Autor Wątek: ASCASO Dream PID  (Przeczytany 5577 razy)

Offline damianz3 Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Comandante c40 mk3 nitro blade
Odp: ASCASO Dream PID
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Sierpień 2018, 11:12:50 »
Poczytałem i widzę że to bardzo indywidualna sprawa. Flair z tym rozgrzewaniem cylindra wrzątkiem trochę nie przemawia do mnie. To już poszedł bym w stronę typowej dźwigni, która nie ma elektroniki i prosta w naprawie. A z drugiej strony taki Steel uno prof PID (według was lepszy od DREAM a niewiele droższy) to fakt elektronika ale wygoda i zapewniona powtarzalność. Na razie pobawię się PRISMO i w miarę możliwości spróbuję naparu z powyższych sprzętów i wyrobić sobie w miarę obiektywne własne zdanie.

Offline damianz3 Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Comandante c40 mk3 nitro blade
Odp: ASCASO Dream PID
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Sierpień 2018, 11:18:43 »
W wątku padło też Slowpresso, ten dzbanuszek w moim mieście produkują :-D

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO Dream PID
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Sierpień 2018, 11:20:01 »
A z drugiej strony taki Steel uno prof PID (według was lepszy od DREAM a niewiele droższy) to fakt elektronika ale wygoda i zapewniona powtarzalność.

Nie wiem gdzie to wyczytałeś ale UNO PID Prof wewnątrz niczym się nie różni do DREAM PID. Jedyne dwie różnice to obudowa oraz odprowadzenie wody do tacki ociekowej. DREAM PID ma rurkę odprowadzającą na zewnątrz ekspresu (z lewej strony) a UNO PID Prof ma ją schowaną w obudowie ekspresu. Nie jest więc tak że UNO PID Prof jest lepszy niż DREAM PID. W gruncie rzeczy jest to tylko kwestia wyglądu i obudowy.
Na pewno jednak zwykły UNO PROF Black (bez PID) jest lepszy od zwykłego DREAM. Może stąd ta pomyłka...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline damianz3 Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Comandante c40 mk3 nitro blade
Odp: ASCASO Dream PID
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Sierpień 2018, 11:28:44 »
Racja mój błąd, dużo ostatnio czytałem forum i może pomyliłem zwykłego Drama z Uno prof. Bo DREAM w 3 wersjach jest a ta z PID najwyższą i najdroższa. Chociaż zapamiętałem że było wspomniane że Uno to kawał dobrej maszyny i ma profesjonalną grupę kawową a DREAM nie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO Dream PID
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Sierpień 2018, 11:34:06 »
W kwestii uściślenia - DREAM PID też ma profesjonalną grupę kawową.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Cannabis Arabica

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Aeropress w IMS Superfine, Phin 200, Hario Woodneck 480, Hario TCA-5
  • Młynek: Comandante MK3, Concept KM5120, Hario Mini Mill
Odp: ASCASO Dream PID
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Sierpień 2018, 19:38:11 »
Poczytałem i widzę że to bardzo indywidualna sprawa. Flair z tym rozgrzewaniem cylindra wrzątkiem trochę nie przemawia do mnie. To już poszedł bym w stronę typowej dźwigni, która nie ma elektroniki i prosta w naprawie. A z drugiej strony taki Steel uno prof PID (według was lepszy od DREAM a niewiele droższy) to fakt elektronika ale wygoda i zapewniona powtarzalność. Na razie pobawię się PRISMO i w miarę możliwości spróbuję naparu z powyższych sprzętów i wyrobić sobie w miarę obiektywne własne zdanie.
Rozgrzewanie cylindra nie jest takie straszne - wrzucam go do metalowego kubeczka z niewielką ilością wody i gotuję, kiedy potrzebuję go, wylewam wodę, łapię za gumową obwódkę (nie parzy) i zakładam.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi