Autor Wątek: Czy czyścicie młynki w swoich ekspresach?  (Przeczytany 1548 razy)

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Czy czyścicie młynki w swoich ekspresach?
« dnia: 11 Grudzień 2021, 20:12:22 »
Moja Jura ENA 8 jest już po gwarancji i zaczęła ostatnio wariować. Przestała robić kawę i wylewała wodę do tacki, a zmieloną kawę wysypywała do pojemnika na ciasteczka. Stwierdziłem że sam ją wyczyszczę, wyjąłem jednostkę zaparzającą rozkręciłem na pojedyncze elementy i wymyłem. Po tym co tam znalazłem stwierdziłem że więcej automatu nie kupię. Następnie po wyschnięciu wymieniłem uszczelki nasmarowałem odpowiednie elementy i złożyłem wszystko do kupy. Działa teraz bez zarzutu. Kończąc ten przydługi wstęp, zacząłem się zastanawiać czy dla uzyskania czyściutkiego ekspresu warto byłoby jeszcze rozkręcić młynek i go tam oczyścić, zastanawiam się czy resztki z starej zmielonej kawy mogą mieć negatywny wpływ na smak świeżo mielonej kawy? Czy Wy co jakiś czas czyście swoje młynki?
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Czy czyścicie młynki w swoich ekspresach?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2021, 20:24:14 »
Resztki kawy na pewno mają wpływ na przygotowywaną kawę.

Jak rozkręcisz młynek to zobaczysz ile tam wszelkiego "dobra" ;) Na pewno syf będzie tam straszny.

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czy czyścicie młynki w swoich ekspresach?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2021, 20:26:10 »
Po tym co tam znalazłem stwierdziłem że więcej automatu nie kupię.
Do tego samego wniosku doszedłem jakiś czas temy kiedy moją Jura F50 dogorywała i kupiłem kolbę Bezzera z młynkiem Ceado - to jest przepaść. różnica w kawie co najmniej dwóch lig.
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Czy czyścicie młynki w swoich ekspresach?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2021, 15:16:12 »
Przez paręnaście lat miałem 2 saeco i nigdy nie czyściłem W ostatnim saeco po 9 latach otworzyłem i nie było tam tak źle w młynku, trochę resztek kawy na boku. Odkurzyłem i tyle.
Teraz mam delonghi, dostęp do młynka trochę utrudniony , więc po jakimś czasie postaram się z góry wyssać miał,  ale zamierzam też regularnie oddawać do serwisu głównie na wyczyszczenie zaparzacza  i tłoka w środku, bo to jest większym problemem niż pył kawowy w młynku.

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czy czyścicie młynki w swoich ekspresach?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudzień 2021, 20:05:43 »
Rozkręciłem mój młynek pierwszy raz po 3 latach i o dziwo środek całkiem dobrze wyglądał, niewielkie ilość drobno zmielonej kawy osadziły się na krawędziach ostrzy żaren ale nie było tragedii tak jak w przypadku tego co zastałem w jednostce zaparzającej. Także teraz ekspres kompetnie wyczyszczony pracuję tak jak nowy a i kawa znowu nabrała lepszego smaku (oczywiście na tyle ile daję radę to osiągnąć automat).
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi