Autor Wątek: Nivona 767 czy Siemens TE 515209RW  (Przeczytany 5745 razy)

Offline agga

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: do kupienia
Nivona 767 czy Siemens TE 515209RW
« dnia: 20 Sierpień 2015, 17:13:24 »
Od pewnego czasu czytam fora związane z kawą i ekspresami do jej parzenia. Dużo się dowiedziałam i już wiem jakiego ekspresu szukam. 
Interesuje mnie ekspres automatyczny w przedziale cenowym 2000 - 3000 zł, dostępne kawy (spieniacz automatyczny): latte, machiatto, cappucino. Bez pojemnika na mleko tylko wężyk.  Miał funkcję płukania , samoczyszczenia, odkamieniania, oraz informował o takiej potrzebie.
Po solidnym przeglądzie dostępnych ekspresów, mam dylemat:

Nivona CafeRomatica 767
czy
SIEMENS TE 515209RW

oba są praktycznie w tej samej cenie, na Nivone sklep firmowy daje dodatkowo 1 rok gwarancji (3 lata to już coś), nie wiem jaki jest okres gwarancji u Siemens-a.
Może ktoś się orientuje jakie są koszty eksploatacji obu automatów – chodzi o środki do pielęgnacji i czy są jakieś znaczące różnice w tym jak często je trzeba stosować.
Czy warto kupić ekspres u naszych zachodnich sąsiadów? Zauważyłam, że niektóre modele mają trochę inne numery.
Będę wdzięczna za informacje i sugestie ……


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline agga

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: do kupienia
Odp: Nivona 767 czy Siemens TE 515209RW
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpień 2015, 22:20:59 »
dzięki za podpowiedź, ale w tamten wątek dotyczy ekspresów JURA, a one mnie nie interesują.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Nivona 767 czy Siemens TE 515209RW
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2015, 06:01:01 »
Pisz do Rogera, siedzi w nivonach.

Offline Huk

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Nivona 877
Odp: Nivona 767 czy Siemens TE 515209RW
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sierpień 2015, 18:47:25 »
@agga:

Najprawdopodobniej oba ekspresy są na podobnym poziomie - ja piłem kawę z Bosha - ale wygląd ten sam co wymieniony Siemens (najpewniej dokładnie to samo urządzenie tylko rebrandowane) i kawa smakowała praktycznie tak samo jak z mojej Nivony 877 (a z tego co mi wiadomo pod tym względem nie powinno być różnic pomiędzy serią 7xx i 8xx).

Siemensy są znane z dobrej wytrzymałości - często służą w firmach jako podstawowy ekspres i przerób 30 kaw dziennie nie jest im obcy, ale i Nivona ma tutaj niezłe opinie - a realia i tak są takie, że zawsze można trafić na sprzęt który posłuży lata bez awarii, albo na coś co w serwisie spędzi więcej niż u nas w domu :(

Co do kosztów eksploatacji - praktycznie to samo, nie patrz na koszt środków brandowanych - czy to tabletka czyszcząca Siemensa, Jury czy Nivony - to zwykle jeden i ten sam środek tylko z ładną etykietką producenta ekspresu (i odpowiednie przesadzoną ceną :P), mnie np. dzisiaj ekspres pierwszy raz zawołał żebym przeczyścił (nie przepłukał - bo to robię po każdym użyciu) spieniacz do mleka, zaszalałem i kupiłem online zalecany środek CreamClean + od razu odkamieniacz, koszt z przesyłką ponad 100 zł, dlatego już myślę czy nie lepiej było by zastąpić to coś jakimś środkiem od DeLonghi za połowę ceny :) - producenci na tych środkach wyciągają drugie tyle co za samo urządzenie.

Ja bym popatrzał czy masz gdzieś blisko serwis jakiegoś z producentów - ja Nivonę kupiłem głównie przez to że serwis mam na miejscu :)

Pozdrawiam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi