Autor Wątek: Bezzera Strega  (Przeczytany 10745 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Listopad 2020, 13:14:09 »
Ale pomysł jest, delikatnie mówiąc, nieoptymalny.
Realizacja pomysłu jest zależna od kosztów - jak nie sprawdzę to się nie dowiem. Nieprodukowane Creminy na pewno mają droższe części niż popularne Bezzery będące na rynku. (chciałbym żeby tak było)

Czy po podłączeniu do wody pompa nie działa ? Na początku skreśliłem ten ekspres, z myślą że ciśnienie wytwarza pompa nie sprężyna
Pompa napełnia grupę do pełna oraz odpowiada za preinfuzję. Popychając dźwignię do góry pompa się wyłącza i za całą ekstrakcję odpowiada sprężyna. Ciśnienie z sieci wypełnia grupę do 2/3 objętości. Wersje bez zbiornika na wodę nie mają pompy. W wersji z pompą domyślam się że wystarczy ją odłączyć.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Listopad 2020, 14:15:32 »
Realizacja pomysłu jest zależna od kosztów - jak nie sprawdzę to się nie dowiem. Nieprodukowane Creminy na pewno mają droższe części niż popularne Bezzery będące na rynku. (chciałbym żeby tak było)

Pisałem o produkowanej dzisiaj grupie. Generalnie chodzi mi o to, że koszt grupy może być większy niż różnica w cenie między sprzedażą używanej Magiki i kupnem nowej Stregi. A pomijamy w tej rozmowie ryzyko, że w procesie nie powstanie Strega, a przestanie istnieć Magica :)

Niemniej ekscentryzm tego pomysłu mnie intryguje. Zapytałbym doświadczonego serwisanta Stregi, czy słyszał kiedyś o takiej akcji. Może temat jest znany.

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Listopad 2020, 20:21:58 »
Przeglądałem dzisiaj opisy przeróbek dwugrupowej "Linei Matki" na jednogrupową maszyną podobną do LM LM. Zostały m.in. przerobione (skrócone) bojlery, co wymagało m.in. specjalistycznego spawania...
Pomyślałem sobie o proponowanej przez @Kaspra przeróbce...
Sam pewnie wolałbym sprzedać dotychczasową maszynę i kupić nową zamiast przerabiać. Z drugiej strony taka przeróbka (na dźwignie) nie wydaje się aż taka skomplikowana w świetle wspominanej wcześniej przeróbki LM.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Listopad 2020, 20:36:07 »
Jeśli kogoś temat interesuje to zrobię mały update z informacji, które udało mi się na dziś ustalić.

Pytałem w kilku sklepach u nas i za granicą. Oczywiście całą grupę można kupić, żaden problem.
Elektros olał mnie całkowicie, najpierw odpowiedzieli, że oni takiego czegoś nie robią i sorry, więc sprostowałem że ja nie chcę od nich żadnej pomocy "monterskiej". jedynie sprzedaż grupy. Więc w odpowiedzi przedstawili mi ofertę nie do odrzucenia w postaci wpłaty zadatku i jak już to zrobię to oni łaskawie wystąpią o kosztorys do Bezzery, potem mam wpłacić całość i oni zamówią części. Także współpracę z nimi mogę określić jedynie za pomocą inwektyw i generalnie nie polecam.
Dostałem kilka ofert w PL, od 4k do 2,5k... Widziałem, że to będzie kosztować, ale brałem pod uwagę cenę o 1k mniejszą...
Tak więc entuzjazm niestety został mi boleśnie odebrany :).
Przeliczając +/- ceny używanej dźwigni i wliczając w to już sprzedaż mojej maszyny wychodzi mniej więcej na to samo... Pozostaje mi czekać na fart w postaci oferty na używaną, chociaż nie wiem skąd miała by się wziąć :D.

Gdyby ktoś miał pomysł gdzie jeszcze tego szukać to bardzo proszę o informacje!

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Listopad 2020, 21:58:25 »
Czasem na niemieckim forum, Stregi zmieniają właścicieli.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Listopad 2020, 18:47:40 »
Widzę, że na kaffee-netz zdarzają się w sprzedaży różne dziwne rzeczy, w tym części, pomyślałem że może tam jest jeszcze nadzieja na znalezienie grupy od Stregi. Niestety, żeby napisać ogłoszenie trzeba mieć konto pół roku i napisać 25 postów.

Jeśli ktoś z kontem na kaffee-netz byłby tak uprzejmy i napisałby w swoim imieniu moje ogłoszenie w kategorii [suche] to będę bardzo wdzięczny i proszę o kontakt na priv :).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Kwiecień 2021, 13:39:21 »
》tertium non datur《

Offline Bec00l

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Bezzera Strega Top
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Październik 2022, 08:07:15 »
Witam. Odważyłem się w końcu i zrealizowałem marzenie o manualu. W Nadarzynie pomogli dokonać mi wyboru i jestem więcej niż zadowolony.
Decydowałem się dwa lata prawie, szkoda mi trochę było mojego Siemensa ale cóż ... dobrze myślałem.
Teraz uczę się kawy i piję espresso :)
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2022, 08:30:34 wysłana przez Bec00l »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1087
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Październik 2022, 22:40:14 »
Witam. Odważyłem się w końcu i zrealizowałem marzenie o manualu. W Nadarzynie pomogli dokonać mi wyboru i jestem więcej niż zadowolony.
Decydowałem się dwa lata prawie, szkoda mi trochę było mojego Siemensa ale cóż ... dobrze myślałem.
Teraz uczę się kawy i piję espresso :)

Nic tylko gratulować, dźwignia to inny wymiar smaku espresso.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Listopad 2022, 21:18:00 »
@Perzua teraz dopiero zobaczyłem, że przed Martixem miałeś Stregę :)
Częściej obserwuje się jednak przesiadki w drugą stronę... 
Jako, że sercu memu bliższe są ekspresy "z pompą" niż z dźwignią, ciekawi mnie, dlaczego zdecydowałeś sie na taką przesiadkę? Jak ją oceniasz z perspektywy czasu?

Offline Bec00l

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Bezzera Strega Top
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Styczeń 2023, 16:02:20 »

[/quote]

Nic tylko gratulować, dźwignia to inny wymiar smaku espresso.
[/quote]

tzn mam do kompletu składać jeszcze kolbę bez dźwigni ?? 😎

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Styczeń 2023, 17:04:45 »
Najlepiej mieć dźwignie i ekspres z pompą :):)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Styczeń 2023, 17:43:24 »
Najlepiej mieć dźwignie i ekspres z pompą :):)
Dokładnie, by doświadczać innych smaków tej samej kawki.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera Strega
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Styczeń 2023, 22:40:41 »
Najlepiej mieć dźwignie i ekspres z pompą :):)
Z myślą o takich potrzebach La Nuova Era przygotowała dwie propozycje-ekspres Maestrale i Levante :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi