Autor Wątek: Ekspres "mobilny"  (Przeczytany 2961 razy)

Offline schimadzu

  • Wiadomości: 10
Ekspres "mobilny"
« dnia: 17 Lipiec 2018, 18:12:17 »
Witam,  chciałbym spytac sie o porade   odnośnie  Ekspresu  który mogę uzywac "mobilnie" event-owo gdyż tak działam już z innym asortymentem jednak w pewnych miejscach postawili ulitimatum, aby wprowadzić kawe.

Ekspresow jest ogrom  jednak zwracam sie do osob co moga cos pomoc w tym temacie o porade  na jaki sprzet warto rzucic okiem (  preferuje uzywke lub ostatecznie nowy + mlynek)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2018, 21:49:16 »
Opcji jest wiele, pytanie ile kaw zamierzasz robić? Generalnie każdy sprzęt można odpalić mobilnie jeśli jest prąd. Bez prądu wybór jest znacznie mniejszy.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1123
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2018, 15:59:05 »
Ile możesz na to przeznaczyć kasy, to podstawowe pytanie. Skoro event to potrzebna  ciągła para, ludziska piją dużo mlecznych kaw.
Znajomi obsługują takie eventy gdzie podają kawę za kawą na 2-ch stanowiskach. Maj  Rocket'y Giotto. Jeżeli szukasz coś budżetowego a sprawnego to Nuova Simonelli Oscar II, negocjuj tu na forum z Konesso. Widziałem to w akcji na evencie. Wszystko to kwestia wielkości eventu.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2018, 10:19:10 »
Polecam ekspres ASCASO BAR 1GR lub 2GR Compact. Sprawdzony już w ponad 50 mobilnych punktach. Posiada własny zbiornik na wodę o pojemności 5 litrów (lub 10 l - 2GR), termoblok ze elektronicznym termostatem na kawę i niezależny od wykonywanej kawy bojler na parę o pojemności 4 litrów. Działa w systemie Multigroup - można pracować na jednej grupie bez załączonego bojlera parowego, można na jednej grupie z załączonym bojlerem kawowych a w przypadku ekspresu 2GR na jednej lub dwóch grupach z lub bez załączonego bojlera parowego. Do tego na każdej grupie kawowej można na płytce elektronicznego termostatu ustawić inną temperaturę a dzięki temu stosować dwie zupełnie różne kawy lub na tej samej kawie uzyskać inny efekt smakowy. Załączana grupa kawowa gotowa jest do pracy w ciągu 5 minut od włączenia.
PS. Używka też się znajdzie. 8)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline schimadzu

  • Wiadomości: 10
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lipiec 2018, 16:29:11 »
Opcji jest wiele, pytanie ile kaw zamierzasz robić? Generalnie każdy sprzęt można odpalić mobilnie jeśli jest prąd. Bez prądu wybór jest znacznie mniejszy.

@donkiszot jak nie ma prądu mam wlasnyy agregat. Tylko może podpowiesz jak ekspress będzie zaciągnął wodę jak nie będzie możliwości podłączenia wody z sieci dla mnie to jest największą magia. Baniak z woda i jakas pompka do tego?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lipiec 2018, 16:47:54 »
Pompy szukaj pod hasłem Flojet.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipiec 2018, 16:49:25 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2018, 16:56:46 »
Fajny schemat :) Brakuje tylko informacji, że maszyna musi mieć bojler ogrzewany gazem... A poza tym, pompa nie jest przypadkiem wbudowana w ekspres?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipiec 2018, 17:11:32 »
Pompa jest częścią ekspresu i powinna pociągnąć wodę i bez dodatkowej pompy jeżeli baniak znajduje się bezpośrednio pod ekspresem. Ekspres oczywiście gazowy.

LPG Espresso Machine
Installation Requirements
1. The High Pressure Pump (Rotary Pump) is supplied as standard with the Coffee Machine
 
2. The Flojet Pump and Fresh Water Tank can be replaced by a fixed tank in the vehicle. This tank would require an external 1.5 bar pump.
 
3. The 12v battery can either be the vehicle battery or a slave battery. We recommend sealed rechargeable 12v gel battery.

https://www.flatwhitegroup.co.nz/gas-espresso-setup


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipiec 2018, 23:49:57 »
ch?
Błąd jest zamierzony? Pracuję na sprzęcie Shimadzu od lat i oczy bolą patrząc na Twój nick...

Offline schimadzu

  • Wiadomości: 10
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lipiec 2018, 08:14:23 »
A mnie boli pustostan umyslowy u ludzi i brak czytania ze zrozumieniem.... Post dotyczy ekspresu a nie ,,Nick-u,,  Ten sprzęt na którym przyjrzą wywalilismy w zamian za czesc od Agilenta i Perkina.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lipiec 2018, 09:27:38 »
Ale Ty nie rozumiesz, że to nie forum ściśle techniczne. Jest to głównie forum o charakterze społecznościowym, skupiające się wokół kawy. Nie możesz rządać, że wszystkie odpowiedzi na twoje pytania będą ściśle związane z tematem. Ponieważ jesteśmy społecznością, chcemy się nawzajem poznać. Inna sprawa, że czepianie się nicka może być deprymujące [emoji106].

Inwektywy z twojej strony zniechęca jednak osoby, które mógłby by Ci pomóc w temacie do rzeczowych odpowiedzi.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Lipiec 2018, 10:41:27 »
A mnie boli pustostan umyslowy u ludzi i brak czytania ze zrozumieniem....

Widzę, że chciałbyś dostać gotowe rozwiązanie na tacy. Jesteś niezadowolony, że go nie otrzymałeś. Zastanawiałeś się może dlaczego? Czy może mieć wpływ na to Twoja staranność w wypowiedziach i odpowiedziach na pytania pomocnicze? Masz pretensje, że to nie jest salon ERY?  No cóż, tak jak wspomniał Miklas, trafiłeś na forum kawoszy, my tu jesteśmy społecznością. Może nie dostrzegłeś, ale kilka osób próbowało Ci pomóc,  chyba się zniechęcili poziomem dyskusji jaki proponujesz.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Lipiec 2018, 10:55:44 »
Opcji jest wiele, pytanie ile kaw zamierzasz robić? Generalnie każdy sprzęt można odpalić mobilnie jeśli jest prąd. Bez prądu wybór jest znacznie mniejszy.

@donkiszot jak nie ma prądu mam wlasnyy agregat. Tylko może podpowiesz jak ekspress będzie zaciągnął wodę jak nie będzie możliwości podłączenia wody z sieci dla mnie to jest największą magia. Baniak z woda i jakas pompka do tego?

Pytanie nie do mnie, ale co tam.  ;) Poszukaj sobie ekspres który będzie Tobie odpowiadał i przed kupnem zapytaj się sprzedawcy, czy dany model pociągnie wodę z baniaka umieszczonego powyżej wys. ekspresu.
Pamiętaj, żeby przewód doprowadzający wodę z zbiornika do ekspresu był stosunkowo gruby. Na cienkim, pompa nie ma szans.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres "mobilny"
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lipiec 2018, 10:59:16 »
A mi się wydaje, że nie ma sensu ciągnięcie tego tematu, bo wszystko zostało napisane. Ekspres na gaz, pompa flojet i tyle w temacie. A reszty jak chce to niech sam szuka.

Swoją drogą nie wiem czy mi się wydaje, ale chyba coraz więcej nowych ma podejście roszczeniowe...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi