Autor Wątek: Manometr pokazuje tylko 3 bary  (Przeczytany 9039 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Sierpień 2018, 14:37:26 »
A się swego czasu zastanawiałem skąd taka sprężyna znalazła się w starej pompie. Chyba przeleciała przez łopatki i zatrzymała się na wyjściu, może wystarczyło skręcić na nowo :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Sierpień 2018, 14:39:25 »
Myślisz, że to odbyło się "naturalnym" tokiem? Moim zdaniem, ekspres dość długo stał nieużywany. W tym czasie elementy regulatora zastygły, zaśniedziały, zesztywniały... Właściciel zapuścił po latach swoją maszynę i stwierdził, że pompa hałasuje nieprawdopodobnie. Rozpoczął akcję reparacji, więc dotarł do pompy i do regulatora... Coś tam z niego wyciągnął, coś zgubił, coś "dosztukował". Przy okazji pompa nawaliła.

A się swego czasu zastanawiałem skąd taka sprężyna znalazła się w starej pompie. Chyba przeleciała przez łopatki i zatrzymała się na wyjściu, może wystarczyło skręcić na nowo :)

O dziwo w starej pompie na wyjściu też była sprężyna, ale duża. Nie miała kontaktu z wnętrzem pompy. Nie wiem po co tam była -- może producent pompy ją tam standardowo "dawał" żeby stanowiła jakiś opór dla złącza? W nowej nie ma żadnej sprężyny na wyjściu, jest tylko ta w bypassie.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2018, 14:41:52 wysłana przez Antonio »

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Sierpień 2018, 15:06:26 »
Myślisz, że to odbyło się "naturalnym" tokiem?
U mnie wyglądała tak samo, a po rozkręceniu pompy okazało się, że łopatki do regeneracji.

O dziwo w starej pompie na wyjściu też była sprężyna, ale duża. Nie miała kontaktu z wnętrzem pompy.

Tę dużą sprężynę również miałem. W nowej nie była dołączona do zestawu. Nie wiem, po co ona jest  :nienie:

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Sierpień 2018, 15:10:11 »
U mnie też hałasowała pompa, rozkręciłem i na wyjściu była sprężyna, przyszło mi do głowy że to ta sprężyna hałasuje i wyleciała z pompy, zamówiłem pompę i wymieniłem.

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Sierpień 2018, 18:52:23 »
Dziś mój "Rocket Giotto " powrócił z naprawy i znowu działa.  Ukłony i podziękowania za naprawę  dla Mastro Antonio .

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Sierpień 2018, 19:44:07 »
Dobry wieczór.
Wygląda na to że te pompy to jakaś plaga.Na mojej nowej"starej" LSM 95 manometr również pokazuje 3 bary .
Poza tym, przy 1,1 bara na bojlerze skwierczy nadmiarowy zawór (bezpieczeństwa ?)
Będę kręcił presostatem i bypassem,chociaż niewiele o tym wiem.Presostat chcę ustawić na 0,8 bara, a co pompą to trochę nie wiem.
Gratuluję pomyślnie zakończonej naprawy.

Pozdrawiam

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Sierpień 2018, 09:01:44 »
Mam nadzieję, że pacjent (Rocket) czuje się dobrze i długo pożyje ;).

San Marco -- to chyba temat nas osobny wątek. Trudno powiedzieć co to wskazanie oznacza. 3 bar -- to może być ciśnienie sieci wodnej. Na górze bojlera "skwierczy" zaworek antydepresyjny. Wystarczy go rozkręcić i wyczyścić.

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Sierpień 2018, 16:40:55 »
Mój wyleczony "Rocket " miał dziś premierę. Sprawuje się bardzo dobrze ,brak negatywnych objawów.

Szukam dobrej,miękkiej  wody w moim mieście, ale nie ma żadnego dobrego wyboru . Skręciłem młynek prawie do oporu i teraz będę stopniowo rozkręcał  może   coś z tego wyjdzie. Usiłowałem zrobić dziś kilka espresso ,ale bez większego powodzenia.  Jutro będę walczył od nowa.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Sierpień 2018, 16:58:57 »
Masz rota pompę - kup filtr i podłącz do ściany. Super sprawa!

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Sierpień 2018, 18:22:20 »
To było by fajnie. Musiałbym to przemyśleć, albo gdzieś zobaczyć jak to wygląda - ujęcie wody z sieci mam z drugiej strony kuchni i to trochę wymagałoby zrobienia bałaganu. bo trzeba przeciągnąć kilka metrów węzą Dzięki,za sugestie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Sierpień 2018, 19:18:18 »
Poczytaj tutaj (link z Tapatalk - nie wiem jak zadziała):
Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=72823&share_tid=3674&url=https%3A%2F%2Fforum%2Ewszystkookawie%2Epl%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D3674&share_type=t

Ja u siebie ciągnąłem około 2m węża do ekspresu. Zamontowałem Brita Quell C150. I jest cacy. Jak długi dystans to gorzej z droga w druga stronę - kanalizacja.

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Sierpień 2018, 21:18:28 »
Ja musiałbym pociągnąć jakieś 6,7 m węża ,do tego dochodzi jeszcze drugi wąż na odpływ wody. Na długich odcinkach  zawsze te węże są troche nie bezpieczne. Nie dawno pod zlewem w łazience pękł mi wężyk  - całe szczęście ze byłem w domu, Wczoraj wyczytałem TU ,że dzbanki z filtrem DAFI  (wyłącznie model CLASIC z wysokim filtrem o małej średnicy) zmiękczają dobrze  wodę . Przy małej ilości parzenia można coś takiego zastosować. Filtr bardzo szybko działa w kilka sekund 1litr.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Wrzesień 2018, 10:33:31 »


Tę dużą sprężynę również miałem. W nowej nie była dołączona do zestawu. Nie wiem, po co ona jest  :nienie:


Ja miałem ją dołączoną do zestawu. Z tego co zauważyłem może ona spełniać rolę tłumika.  :mhh: 
Zakładając, że po to ona jest, może być to dobre dla wskazań manometru przez niwelowanie drgań wskazówki, jak i całego układu hydraulicznego za sprawą wody która nie jest ściśliwa. :mhh:







Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Wrzesień 2018, 10:37:10 »
Ale ta sprężyna jest w tulejce między wnętrzem pompy a śrubą łączącą wyjście z resztą układu. W zasadzie nic tam nie ma prócz przestrzeni wypełnionej wodą...

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Wrzesień 2018, 11:44:47 »
Tak, nic tam nie ma. Tylko trzeba zastanowić się jak działa pompa.
Pompa to taki wirnik wyposażony w luźno osadzone zabieraki które są wprawione w ruch obrotowy (siła odśrodkowa) za pomocą silnika elektrycznego.
Samo wytwarzanie ciśnienia w tym układzie polega na transportowaniu wolnej przestrzeni która jest wypełniona wodą. Znajduje się ona miedzy zabierakami (łopatki).
Zakładam mamy 4 zabieraki, to na 1 obrót wirnika przypada nam 4 porcje wody. Można rzec jest to działanie pulsacyjne, czyli powodujące drgania przez uderzenie porcji wody o wolną przestrzeń którą jest kanał wylotowy wody. Gdy jest w tym kanale sprężyna, myślę,  że może spełniać ona rolę tłumika drgań.  :mhh:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi