Autor Wątek: Ascaso Basic  (Przeczytany 14961 razy)

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Ascaso Basic
« dnia: 27 Kwiecień 2013, 11:18:18 »
Przedstawiam Państwu ekspres firmy Ascaso model Basic.



Ekspres w obudowie ABS, po kilku miesięcznym użytkowaniu nie widać żadnych uszczerbków na zdrowiu, również obawy o biały kolor są zbędne. Wszystko wygląda ładnie, czysto. Tyle o wyglądzie.

Espresso - można śmiało uzyskać 25/25 i 50/25. Crema też wychodzi ładna. Wystarczy używać dobrej kawy odpowiednio zmielonej.

Spienianie mleka - zdecydowanie lepiej robi się to po ściągnięciu nasadki. Już po kilku próbach spieniałem mleko pod latte art bez problemów.

Serwisowanie, wymiana elementów - wszystko to jest proste, szybkie i dostępne. Jedyny importer na Polskę firmy Ascaso - pan Janusz - daje radę ze wszystkim.
Tutaj sklep i dane techniczne - http://www.delicarte.pl/cms/produkt/ekspres-do-kawy-ascaso-basic-white-na-kawe-mielona
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2013, 12:51:23 wysłana przez Szachowiec »




Offline maxwell

  • Wiadomości: 128
  • Ekspres: Isomac Amica, Arrarex Caravel
  • Młynek: Astoria Beretta, Mahlkönig Vario
Odp: Ascaso Basic
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj 2013, 15:14:23 »
Posiadam i ja. Wersję czarną. Kupiony jako używany. Po doprowadzeniu go do stanu używalności, otrzymuję przy jego pomocy bardzo poprawne strzały. Zmodyfikowałem go odrobinę instalując PID. W przypadku Basica to naprawdę niewielki nakład pracy, a efekty mogą zaskoczyć. Jeśli czas pozwoli, postaram się zamieścić małą poglądową sesję zdjęciową dla zainteresowanych.
Mała łyżeczka dziegciu - ciężko utrzymać w czystości uszczelkę grupy, przez co czasami woda lubi kapnąć bokiem podczas ekstrakcji. Ale może to tylko mój problem.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Ascaso Basic
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2013, 16:23:15 »
Przez ponad 1,5 roku posiadałem ARCa (bebechy takie same) i nie było problemu, maszynę katuje mój kumpel już ze 2 lata i jest O.K.
tyle, że ja czyściłem regularnie, kumpel też ma obowiązek i wywiązuje się, ale swoją drogą - może warto wymienić uszczelkę?
Janusz posiada (i nie tylko), koszt relatywnie niski, a ile radości  ;D

ps. u mnie jak jeszcze ARC był nowy śruba pod prysznicem zapiekła się i zakończyło się wierceniem u Janusza (gwarancja). Bo tam też warto czyścić.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Basic
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2013, 16:30:10 »
Szachowiec, Maxwell - uzupełnijcie może informacje czy wasze maszyny to termobloki czy bojlery. Zwłaszcza jestem ciekaw co tam u Maxwella i jak PID wygląda. :)

KrzychK - twój Arc to na bank był bojlerek. O ile pamiętam to 225 ml chyba.
LMWDP #469

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Ascaso Basic
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2013, 16:35:07 »
Termoblok - przecież wiesz  :jezyk: .




Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Basic
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2013, 16:52:34 »
Mu już się myli kto co ma :) Ale fakt obstawiałem, że ty masz termoblok, a maxwell bojler.
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Ascaso Basic
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2013, 17:10:37 »
 :wow2:
ale Doktoru, ja pisałem o uszczelce. A na nią jak wiadomo, termoblok ma wpływ... znamienity??  :mrgreen:

Offline maxwell

  • Wiadomości: 128
  • Ekspres: Isomac Amica, Arrarex Caravel
  • Młynek: Astoria Beretta, Mahlkönig Vario
Odp: Ascaso Basic
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj 2013, 17:20:10 »
@DrUsagi
Prorok czy co?  ;) Tak, posiadam wersję z bojlerem 225cc.

@KrzychK
Po gruntownym czyszczeniu z kamienia i innych osadów (oj było tego) wymieniłem także wszystkie uszczelki. Niestety ta od PF okazała się trochę za cienka - niby tylko 0,4 mm, ale po wymianie PF zatrzymywał się godzinę dalej niż poprzednio. Żeby nie było - kupiłem 2 sztuki u Janusza. Zatem potrzebna była mała modyfikacja w postaci cieniutkiej podkladki. Zapieczoną śrubę też przerabiałem we własnym zakresie. Teraz luzuję ją minimalnie co 2-3 miesiące i je st ok. No i obowiazkowo codzienne czyszczenie uszczelki grupy - idzie przywyknąć.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Ascaso Basic
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj 2013, 17:22:53 »
To się uszczelki u Janusza aż tak popsuły?

ps. w sitku śrubę to nie luzować, a odkręcić i wyjąć i wyczyścić wnętrze prysznica. Ale to pewnie wiesz.

Offline maxwell

  • Wiadomości: 128
  • Ekspres: Isomac Amica, Arrarex Caravel
  • Młynek: Astoria Beretta, Mahlkönig Vario
Odp: Ascaso Basic
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj 2013, 18:45:14 »
Przy następnym zamówieniu zwrócę mu na to uwagę. Co do śruby - luzuję częściej niż czyszczę  ;D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi