Autor Wątek: Nivona 756, Siemens EQ6 s100, a może coś innego?  (Przeczytany 5413 razy)

Offline kirk42

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Nivona CafeRomantica 626
Nivona 756, Siemens EQ6 s100, a może coś innego?
« dnia: 10 Luty 2020, 21:18:01 »
To mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym wszystkich serdecznie przywitać :)

Jestem tu już od pewnego czasu, gdyż cały czas myślę o zmianie swojego Siemensa TK 54001 , jednakże dzisiaj okazało się, że ten wyzionął już całkowicie ducha (po 12 latach!) i muszę w końcu coś kupić.

Po lekturze forum i przeanalizowaniu swojego budżetu zacząłem rozważać zakup modelu Nivona 756 lub Siemens EQ6 s100 (dokładnie model TE651209RW EQ.6 PLUS). Cały czas jednak zastanawiam się czy może jednak nie ma jakiejś lepszej opcji.
Nie jestem jakimś znawcą kawy, po prostu piję zwykłą z mlekiem, czasem czarną. Nawet rzadko espresso.
Chciałbym żeby ekspres był przede wszystkim prosty, a kawę robiło się najlepiej jednym przyciskiem (nawet jeżeli wymaga to jakiejś jednorazowej wstępnej konfiguracji). Ogólnie rzecz biorąc tryby jakie mnie interesują to:
Espresso,
Kawa czarna (żeby dolać mleka),
Kawa biała (żeby ekspres sam zaciągnął sobie mleko z kartonu przy pomocy rurki - nie chcę osobnego kontenera)
Latte

Mogę troszkę zwiększyć budżet jeżeli będzie to jakoś szczególnie uzasadnione. Mieszkam w uzdrowisku, mam bardzo miękką wodę, więc dodatkowe filtry nie są mi potrzebne, ale chętnie jestem w stanie dopłacić do tego, żeby ekspres był prosty, wyglądał nowocześnie i wytrzymał równie długo co mój Siemens.
Będę wdzięczny za sugestie i porady.
Pozdrawiam
Kirk42

Offline Aksik

  • Wiadomości: 2
Odp: Nivona 756, Siemens EQ6 s100, a może coś innego?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2020, 02:20:51 »
Witam. Również jestem nowy na forum, dlatego wolałbym nie zaśmiecać go nowymi postami. Postanowiłem napisać tutaj, ponieważ moja sytuacja jest niemalże w 100% identyczna.
W związku z tym pytanie do @kirk42 - czy mógłbyś napisać na co się zdecydowałeś oraz jak się sprawuje ekspres po tych kilku miesiącach użytkowania? Jestem prawie całkowicie przekonany do Nivony, ale jednak obawiam się o jej głośność.

Mam nadzieję, że dodatkowo moja odpowiedź tutaj podbije główny post i skłoni innych do komentarzy, jako że w cenie około 2000 zł te dwa ekspresy wydają się być najlepszymi opcjami, chyba że jednak mądrzejsi ode mnie i moich umiejętności czytania internetu mają inne zdanie?  :-)

Offline kirk42

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Nivona CafeRomantica 626
Odp: Nivona 756, Siemens EQ6 s100, a może coś innego?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2020, 08:06:42 »
Hej, ostatecznie wybór padł na Nivone, ale ze względu na kolor model 779.
Był to znakomity wybór i nie żałuję ani trochę. Ma bardzo rozbudowane menu, duże możliwości, bardzo prosty w obsłudze, ale przede wszystkim robi pyszną kawę. Oczywiście nie jest to jakiś przeskok w porównaniu z poprzednim ekspresem, bo ziarna pozostają te same. Przed zakupem widziałem do tylko na zdjęciach i w rzeczywistości ekspres wygląda bardzo dobrze. Co do głośności to jest lepiej niż bardzo dobrze. Moim porównaniem był stary siemens, który pracował moim zdaniem dość głośno. Ten jest bardzo cichy.
Gdybyś miał jakieś pytania to daj znać, najlepiej tutaj żeby zostało dla potomnych.

Offline Aksik

  • Wiadomości: 2
Odp: Nivona 756, Siemens EQ6 s100, a może coś innego?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpień 2020, 17:25:24 »
Dzięki za odpowiedź  :poklon:
U mnie będzie to pierwszy ekspres automatyczny, więc porównania miał nie będę. Zakładam, że cokolwiek nie wezmę, to i tak będę zadowolony. Jedynie tak jak napisałem wcześniej boję się o głośność, że będzie przeszkadzała domownikom. W tym momencie Twój model kosztuje około 2700 zł, co już mocno nadwyręża mój budżet, ale zastosowali w nim filtr akustyczny, przez co tak jak napisałeś, powinien być cichy. Byłoby to dla mnie na pewno dobry sprzęt  :-\
Będę musiał jeszcze nad tym pomyśleć, może poczekam i dołożę też do tego modelu  [emoji3]

Offline martino1989

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Kawiarka
Odp: Nivona 756, Siemens EQ6 s100, a może coś innego?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudzień 2020, 15:57:50 »
Hej, ostatecznie wybór padł na Nivone, ale ze względu na kolor model 779.
Był to znakomity wybór i nie żałuję ani trochę. Ma bardzo rozbudowane menu, duże możliwości, bardzo prosty w obsłudze, ale przede wszystkim robi pyszną kawę. Oczywiście nie jest to jakiś przeskok w porównaniu z poprzednim ekspresem, bo ziarna pozostają te same. Przed zakupem widziałem do tylko na zdjęciach i w rzeczywistości ekspres wygląda bardzo dobrze. Co do głośności to jest lepiej niż bardzo dobrze. Moim porównaniem był stary siemens, który pracował moim zdaniem dość głośno. Ten jest bardzo cichy.
Gdybyś miał jakieś pytania to daj znać, najlepiej tutaj żeby zostało dla potomnych.

Cześć, jak sprawuje się Twój ekspres? I  I czy ma program na Doppio czy trzeba robić 2x espresso? Ja się zastanawiam nad DeLonghi ECAM 350.55, zależy mi właśnie na w miarę dobrym espresso.

« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2020, 16:00:52 wysłana przez martino1989 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi