Autor Wątek: Masala Chai  (Przeczytany 5828 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Masala Chai
« dnia: 28 Luty 2021, 21:13:37 »
Myślę, że brakuje nam tego wątku :). Sami zobaczcie ile pod tym hasłem kryje się kolorytu i dobrego smaku:











Czasem biorę jakiś rondel i gotuję w nim przyprawy. Lubię tę ideę ale najchętniej wybyłbym gdzieś tam na indyjskie ulice pełne zgiełku i gwaru.

Spójrzcie na te facjaty. Wielu Indusów ma naszą urodę ;). Pierwszy z brzegu bar zwie się Baba ;). Chai to w sumie też po naszemu.

Tak czy owak, Masala Chai sprawia mi sporo przyjemności. Po kawie jest to chyba mój ulubiony świat ;). Tyle, że ja biorę do garnka Rooibos i mleko z kokosa ;).
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2021, 21:25:21 wysłana przez Antonio »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2021, 21:52:18 »
Przyznam szczerze że pierwszy raz o Masala Chai słyszę, ale bardzo mnie to zaciekawiło. Tak czytam to ponoć nie ma klasycznego przepisu przygotowania, co rodzina to inny przepis. Czy możesz @Antonio podzielić się swoim przepisem, żebym mógł mieć jakiś punkt odniesienia ;)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty 2021, 21:54:18 »
Ja piję bez mleka - to moja ulubiona herbata.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty 2021, 22:34:54 »
@Antonio zacząłem pić ten napój na długo przed kawą. Robiliśmy taki nad ogniem w kociołku, w wakacje w Kotlinie Kłodzkiej już ponad 20 lat temu. Można było całą noc gadać, grać na bębnach i wypalać ceramikę. Już kilka lat nie robiłem indyjskiej herbaty, ale jest to przyjemny napój i nie wiem czy nie mocniej działający niż kawa. Tyle, że w przeciwieństwie do czarnej kawy takiej jak tu na ogół pijamy, smaku tam z herbaty jest mniej więcej tyle, co smaku kawy w rozpuszczalnej.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2021, 22:38:22 wysłana przez krystians »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marzec 2021, 16:37:09 »
Czy możesz @Antonio podzielić się swoim przepisem, żebym mógł mieć jakiś punkt odniesienia ;)
Wszystko robię na oko ;). Solidny skrawek (ok. 1-2cm) świeżego imbiru, posiekanego na plasterki, kilka strączków kardamonu, kilka skrawków cynamonu, kilka goździków, sporo nasion kolendry, nasiona anyżu (koper włoski), parę ziarenek pieprzu -- zalewamy to wodą, doprowadzamy do wrzenia, gotujemy na małym ogniu przez jakiś czas. Mamy już bazę. Można ją wykorzystać od razu lub później. Zwykle zaparzam w tym Rooibos (nie ma kofeiny a fajnie, neutralnie smakuje). I tyle. Do filiżanki dodaję odrobinę mleka kokosowego albo masła i szczyptę soli :).

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec 2021, 16:48:39 »
Dzięki, trzeba będzie spróbować

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2021, 17:42:55 »

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marzec 2021, 12:32:17 »
Kiedyś miałem zajawkę i regularnie pijałem, ale z czasem mi przeszła, ale ostatnio zainspirowany tymże wątkiem wróciłem – i spróbowałem eksperymentu, do zwyczajowego zestawu składników dodałem dużą szczyptę soli i odrobinkę masła...no i to był błąd, bardzo źle się czułem po tej miksturze.. także znowu mi zajawka przeszła ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marzec 2021, 12:41:53 »
no i to był błąd
Wszystko zależy od reszty naszego sprawowania. W niskowęglowodanowym odżywianiu, masło i sól to podstawa. W przerywanym poście (IF) taki mocno tłusty napój to czysta przyjemność ;). Jeszcze z innej strony: wśród Tybetańczyków, Nepalczyków herbata z solą i masłem to codzienność i pewnie ma swoje uzasadnienie w trybie i warunkach życia. My mamy wszystkiego pod dostatkiem, więc cierpimy :(.

Przed chwilą zrobiłem sobie kawową wersję tytułowej idei a raczej tzw. bullet-proof coffee. Zaparzyłem 20g Etiopii za pomocą V60, dodałem do naparu sporo kurkumy, soli, "Podlaskiej przyprawy do kawy" i dwie spore łyżki kokosowego oleju. Całość wrzuciłem do blendera i wyszła z tego obłędna, bardzo treściwa przyjemność :). Ale nie jadłem dziś żadnego śniadania i to jest moim śniadaniem.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2021, 12:47:17 wysłana przez Antonio »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marzec 2021, 14:17:54 »
bullet-proof coffee. Zaparzyłem 20g Etiopii za pomocą V60, dodałem do naparu sporo kurkumy, soli, "Podlaskiej przyprawy do kawy" i dwie spore łyżki kokosowego oleju. Całość wrzuciłem do blendera i wyszła z tego obłędna, bardzo treściwa przyjemność
Podobnie piłem z tym, ze na bazie espresso. Do tego dwie łyżki oleju kokosowego, dwie łyżki masła wysokiej jakosci (kerry), kurkuma, kardamon, trochę gorzkiej czekolady, w zimie skórkę pomarańczy i chilli - rewelacja. Liczyłem ze taki drink może mieć do 600kcal ;) po wypiciu go o 6:30’rano do 16 mogłem pracować bez posiłku - uczucie sytości pozostało na bardzo długo.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marzec 2021, 14:23:29 »
Nigdy nie mogłem się przekonać do dodawania czegokolwiek do kawy czy herbaty :). W szczególności masła ;).
Wolałbym sobie jakąś owsiankę obok z masłem orzechowym i bananem postawić :)
Ale skoro Wam smakuje,  :szampan:

A co do sytości, pokarmy stałe, dają większe uczuci sytości niż zmixowane.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Marzec 2021, 14:50:40 »
W szczególności masła
Konsystencja wyglada źle, natomiast smakuje lepiej niż mleko ;)

A co do sytości, pokarmy stałe, dają większe uczuci sytości niż zmixowane.

Mogę zjeść półtora bochenka chleba z serem i szynka czy cała pizzę 50cm i jeszcze podjadać na wieczór, ale jeśli koło 15 wypije smoothie z dwóch bananów, chia seeds, kiwi, malin i mleka owsianego - łącznie około 550-600ml nie ma szans żebym cos zjadł do końca dnia ;) widać od każdej reguły są wyjątki :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Masala Chai
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Marzec 2021, 14:59:04 »
natomiast smakuje lepiej niż mleko
Hehe, słaba reklama dla mnie ;)


smoothie z dwóch bananów, chia seeds, kiwi, malin i mleka owsianego - łącznie około 550-600ml nie ma szans żebym cos zjadł do końca dnia

Prawidłowy test, żeby potwierdzić/zaprzeczyć tezie, to zjeść banany, namoczone chia (kliek/żel), maliny jako pokarm stały (sałatka?) i popić mlekiem owsianym. Wtedy możemy porównać czy bardziej syci smoothie czy pokarm stały.

Chleb, pizza, ser i szynka - w nich brakuje błonnika, jest dużo soli i węglowodanów prostych, więc inaczej wpływają na uczycie sytości kilka godzin po spożyciu. Znowu możesz przetestować, robiąc smoothie z pizzy i wody ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi