Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 463731 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Lipiec 2014, 21:30:15 »
Posprzątałem...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #106 dnia: 06 Lipiec 2014, 13:43:28 »
Reasumując, warto raczej pisać o markowych produktach (gdzie np. aluminium jest odpowiednio zmodyfikowane
 aby nie zagrażało zdrowi użytkownika, czy stal jest odpowiednio wytrzymała na ciśnienie), aby zminimalizować
różne ew. zagrożenia - niż o łatwości czyszczenia, bo prawdę mówiąc mając oba typy kawiarek nie ma IMHO różnicy
w czyszczeniu.

Nie chciałem podawać konkretnych producentów, żeby nie być posądzonym o reklamę.
Zgadza się, że są porządne aluminiowe kawiarki ale ich cena jest wyższa od kawiarek stalowych
(kosztują nawet po 150zł).
Natomiast sporo ludzi kupuje kawiarki za 20 - 30zł, po takich produktach nie można się spodziewać cudów...
Znajomy miał takiego aluminiaka za 30zł i długo nie wytrzymał, z czyszczeniem też były ogromne problemy.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #107 dnia: 06 Lipiec 2014, 15:10:37 »
Znowu kurcze nie wiem jak mam Ciebie nazywać  :-\
wystarczyło napisać, że markowe i już - bez podawania
nazw producentów...
dwa - niemarkowe mają czasami pewną brzydką przypadłość - potrafią wybuchnąć.
Widziałem kiedyś zdjęcia po wybuchu aluminiowej kawiarki - makabra, a właścicielka
jedynie miała żal o zniszczoną kuchnię (zapominając, że kawałek "blachy" przeleciał gdzieś obok  :wow2:)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #108 dnia: 06 Lipiec 2014, 17:01:47 »
Myślę, że oni tych zaworów kulkowych w ogóle nie sprawdzają. Chociaż, to że wybuchają to często zasługa ludzi, którzy mają zakamienione kawiarki.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #109 dnia: 06 Lipiec 2014, 18:27:22 »
Tanie kawiarki mają to do siebie, że potrafią bardzo nieprzyjemnie wpłynąć na smak kawy - metaliczno gumowy. To jest moim zdaniem największa przewaga markowych.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #110 dnia: 12 Lipiec 2014, 11:02:53 »
Dziś dla zmiany zagotowałem wodę w czajniku. Po czym wlałem do kawiarki wyszło tego ok 280 ml. W sumie nie wiem na ile jest ta kawiarka ale chyba na 4 filiżanki. Zasypałem kawą wlałem wrzątek pod filtr. Postawiłem na gaz. Po drugim pierdnięciu zgasiłem gaz odstawiłem kawiarkę. Przygotowałem dwie filiżanki po 180 ml każda. Zonie wlałem coś ok połowę i tak samo sobie. Spieniłem mleko i pięknie zalałem filiżanki. Nawet mi listki wyszły. I teraz najważniejsze. Żona kosztuje wykrzywia sie i mówi że ta kawa jest dużo mocniejsza niż jej zalewajka zielona jacobs z dwóch kopiatych łyżeczek. I w sumie ta jest mocniejsza i pewnie dużo bardziej szkodzi niż tamta kawa. No masakra mi ta kawa tak smakowała że chyba bym jej litr wypił nawet teraz o niej myślę jak o dziewczynie którą 20 lat temu na plaży bzy....Nie ważne ;-) Co mam jej powiedzieć jakie użyć argumenty tak aby ją przekonać i żeby mi obiad zrobiła.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #111 dnia: 12 Lipiec 2014, 11:12:07 »
Następnym razem całość wlej sobie a żonie odfiltruj zielonego jacobsa i podaj. Ona się ucieszy, a ty będziesz miał więcej ambrozji.

LMWDP #469

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #112 dnia: 12 Lipiec 2014, 11:17:14 »
Chyba tak dla niej pozostanie FP a Królowi co królewskie.

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #113 dnia: 12 Lipiec 2014, 12:45:16 »
Haha, nieźle ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #114 dnia: 12 Lipiec 2014, 13:36:07 »
Żona kosztuje wykrzywia sie i mówi że ta kawa jest dużo mocniejsza niż jej zalewajka zielona jacobs z dwóch kopiatych łyżeczek.
Zalewajka z dwóch łyżeczek kawy, to przecież proporcje drippowe. Normalna, zgodna z ogólnymi proporcjami kawa czarna. A Ty jej podałeś coś w proporcjach podwójne espresso macchiato.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #115 dnia: 12 Lipiec 2014, 23:14:21 »
Manfred, pamiętaj, że kawiarce w intensywności smaku i doznań bliżej jest do espresso a przeciętny pijacz zalewajki woli łagodniejszy smak dripa. Dopiero z czasem przychodzi zachwyt, gdy okazuje się, że kawa z kawiarki ma różne oblicza. Może na początek u żony w kubku zamiast Jakobsa niech pojawi się dobra kawa świeżo mielona? Powoli, małymi kroczkami a okaże się, że zapasy zaczną Ci ginąć. Proponuję skusić ją Antoniową Ariadną. Działa na każdą kobietę i nikt nie wie dlaczego.  :blue:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #116 dnia: 13 Lipiec 2014, 00:47:28 »
Po nitce do kłębka, nomen omen. :))

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #117 dnia: 13 Lipiec 2014, 07:25:04 »
Manfred, pamiętaj, że kawiarce w intensywności smaku i doznań bliżej jest do espresso a przeciętny pijacz zalewajki woli łagodniejszy smak dripa.

Mam to ciekawe urządzenie tylko, że wykorzystuje je jak jestem sam i wtedy delektuję się ... temperaturą, wagą, stożkiem a sam napar schodzi na dalszy plan. Tutaj niestety znaczenie ma ogromne szybkość czyli kawa musi być na już a druga sprawa własne upieczone ciasto. Moja Marzenka och piecze specjały i dzięki Bogu za ten jej dar. Czyli w tym przypadku kawa jest tylko dopełniniem do np dziś na sniadanie jest biszkopt z malinami i borówkami polany bitą śmietaną z 30% śmietanki. 
Może na początek u żony w kubku zamiast Jakobsa niech pojawi się dobra kawa świeżo mielona?
Ależ jest świeżomielona.  Mamy starodawny żarnowy młynek drewniany ( zapach jego drewna w połączeniu z kawą bezcenny) Mamy i szczyt techniki mielarskiej ascaso, który nie ma już takiej duszy. Bo nikt mi nie powie że zmielenie kawy w ręcznym młynku nie ma duszy.
Proponuję skusić ją Antoniową Ariadną. Działa na każdą kobietę i nikt nie wie dlaczego. 
Póki co masz świętą rację wypróbowasliśmy zwykłe kawy ziarniste sklepowe i te na poczatku drogi nas zachwycają. Teraz przyszła pora na Arcafe , izzy i obawiam się że braknie życia aby uraczyć się wszystkimi i jednoznacznie powiedzie ta jest królem kaw.

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #118 dnia: 13 Lipiec 2014, 11:29:09 »
To jest właśnie mega zaleta świata kawowego - tutaj nie można się nudzić ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Lipiec 2014, 12:00:53 »
Dobrze przemyślany drip (miarki i doświadczenie) spokojnie można zaparzyć zanim się woda w kawiarce zacznie podnosić. Chyba, że nie chcesz odbierać sobie przyjemności rytuału, to zawsze możesz tej szybkiej kawy z kawiarki nalać mniej (jednego shota, albo i pół) i zalać mlekiem, a dripa ceremonialnie naparzać od święta.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi