Autor Wątek: Gaggia Paros  (Przeczytany 8179 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Kwiecień 2018, 20:46:00 »
Najprostszy sposób na równanie to kawałek szyby/szkła(lub czegoś innego, byle płaskie i równe było) i papier ścierny w różnych gradacjach. Kładziesz na stole i szlifujesz :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Kwiecień 2018, 08:45:00 »
Taki bojler ok 200 pln nowy więc nie wiem czy się opłaca szkiełkować itd ?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Kwiecień 2018, 09:54:17 »
Szkiełkować pewnie nie ale kilka arkuszy papieru to nie majątek (od grubszych do drobniejszych pewnie z 10-20 PLN wystarczy, w końcu to tylko aluminium). Ale najpierw odkamienianie. Pozatykaj dziury, odwróć do góry nogami i zalej. A sam kołnierz odkamienisz w płytkiej kąpieli. Z zewnątrz to tylko dla fanów detalingu.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Kwiecień 2018, 11:30:57 »
Jutro jestem umówiony na szkielkowanie. Powiedziano mi, że będzie kosztować grosze. Zobaczę na miejscu. Co muszę zdemontować przed oddaniem do czyszczenia? Odkręciłem dyszę pary ale nie chcę się"odkleić" od bojlera. Co z tymi częściami (nie wiem jak się nazywają), do których przyczepia się kable (te wieżyczki). Co z gwintami od termostatów? Co jeszcze mogę zabrać do szkielkowania?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Kwiecień 2018, 15:40:38 »
Grzałki są zabudowane wiec ich nie odczepisz a resztę całą, jak coś trzyma to pewnie kamień blokuje, także najpierw odkamienić. Szkiełkowanie nie uchroni cię od wyrównania kołnierza to tylko zdjęcie jakiejś warstwy materiału, to co było nie równe i tak zostanie nierówne. Dodatkowo wnętrza bym nie szkiełkował, do nierównej powierzchni łatwiej przywiera kamień. A jeżeli już to po szkiełkowaniu wypolerował bym na połysk. Więc jak dla mnie szkiełkowanie jakiś sens ma tylko na zewnątrz w związku z czym nie wiem jaki w tym sens w ogóle jest.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Kwiecień 2018, 15:52:04 »
Aha, to środek czym czyścić? Co na wiertarkę założyć?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Kwiecień 2018, 16:46:54 »
Z tym szkiełkowaniem, piaskowaniem i szczotkowaniem to trzeba uważać. Bojler powinien być jak najbardziej gładki. Najlepiej wypolerowany wewnątrz i na zewnątrz. Dlaczego? Ano dlatego, że każda nierówność zwiększa powierzchnię i wtedy bojler bardzo ładnie oddaje temperaturę. Natomiast wewnątrz powinien być gładki, bo do gładkiego nie przylepi się tak bardzo kamień. Wyczyść bojler z kamienia, wygładź ścianki bojlera jak najlepiej dasz radę i wówczas go wypoleruj. Na przykład czymś takim o odpowiedniej wielkości
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2018, 17:19:04 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Kwiecień 2018, 20:51:23 »
Kupię takie coś, dzięki 👍
@Jeżyk pisałeś, że żarna to są 30stki, gdzie je można kupić? Mam problem, żeby odkręcić te stare. Z góry jest nakrętka i chyba się zapiekla. Próbuje kontrować śrubokrętem czy czymś ale nie chcę za mocno. Polać to colą? Czy będę mógł później jakoś zmienić grubość przemiału?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Kwiecień 2018, 22:23:36 »
Aha, to środek czym czyścić? Co na wiertarkę założyć?
A odkamieniłeś już kwaskiem cytrynowym/octem?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Kwiecień 2018, 22:25:02 »
Tą nierównością na zewnątrz bojlera i ew większa powierzchnią oddawanego ciepłą bym się nie przejmował, to będą wartości po przecinku. Środek odkamienić i wypolerować, kołnierz splanować i też wybłyskać, nowe uszczelki i ognia, to nie rakieta kosmiczna tylko prosty tani ekspres.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Kwiecień 2018, 22:49:58 »
Odkamienilem 2 razy po 10min, odkamieniaczem Domol. Takie techniczne pytanie. Wlewam ciepłą wodę z kranu i wsypuję odkamieniacz. Czy wsypywać do wrzątku?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Kwiecień 2018, 01:39:49 »
A co w instrukcji pisali? Ocet dawał bym wrzący, szybciej zadziala. Co do preparatów na kwasku to nie wiem, zalezy czy mimo nazwy to sam kwasek cytrynowy czy co tam jeszcze dosypali. Zawsze można pojsc Krakowskim targiem mocno podgrzaną.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Kwiecień 2018, 16:59:10 »
Z tego co pamiętam, to przy aluminiowych elementach, z octem trzeba ostrożnie.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Kwiecień 2018, 17:09:25 »
to będą wartości po przecinku
Pozwolę się nie zgodzić. Powierzchnia gładka i porowata to jest ogromna różnica. Niektóre bojlery są polerowane i chromowane na zewnątrz, co ma taki skutek, że można takiego bojlera nie ocieplać a efekt jest podobny jakby był ocieplony bojler niepolerowany.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Gaggia Paros
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Kwiecień 2018, 21:24:26 »
Części wróciły ze szkiełkowania. Jak oceniacie stan? Wystarczy przejechać papierem ściernym czy czymś poważniejszym? Jak oceniacie bojler od środka, czy wybić zawór pary i przeczyscic? Kupiłem oringi w sklepie na miejscu. Mam 2 pod bojler, 3,5mm i 4mm. Kupiłem też silikonowe i chyba zwykłe gumowe takie małe, ten sam rozmiar co oryginał. Silikonowe są do 120C, czy tylko te montować? Zwykłe są do 100C, pytam tylko w razie jakby mi zabrakło. Mam też, niestety nie uszczelkę ale duży oring, w rozmiarze uszczelki pod grupę.  Wiadomo, różnica jest taka, że oring jest okrągły, pewnie  po założeniu będzie przeciekać, ale za 2zl, można zaryzykować. Teraźniejszą uszczelkę jeszcze mam. Męczę się z młynkiem, nie mogę go rozebrać. Została jakoś jedna śrubka do odkręcenia, nie wiem jak się do niej dostać. Czyżby akurat blokowała całą konstrukcję? Widać ją na zdjęciu. Macie jakiś pomysł co zrobić żeby dostać się do żaren? Kupiłem też nowy wężyk, średnicę ma właściwie identyczną, jak te oryginalne. Różnica, jest tylko taka, że ten nowy jest sztywniejszy. Jest gruby, jak z wytrzymałością na temperatury? Można bezpiecznie zamontować, taki zwykły z marketu budowlanego? Te stare wszystkie odkamienilem, przepchalem strzykawką, ale wolałbym nowe. To chyba wszystko. Co radzicie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi