Autor Wątek: Dobry ekspres kolbowy  (Przeczytany 4992 razy)

Offline Kamber24

  • Wiadomości: 1
Dobry ekspres kolbowy
« dnia: 01 Sierpień 2018, 21:23:41 »
Witam wszystkich!
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o kwestię ekspresów, ale otwieram mały lokal gastronomiczny i chciałbym móc serwować dobrą kawę moim klientom. Niestety mój budżet jest ograniczony. Chciałbym się Państwa doradzić jaki ekspres kolbowy i młynek polecacie w granicach cenowych około 3 tyś.?
Za wszelkie rady i wskazówki z góry dziękuję 😊

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2018, 21:35:19 »
jestem zupełnym laikiem [...]ale otwieram mały lokal gastronomiczny
Nie rób tego.

Uznasz to za głupią radę, a jest to rada najszczersza i najlepsza jaką możesz dostać. Albo nie otwieraj, albo przestań być laikiem zanim otworzysz.

Offline TK Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Ascaso Dream; Aeropress; Hario V01; GAT 3tz; tygielek
  • Młynek: MSJ; Rhinowares; stare ręczne stożki
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2018, 22:04:30 »
Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jak podcinanie skrzydeł, ale swojego czasu od takiego laika kupiłem swojego Mazzera - interes nie wypalił, bo Pani zupełnie się na tym nie znała.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2018, 07:18:03 »
Autor jest laikiem w kwestii ekspresów, a z gastronomią się już zetknął, jak można przypuszczać.

Oprócz 3 tysięcy na ekspres potrzebna będzie jeszcze co najmniej 1/3 tej kwoty na młynek. Wszystko niestety używane, jeśli chcesz się tak finansowo ograniczyć.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2018, 02:56:55 »
Autor jest laikiem w kwestii ekspresów, a z gastronomią się już zetknął, jak można przypuszczać.

Oprócz 3 tysięcy na ekspres potrzebna będzie jeszcze co najmniej 1/3 tej kwoty na młynek. Wszystko niestety używane, jeśli chcesz się tak finansowo ograniczyć.
Pytanie czy autor zetknął się z gastronomią w której nauczyli robić dobrą kawę.

Moim zdaniem kupowanie ekspresu kolbowego żeby serwować średnią kawę mija się z celem.
Lepiej kupić dobry automat i nie zawracać sobie głowy albo doszkolić się chociaż na forum

Wysłane z mojego C106-9 przy użyciu Tapatalka


Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2018, 08:47:19 »
Czemu od razu zakładać zły scenariusz? Może autor wątku ma w planie wykupić jakiś kurs/szkolenie, gdzie wyreguluja mu sprzęt i przeszkolą.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień 2018, 09:17:12 »
Autor napisał post i raczej chyba nie jest nim bardzo zainteresowany, można oczywiście kupić bardzo budżetowy ekspres i młynek i dojść własną pracą do zadowalających efektów, nie wiadomo ile kaw ma robić w/w lokal dziennie itd. Co więcej to co my uznajemy za dobrą kawę nie cieszy się powszechnym uznaniem większości bywalców lokali gastro  :mrgreen: Ale są przecież na rynku różne ziarna i wcale nie trzeba od razu porywać się na kawy miesiąca, tyle że jak to zazwyczaj bywa w gastronomii nie można pozwolić sobie na naukę na gościach lokalu bo oni zwyczajnie po pierwszej kiepskiej podanej kawie już nie wrócą nigdy więcej na kolejną. Podsumowując  kawa od początku powinna być przynajmniej poprawna a to jak sami wiemy wymaga sporo potu i łez  :taktak:

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpień 2018, 09:19:42 »
gdzie wyreguluja mu sprzęt

Stwierdzenie błędne w stylu "kupię zmieloną kawę pod mój ekspres". Albo go przeszkolą ze zrozumieniem albo efekt będzie jak w większości kawiarni czyli z dużą ilością mleka jakoś się to da wypić.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień 2018, 09:57:54 »
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o kwestię ekspresów, ale otwieram mały lokal gastronomiczny i chciałbym móc serwować dobrą kawę moim klientom. ... jaki ekspres kolbowy i młynek polecacie w granicach cenowych około 3 tyś.?
W tym budżecie w grę wchodzą tylko i wyłącznie używki, a do tego wybór nie będzie szeroki.

Myślę, że na początek powinieneś ustalić sobie miejsce na ekspres, zobaczyć czy jesteś go w stanie podpiąć do bieżącej wody i ścieków. Jeśli tak to poszukiwania będą łatwiejsze. Tylko o zmiękczaczu pamiętaj.
Kolejna sprawa - zasilanie. Czy masz dedykowany obwód elektryczny pod ekspres? jakie jest jego zabezpieczenie? jedna czy trzy fazy? No i finalnie - maksymalna szerokość na maszynę plus młynek.
Na już zupełnie koniec - czy masz już na oku jakiś serwis do ekspresu? Czy będziesz sam naprawiać?

Zobacz trzy oferty w zakładanym budżecie:
https://www.olx.pl/oferta/profesjonalny-ekspres-do-kawy-brasilia-portofino-mlynek-mazzer-jolly-CID628-IDsi0lP.html#f566c03152
https://www.olx.pl/oferta/profesjonalny-ekspres-do-kawy-cisnieniowy-faema-smart-a2-mlynek-okazja-CID628-IDw5qCf.html#f566c03152;promoted
https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-gastronomiczny-mlynek-zmiekczacz-do-wody-CID619-IDwiWl5.html#cd1cd40c45

Każda z tych maszyn powinna tak naprawdę zaliczyć przegląd/serwis anim podejmie pracę w nowym miejscu. Musisz mieć środki na ewentualną naprawę. Młynki najprawdopodobniej są nie czyszczone od dawna, zapewne trzeba by wymienić żarna.
LMWDP #469

Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpień 2018, 11:19:15 »

Moim zdaniem kupowanie ekspresu kolbowego żeby serwować średnią kawę mija się z celem.
Lepiej kupić dobry automat i nie zawracać sobie głowy albo doszkolić się chociaż na forum


Jakaś Jura ze średniej półki ogarnie kilkanaście kaw dziennie przez parę lat (tyle, że budżet rośnie pewnie o tysiąc-dwa). Zrobi i coś na kształt espresso i parę wersji z mlekiem i ogarnie lepszą kawkę niż w wielu lokalach. I samo mleczko spienione też, więc kakałko dla dzieci można do oferty wprowadzić ;). Sama nakrzyczy, że trzeba ją wyczyścić i odkamienić, wymusi zachowanie higieny (gdy widzę kalafiory z zaschniętego mleka na dyszach nietanich ekspresów w sieciówkach piekarnio-cukierniach to mi się odechciewa). Jeśli do konserwacji używać Urnexa i lać wodę z Brity zamiast "oryginalnych środków i filtrów Jura", to koszty eksploatacji nie zabiją. Skoro taki sprzęt wytrzymuje traktowanie przez programistów w biurze, da radę też w niewielkim lokalu.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpień 2018, 20:45:07 »

Moim zdaniem kupowanie ekspresu kolbowego żeby serwować średnią kawę mija się z celem.
Lepiej kupić dobry automat i nie zawracać sobie głowy albo doszkolić się chociaż na forum


Jakaś Jura ze średniej półki ogarnie kilkanaście kaw dziennie przez parę lat (tyle, że budżet rośnie pewnie o tysiąc-dwa). Zrobi i coś na kształt espresso i parę wersji z mlekiem i ogarnie lepszą kawkę niż w wielu lokalach. I samo mleczko spienione też, więc kakałko dla dzieci można do oferty wprowadzić ;). Sama nakrzyczy, że trzeba ją wyczyścić i odkamienić, wymusi zachowanie higieny (gdy widzę kalafiory z zaschniętego mleka na dyszach nietanich ekspresów w sieciówkach piekarnio-cukierniach to mi się odechciewa). Jeśli do konserwacji używać Urnexa i lać wodę z Brity zamiast "oryginalnych środków i filtrów Jura", to koszty eksploatacji nie zabiją. Skoro taki sprzęt wytrzymuje traktowanie przez programistów w biurze, da radę też w niewielkim lokalu.
O to mi właśnie chodziło. Robienie kawy z kolby bez wiedzy będzie porównywalne/gorsze od kawy z automatu.
Jedyne na plus to to że wyjdziesz na znaFcę i możesz zyskać trochę "prestiżu" -> brać więcej kasy za kawę (?)
Jeżeli gastronomia nie opiera się na kawiarni/cukierni to moim zdaniem nie ma sensu.
Co do kosztów to wyjdzie na jedno bo młynek + kolba to praktycznie to samo co dobry automat

Wysłane z mojego C106-9 przy użyciu Tapatalka


Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Sierpień 2018, 00:49:14 »
Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jak podcinanie skrzydeł, ale swojego czasu od takiego laika kupiłem swojego Mazzera - interes nie wypalił, bo Pani zupełnie się na tym nie znała.
Ja rok temu też od takich laików (Polaka i Wietnamki) z Niemiec kupiłem swój młynek Nuova Simonelli MDX On Demand. Interes im nie poszedł, bo chcieli w Niemczech serwować włoskie espresso w ich wietnamskim barze. Kto chodzi na espresso do baru wietnamskiego ? Więc postanowili kupić automat z zyskiem dla mnie. Trzeba dobrze to przemyśleć, aby kupić odpowiedni sprzęt. Teraz w Dziwnowie Caffe Rosa miała i ekspress kolbowy 2 grupowy oraz automat. Każdy dostawał co chciał i to może być wyjście.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sierpień 2018, 06:38:18 »
Kawa z "kolby", kawa z automatu -- jeszcze tylko rozpuszczalna Nescafé by zaspokoić gusta jej miłośników... ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpień 2018, 08:50:35 »
To forum raczej amatorów niż profesjonalistów. Jak chcesz wprowadzić kawę do lokalu biznes, pogadaj z kimś kto może pomóc, np.  tu: http://www.javacoffee.pl/wholesale




Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dobry ekspres kolbowy
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Sierpień 2018, 09:00:09 »
Tego typu droga jest bardziej kosztowna. Na forum można znaleźć sporo inteligentnych wskazówek i podjąć wyzwanie samodzielnie. Wybór dobrych używanych maszyn jest coraz większy na rynku. Myślę, że można pójść swoją drogą: kupić dobre maszyny i poprosić kogoś o szkolenie z podstaw pracy baristy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi