Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 348464 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1710 dnia: 06 Kwiecień 2021, 22:04:14 »
najważniejsze pytanie, dlaczego zobaczyłeś tak tragiczna ekstrakcje i absolutnie nic z tym nie zrobiłeś?
:wow2: :picardpalm: kawka :smiech:
Bo nie miałem, czasu? Na szczęście jesteś Ty Szczympku. Dobrze, że jesteś w swej pelerynie jasny-brąz gotów ratować nas przed Chińczykami.
 :szampan:

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1711 dnia: 06 Kwiecień 2021, 22:10:58 »
Kupiłem bez problemu dziś na stronie wiec  kto chciał kupił , jeśli chodzi o cene jest wysoka biorąc pod uwagę ze to młynek montowany w Chinach , firma nie prowadzi serwisu posprzedażowego ,nie ma punktów stacjonarnych , brak wsparcia gwarancyjnego , wiec koszt to w zasadzie produkcja i logistyka transportowa.Na ebayu nikt tych młynków masowo. Nie kupuje , a jak ktoś już zakupi dalej działa prawo nadwyżki podaży nad popytem ,żeby dać inny przykład konsole PS5 sprzedające się po 5.000-6000 tysięcy na Allegro lub olx to czysty i przemyślany chwyt marketingowy i stosuje go coraz więcej firm. Gdy producent Niche zwiększy produkucje i sprosta podaży mlynki od razu potanieją i pojawia się ma rynku wtórnym jako używki co dodatkowo wpłynie na cene nowych , wiec nie można zwiększyć produkcji bo to będzie iwymagało obniżenia ceny po zaspokojeniu popytu to czysta ekonomia a ze strony producentów Niche czysta manipulacja:)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1712 dnia: 06 Kwiecień 2021, 22:22:43 »
Rollo trochę nieprawdę mówisz, po pierwsze Apple czy Sony nie prowadzi jakiejś sprytnej sprzedaży, na to co aktualnie dzieje się na rynku w związku z cenami np. Ps5 są 2 czynniki po pierwsze masowe wykupywanie kart graficznych przez chińczyków do kopania bitcoinow przez co brakuje elementów do produkcji konsol i po prostu wszystko stoi. Druga sprawa, ze jedna firma która robi płytki pod scalaki aktualnie cała sprzedaż tego angażuje w procesory i karty graficzne bo są mniejsze, a konsole są na szarym końcu jeśli chodzi o priorytet. To po prostu zbieg okoliczności...

Co do Niche to tak omijają płacenie podatków w UK ponieważ sprzedają partiami na patencie crowfundingu.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1713 dnia: 06 Kwiecień 2021, 22:32:15 »
najważniejsze pytanie, dlaczego zobaczyłeś tak tragiczna ekstrakcje i absolutnie nic z tym nie zrobiłeś?
:wow2: :picardpalm: kawka :smiech:
Bo nie miałem, czasu? Na szczęście jesteś Ty Szczympku. Dobrze, że jesteś w swej pelerynie jasny-brąz gotów ratować nas przed Chińczykami.
 :szampan:
Czyli powtórka z rozrywki. Omijanie niewygodnych pytań i naśmiewanie się z pytającego. Szkoda :(
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1714 dnia: 06 Kwiecień 2021, 22:34:37 »
Ależ skąd ja się nie naśmiewam, dobrze że są superbohaterowie, którzy chcą nas ratować.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1715 dnia: 06 Kwiecień 2021, 22:37:41 »
Powiem szczerze jako ze zawodowo byłem związany z rynkiem konsol od czasów PSX , to Sony  stosowało ten patent wielokrotnie w historii  , za czasów PSX lub PS2 mało kto będzie z młodszych kolegów pamiętać były regionalne premiery sprzętu 6 miesięcy przed USA konsola miała start w Japoni , później w USA a na końcu w Europie , i w ten sam sposób  przywiezione konsole z Tokio  sprzedawałem 6 krotnie drożej w Polsce na pniu :):), Apple stosuje ta politykę co roku przy sprzedaży każdej następnej edycji IPhone , oczywiście ma kolega pawel890 racje ze obecnie do całości strategii sprzedażowych dołożyła się pandemia plus problemy z dostępnością procesorów i kart bo wzrosło zapotrzebowanie ,ale prawie ten aspekt nie dotyczy młynków do kawy których produkcje można by spokojnie zwielokrotnić ,ale wystarczy policzyć cene młynka ,ile sprzedają na jednej zbiórce czyli- około 2-3 tysiące , tury  sprzedażowe 4 razy do roku i  suma wychodzi naprawdę imponująca , co do omijania podatków przec]z używanie platformy crowfundingowej to najlepiej to nie świadczy o producentach.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1716 dnia: 06 Kwiecień 2021, 23:17:06 »
Czasy dystrybucji od tego okresu się zmieniły i liczba graczy, dostępność konsol... ech stare dzieje. A wracając do Niche w grę wchodzi pewnie liczba potencjalnych klientów, widocznie to jest tak skalkulowane, ze gdyby mieliby podnieść liczę produkcji nawet x2 ale zacząć płacić podatki to przestanie się opłacać. Może nie chcą ryzykować i aktualny model biznesowy się sprawdza.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1717 dnia: 06 Kwiecień 2021, 23:21:36 »
Może tak jest im dobrze, w końcu po co robić więcej i zarobić tyle samo? Przecież nie mają misji zmielenia, tfu, zbawienia świata.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1718 dnia: 06 Kwiecień 2021, 23:31:45 »
No i konkluzja sama się wyłoniła po prostu nie opłaca się ryzykować zwiększenia produkcji bez gwarancji zwiększenia zysku , ten model zapewnia im maksymalny zysk ot cała tajemnica , wątpię żeby się im nie opłacało płacić podatków dalej zarabiali by bardzo dużo niestety chcą więcej :(, podatki to raczej kwestia elementarnej uczciwości i etyki przedsiębiorcy ,ale już czują  oddech konkurencji na plecach ,wspominany wcześniej chiński młynek gioto ,wchodzi jakoś niebawem specialita XL i pewnie inne firmy zaczną robić mlynki SD bo widza ze jest zapotrzebowania a wtedy Niche odpadnie bo duzi gracze zapewnia normalna drogę sprzedaży , raty , sklepy, gwarancje itp a Niche będzie takim kolekcjonerskim reliktem z przeszłości , który jednak przetarł szlaki jako jeden z pierwszych i pozwolił pomysłowym twórcą niezłe zarobić :):):)

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1719 dnia: 06 Kwiecień 2021, 23:39:24 »
Specialita XL to dalej młynek OD, nie SD. Włosi dalej "nie odpowiedzieli na Niche". Widać ich młynki sprzedają się na tyle dobrze, że nie widzą potrzeby zapełniania tego segmentu.

Niektórzy upatrują konkurencję dla Niche w młynku G-IOTA. Pomijając już jego parametry i wygląd jest jeszcze kwestia niezawodności. O niej dopiero przekonamy się.

Tak więc pogłoski o śmierci Niche uważam za przedwczesne.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1720 dnia: 07 Kwiecień 2021, 01:21:23 »
nie opłacało płacić podatków
Nie wiem, czy nie płacą podatków, wiem, że nie płacą VATu.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1721 dnia: 07 Kwiecień 2021, 08:50:04 »
nie pogrzebałem Niche za życia ale sadze ze konkurencji będzie coraz więcej ,sam młynek zamówiłem wiec będę mógł się o nim wypowiedzieć jak dostanę w czerwcu :):),może będzie tak dobry ze cofnę każde wypowiedziane złe słowo na jego temat :):)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1722 dnia: 07 Kwiecień 2021, 09:42:59 »
@skansen A eureka Specialita albo perfetto, to nie jest konkurencja w szczególności po modzie? Bardzo niska retencja. Ja używam praktycznie cały czas bez moda jaka SD i wiele osób.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1723 dnia: 07 Kwiecień 2021, 09:50:19 »
Nie są to młynki do SD. Kilka osób zmieniło Specialitę na Niche i z tego widać nie żałują przesiadki. Jak napisał jeden z nich:
Specialita to bardzo fajny mlynek, ale trzeba pamietac ze jest zoptymalizowany pod zasypany co najmniej do polowy hopper. Przy single dosing wylatuje nierowny przemial bo brak docisku, a zarna plaskie nie zaciagaja kawy tak jak stozkowe.
Efekt jest taki ze koncowka przmialu jest grubsza niz poczatek. Co powoduje nierowna ekstrakcje: drobniejsze sie przeparzy, a grubsze frakcje nie doparza.

Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1724 dnia: 07 Kwiecień 2021, 10:08:56 »
Ja posiadam eureka mignon specialita od stycznia i powiem szczerze, że teraz już wiem, że dla mnie do 2-3 kaw dziennie tylko podejście single dose ma sens. Strasznie mnie wkurza ten brak powtarzalności w eurece, gdy np wyreguluje sobie młynek w momencie, gdy jest polowa hoppera, a po 2 kawach wyregulowanie się rozjeżdża. Co prawda model sprzedaży Niche wkurza mnie równie mocno jak OD, miałem zamówienie złożone i zapłacone przed końcem roku, a jednak VAT miał być naliczony (finalnie zrezygnowałem z młynka). Chociaż szczerze mówiąc, jakby nie to oczekiwanie na ten młynek to przeżyłbym i ten dodatkowy VAT. Mocno liczę, że albo model sprzedaży Niche się zmieni, albo coś wyjdzie - jakiś inny SD, którego zakup będzie miał sens, bądź przerobie eureke na SD;)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2021, 10:12:46 wysłana przez michal0104 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi