Autor Wątek: Ekspres do 4000  (Przeczytany 5359 razy)

mgucio9

  • Gość
Ekspres do 4000
« dnia: 17 Sierpień 2013, 16:17:29 »
Witam
Czytam informacje w necie od kilku miesięcy i nie umiem wybrać. Prosze o pomoc - interesuje mnie automat do kwoty 4000,00 zł, nieawaryjny, prosty w obsłudze, samoczyszczący, z serwisem w Szczecinie. Ma robić około 5 kaw dziennie, espresso i late.
Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Saeco lub Jury. Ale nie wiem, może inne firmy w podobnej cenie robią coś lepszego. Dla mnie najważniejsza jest solidność wykonania, a nie bajery, które potem szwankują. W necie jest dużo bardzo dobrych opinii o Jurze, ale są też głosy że jest przereklamowana.
Prosze o bardziej doświadczonych o3pomoc w wyborze.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Ekspres do 4000
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień 2013, 18:30:52 »
W tej kwocie to zdecydowanie jura. Jest to chyba podobny wątek, ale ci go teraz nie wskażę bo piszę z telefonu :(

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ekspres do 4000
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2013, 19:09:39 »
tutaj: http://inspiracjekawowe.pl/sklep/quick-mill-professional---ekspres-automatyczny,p,1,2,12,pr

masz QM pro abs za 4159 (btw, jakoś dziwnie tanio, ktoś zna ten sklep?), mówi się, że to "jedyny automat parzący prawdziwe espresso"

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres do 4000
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień 2013, 00:38:08 »
Jura to jest to czego szukasz. Z pewnością sprosta twoim wymaganiom. Wykonanie jest solidne, obsługa banalnie prosta.
Czyszczenie polega na wrzuceniu tabletki i podstawieniu większego naczynia. Przeprowadza się je przy wymianie filtra. Częściej myję tackę odpływową i pojemnik na fusy... tak od 2 lat...
Sprzęt spisuje się znakomicie. Firma nie jest przereklamowana. Co do serwisu w Szczecinie to nie wiem, pewnie nie ma. Ale to ekspresy, które psują się sporadycznie. Raz na jakiś czas możesz wysłać do głównego serwisu, albo słynnego fachury od Jury  - Barnaby.

QM też mnie ciekawi, widziałem kiedyś dobrą ofertę chyba innego sklepu, ale teraz nie udało mi się wygooglać.

mgucio9

  • Gość
Odp: Ekspres do 4000
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień 2013, 10:41:04 »
Dzięki za odpowiedzi. QM raczej do biura i chyba jest duży. A ktoś może coś powiedzieć o tych Saeco, czy sobie raczej głowy nie zawracać?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres do 4000
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpień 2013, 12:47:51 »
Ja bym sobie głowy Saeco nie zawracał. Jedynie z najwyższej półki Saeco jeśli już. Pozostałe to zwykłe marketówki.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Ekspres do 4000
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sierpień 2013, 17:03:47 »
Ogólnie chwalą Saeco Royal (ja nie - mam z nim kiepskie doświadczenia) ale on też raczej biurowy.

TwojaKawa24_pl

  • Gość
Odp: Ekspres do 4000
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Wrzesień 2013, 16:17:43 »
Powyższy model Saeco jak i Jura bedą dobrymi typami,do 4 tyś zl masz dosyć szeroki wybór i w zasadzie większość tych modeli z górnej półki spełni twoje wymagania.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi