palo santo) maja tanie i ładne.
LaMerced yerba szkoda, że taka drogą jest jak i cruz de malta zresztą..

Myślę czy nie wrócić do yerby. Stara dobra Pajarito która pobudza jak dzban kawy :)


http://poyerbani.pl/99-cbse-cafe-kawa-05-kg.html nawet kawowa już jest

n-krzychu

  • Gość
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #98 dnia: 13 Styczeń 2014, 18:09:19 »
http://poyerbani.pl/99-cbse-cafe-kawa-05-kg.html nawet kawowa już jest
Miałem.
Nie polecam - ani to yerba ani kawą nie smakuje.

Ze smakowych jeśli mialbym polecić to jedynie amanda pomarańcza - na zimno, z lodem, w upały.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #99 dnia: 13 Styczeń 2014, 18:42:26 »
Ja teraz kończę Taragui cytrynową i kg Indega zostało. W poczekalni Cruzdemalta stoi. Bombilla sprężynkowa z potrójną filtracją to jest to :)

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #100 dnia: 13 Styczeń 2014, 20:48:11 »
No jakoś yerby o smaku kawy to sobie nie wyobrażam. Musi smakować paskudnie.

Ale wszelkie owocowe czy miętowe/ziołowe mi smakowały.

Chyba trzeba będzie zakupić z kilogram yerby i bombille, oraz odkurzyć tykwę.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #101 dnia: 13 Styczeń 2014, 21:48:33 »
Wymysły jakieś, wystarczy kawy wlać do yerby, ale to chyba nie pasuje.
ziomiwan tykwy nie odkurzaj, kup lepiej palo santo, moje już impregnuje się wysmarowane oliwą z oliwek.
Cena dobra, pojemność nieduża 120ml, to może i dobrze bo z tykwą nie wyrabiam 4-5 razy zalać i kawa 4 razy do tego ;)
A tak wogóle to u nas dziś sylwester po raz drugi , nazywają "Szczodry Wieczar" u nas. Szampan drugi raz się leje. Fajnie mamy co? ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #102 dnia: 13 Styczeń 2014, 22:03:59 »
Off-Topic:
A tak wogóle to u nas dziś sylwester po raz drugi , nazywają "Szczodry Wieczar" u nas. Szampan drugi raz się leje. Fajnie mamy co? ;)
Z sympatii do wschodnich rubieży, również walnę kielicha.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #103 dnia: 17 Styczeń 2014, 18:58:13 »
No i po pierwszym dniu używania palo santo pękło, pomimo że zaimpregnowałem oliwą z oliwek. Na noc zostawiłem fusy w środku, a dziś zaglądam i jest pęknięcie po zewnętrznej stronie.
Wniosek więc taki, że należy kupować tylko okute, sprzedawca ostrzegał, że zwykłe mają tendencję do pękania, ale chciałem na próbę zobaczyć co to za wynalazek te święte drzewo.
Zapach jest niesamowity, tylko pojemność 120ml a może i mniej to o wiele za mało, najlepiej tak aby do 200ml miało.
Cóż założę jutro opaskę taką jak do samochodów, może nie będzie estetycznie ale nie powinno przeciekać i rozglądam się za czymś dużym

Offline Gener Mężczyzna

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo, Chemex, V60, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic A, Wilfa Svart, Comandante C40 MK3
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #104 dnia: 21 Styczeń 2014, 17:33:19 »
Naczynka drewniane mają niestety takową tendencję.
Mam wersję palo santo okutą już tak z 5-lat, wciąż cała i dobrze służy

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi