Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 348509 razy)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1905 dnia: 03 Luty 2022, 10:19:46 »
Czy ktoś wie kiedy można się spodziewać nowego Niche Zero? Czekam bo często jest faworyzowany w kontekście przemiału pod espresso, a tego szukam. Obecna wersja kilka lat już ma i tak myślę, że jezeli mieliby wypuścić nowy model Niche Zero to mój Comandante poszedłby pod okazjonalny przelew a pod codzienne mielenie pomyślałbym o Niche…
A co Ty jesteś, jakiś cofee geek, że musisz mieć najnowszą wersję wszystkiego, a nieco tylko starsza już do kosza? ;)

Jest na ich stronce zakładka "contact us" i najświeższe informacje otrzymasz, jak do nich napiszesz i zapytasz, kiedy planują upgrayde'y i co ewentualnie widziabyś ulepszone?
Możesz się też tutaj podzielić swoimi przemyśleniami, co chciałbyś zmienić w tym młynku? Ja bym np. chętnie poczytał.
Nie zawsze nowsza wersja znaczy lepsza i pewnie sam byś mógł podać na to przykłady. Ja myślę, że Niche Zero jest w obecnej wersji OK i może trzeba by właśnie się spieszyć i kupować teraz, zanim coś zepsują? ;)

Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1906 dnia: 03 Luty 2022, 10:43:27 »
Kyle mówił że próbował się czegoś dowiedzieć, ale ludzie od Niche kompletnie nic nie ujawniają w tej kwestii.

Osobiście nie przewiduję żeby nagle miało pojawić się v2, skoro co wyprodukują to sprzedają na pniu.

Offline Coffee Geek

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: ACS EVO LEVA
  • Młynek: EUREKA/Comandante
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1907 dnia: 03 Luty 2022, 18:56:58 »
Dzięki bardzo, poczekam i poczytam jeszcze o Eureka ORO Single Dose ;) Eureka abstrahując od drobnych niedociągnięć to jest to porządna maszyna...gdyby nie to że to są płaskie żarna, a ja zawsze jakoś bardziej w stronę conical burrs...Comandante jako mój SD pierwszego wyboru daje jeszcze radę;)

Offline efv

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Porlex Tall, Timemore Chestnut X
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1908 dnia: 04 Luty 2022, 12:31:45 »
A czy ktoś byłby chętny / zastanawiał się nad zakupem aluminiowego moda do Niche:
https: //cbbplanet.com/products/niche-metal-base?fbclid=IwAR25BHmVB1kVXC91mfGp56Kv4j5ZWp0FscQoxsLqSn0jGWPmx02zev8ctWw
(nie mogę wklejać linków...)

Jak będzie parę osób chętnych można zamówić wspólnie i podzielić koszty wysyłki...

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1909 dnia: 04 Luty 2022, 13:02:17 »
Ten mod podobno nie ma dobrego wpływu na jakość przemiału i zużycie młynka.

Offline Grzybart

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Lelit Bianca
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1910 dnia: 11 Luty 2022, 15:09:36 »
Mam pytanie jak wyglądają koszty cła i VAT na Niche Zero po wysyłki do Polski. Zapłaciłem za zamówienie z przesyłką do PL 2990,- natomiast pojawiła się opcja przywiezienia młynka do PL przez koleżankę. Od zakupu nie minęło 14 dni więc zapewne mogę uzyskać zwrot środków.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź :poklon:

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1911 dnia: 11 Luty 2022, 15:48:57 »
Nic się w tej kwestii ostatnio nie zmieniło - koszty cały czas takie jak 2 strony temu (w tym temacie).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1912 dnia: 11 Luty 2022, 15:52:38 »
@Grzybart czy wiesz, że wtedy musisz kupić wersję z wtyczką UK i gwarancja na koleżankę mieszkającą w UK?

Offline Misieeeek

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit mara X, V60, Aeropress
  • Młynek: Niche zero , timemore C2
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1913 dnia: 11 Luty 2022, 16:21:02 »
@Grzybart czy wiesz, że wtedy musisz kupić wersję z wtyczką UK i gwarancja na koleżankę mieszkającą w UK?
Gwarancja pewnie tak, ale wtyczkę można wybrać jaką się chce chyba niezależnie do jakiego kraju się zamawia.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1914 dnia: 11 Luty 2022, 16:28:16 »
Zapłaciłem za zamówienie z przesyłką do PL 2990

Strasznie Cię bank skubie na przewalutowaniach, weź sobie załóż np Revolut czy coś takiego (dzisiaj w Revo Niche kosztuje 2815 zł).

Teraz do tego co zapłaciłeś dojdzie Ci jakieś ~700 zł.


Gwarancja pewnie tak, ale wtyczkę można wybrać jaką się chce chyba niezależnie do jakiego kraju się zamawia.

Nie, do UK można zamówić tylko młynek z wtyczką UK.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1915 dnia: 11 Luty 2022, 16:31:12 »
Gwarancja pewnie tak, ale wtyczkę można wybrać jaką się chce chyba niezależnie do jakiego kraju się zamawia.
Raczej odwrotnie. Gwarancję można by mieć na siebie, ale wersja wtyczki przy wysyłce do UK tylko UK. Jak kupując ustawisz wersję EU to nie możesz wybrać wysyłki do UK. Może po napisaniu do nich maila można by to jakoś obejść, ale raczej bym na to nie liczył.
Wtyczka UK to żaden problem, tylko trzeba być tego świadomym.

Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1916 dnia: 11 Luty 2022, 16:48:09 »
Zapłaciłem za zamówienie z przesyłką do PL 2990

Strasznie Cię bank skubie na przewalutowaniach, weź sobie załóż np Revolut czy coś takiego (dzisiaj w Revo Niche kosztuje 2815 zł).

Teraz do tego co zapłaciłeś dojdzie Ci jakieś ~700 zł.


Gwarancja pewnie tak, ale wtyczkę można wybrać jaką się chce chyba niezależnie do jakiego kraju się zamawia.

Nie, do UK można zamówić tylko młynek z wtyczką UK.

U mnie Revolut pokazuje 2692 złote.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1917 dnia: 11 Luty 2022, 17:15:56 »
Zgadza się, ale policz 521 funtów a nie 499  :-)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1918 dnia: 11 Luty 2022, 18:15:50 »
a wiecie czy niche nie czepiają się czasem przy gwarancji, jak ktoś odetnie wtyczkę i założy swoją? Wiem, że nie powinni ale oryginalna pewnie jest zgrzewana/sklejana a nie skręcana z jakiś powodów, więc przy gwarancjach producenta już różne historie spotkałem.
A w ogóle jak wygląda teraz sprawa z tzw. rękojmią w UK? Kupując młynek "do nas" tej standardowej, znanej nam 2 letniej rękojmi oczywiście nie mamy, zostajemy z dobrą wola producenta a jak po brexicie to rozwiązali lokalnie? Podejrzewam, że zostawili kopię praw konsumenckich na rynku wewnętrznym ale to tylko moje podejrzenia :)

ps
ja się nie czepiam niche ani nie chcę sugerować, że coś z ich gwarancją nie tak, pytam z własnej ciekawości

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1919 dnia: 12 Luty 2022, 12:33:31 »
a wiecie czy niche nie czepiają się czasem przy gwarancji, jak ktoś odetnie wtyczkę i założy swoją? Wiem, że nie powinni ale oryginalna pewnie jest zgrzewana/sklejana a nie skręcana z jakiś powodów, więc przy gwarancjach producenta już różne historie spotkałem.
Ja bym był zdziwiony gdyby jakaś firma nie miała nic przeciwko obcinaniu wtyczki :D- jakby tego nie motywować, jest to jakaś przeróbka urządzenia.
W okresie gwarancji sprawę załatwia przejściówka na wtyczkę, a później to sobie możesz ciąć, jeśli Ci to w czymś  pomoże?

Rękojmia w UK jest taka sama jak przed brexitem, czyli do 6 lat. 
Niezależnie od tego Niche Zero udziela rocznej gwarancji na swój młynek.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi