Autor Wątek: Nowości Bezzera  (Przeczytany 6447 razy)

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Nowości Bezzera
« dnia: 05 Grudzień 2013, 18:18:38 »
Na stronie Silesiusów adnotacja dostępne wkrótce.


A na filmie informacje z pierwszej ręki w języku angielskim z niemieckim akcentem, oraz bardzo silnym włoskim akcentem  ;D



Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Nowości Bezzera
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2013, 11:51:20 »
Patrząc na cenę BZ13 PID i Guilia R zastanawiam się jak to się będzie sprzedawać. Julka z większym bojlerem, rota i E61 jest o 150 PLN katalogowo tańsza od BZ13. Można też BZ13 PID porównać jeszcze z BZ 07 EP - bebechy teoretycznie takie same, PID w obu jest tylko 07 EP jest 450 PLN tańsza od BZ13

Tudzież zwykły BZ13 porównując z Giulia S i Magica. Znów Julka i Magica ma większy bojler i E61, ale są tym razem o 350-550 droższe od BZ13.

Ja jakoś nie widzę miejsca dla BZ13 - zakładając, że Bezzera żadnego modelu nie wycofa. Gdybym chciał PIDa to kupiłbym jednak 07 EP (jest ładniejsza jak dla mnie) albo sikał na PID i kupił Julkę z rota, co jest o niebo lepszym rozwiązaniem.

Gdybym nie chciał PID i miał budżet około 5000 PLN to wolałbym chyba dozbierać do E61 i większego bojlera (Magica lub Gulia S).

Ot takie moje dywagacje :D Nie wiem czy to nie pechowa 13-ka będzie
LMWDP #469

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Nowości Bezzera
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudzień 2013, 12:36:14 »
Julka z rota ma tę niedogodność, że nie ma zbiornika na wodę. Za mało wiadomo o zmianie hydrauliki jakie poczyniono w 13 względem 07. Sądząc z kształtu obudowy grupa może być połączona bezpośrednio z bojlerem, ale to tylko moje domysły. Grupa z wbudowaną elektryczną grzałką pozwala na szybką gotowość ekspresu do pracy. Przynajmniej w teorii, nie mogłem sprawdzić w praktyce, a brałem pod uwagę BZ 07 M gdy kupowałem ekspres.

Edit.
13 wejdzie zamiast 07. Luca Bezzera mówi, że zmieniony  system rurek poprawił stabilność temperatury, jeśli dobrze zrozumiałem, więc grupa raczej nie jest bezpośrednio połączona z bojlerem
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2013, 14:01:56 wysłana przez Albinos »

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Nowości Bezzera
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2013, 17:32:46 »
Jako posiadacz Bz10 śmiem dywagować nad wyższością e61 nad elektrycznym rozwiązaniem bezzery.

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Nowości Bezzera
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2013, 17:51:45 »
 Nie jesteś zadowolony z grupy w swoim ekspresie? Czy ja źle zrozumiałem?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nowości Bezzera
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudzień 2013, 18:12:41 »
Mam u siebie może podobne porównanie. Duży ekspres multibojler, z dodatkowym ogrzewaniem grupy, elektroniką PID itd. Obok mały HX/E61. Pierwszy shot z małego jest dobrze zaparzony. Multibojler (ten i inne 2B) zawsze ma z tym problem ;).

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Nowości Bezzera
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień 2013, 18:59:44 »
Odwrotnie - jestem bardzo zadowolony. Szybko się nagrzewa, stabilny. Naprawdę dobrze to działa.

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Nowości Bezzera
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudzień 2013, 19:12:37 »
Wówczas nie było nikogo z takim sprzętem (na forum). Może bym się zdecydował na zero7 , cena była dość atrakcyjna  :)

Offline D4rK89 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 506
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropress, Acaia
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Nowości Bezzera
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Grudzień 2013, 22:06:50 »
Ja ze swojej Bezzerki jestem zadowolony, ale w obecnej chwili wziąłbym Orchestrale od Antonia  :pycha:

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Nowości Bezzera
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Grudzień 2013, 12:23:16 »
Przeskok cenowy duży a poprawa jakości naparu niewielka. Praktycznie przy tej półce ekspresu najwięcej poprawia młyn.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi