Autor Wątek: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017  (Przeczytany 8336 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« dnia: 20 Marzec 2018, 11:47:34 »
Przyszła w końcu pora na recenzję mojego ekspresu, młynka i zestawu.
Zaznaczam, że recenzja jest subiektywna, jest to mój pierwszy prawdziwy ekspres ciśnieniowy, a moja przygoda z kawą, nauka jej parzenia jest ciągle w stadium rozwojowym. Nie mam porównania do innych ekspresów z serii półprofesjonalnych czy profesjonalnych. Postaram się mimo wszystko opisać ekspres własnymi słowami.

Tak więc do rzeczy.

Ekspres zakupiłem pod koniec października / początek listopada więc użytkujemy go z moją partnerką już prawie 5 miesiący.
Początki były ciężkie, kawy trochę poszło na naukę, a efektów nie było.
Na szczęście dzięki wam, waszym poradom, pomocy zaczęło być coraz lepiej i lepiej.
Dużo się nauczyliśmy, dużo czasu na to poświęciliśmy, ale są rezultaty, bo kawa smakuje.
Do kawy bardzo dobrej, powtarzalnej jeszcze daleko, ale z każdą coraz bliżej i jest w tym dużo zabawy, przyjemności i jest to coś w co się już mocno wkręciliśmy ☺

Zacznę od młynka:
Żarna 58mm, młynek znany większości użytkownikom, wygodna regulacja. Przemielił już kilka kilogramów, dbam o niego i się odwdzięcza tym samym.
Tamper czy też przystawka do ubijania z jednej strony młynka została zdemontowana zaraz po wyjęciu z kartonu.
Czyszczenie żaren jest łatwe, a czyścić trzeba raz na jakiś czas, bo jest trochę zakamarków, w którym kawa się zbiera.
Za pierwszym razem zajęło mi to 15-20 minut, ale kiedy już się wie co gdzie jest to na spokojnie w 5-10 minut można żarna rozebrać, odkurzyć, wyczyścić itd.
Nie wiem do końca jak działa licznik w tym młynku, bo jak czasem dosypuję kawy tylko trochę do PF to nalicza, więc nie wiem czy liczy on ilość przyciśnięć czy ilość gram przemielonych.
Jeżeli chodzi o menu to jedyną zmianą jaką ja dokonuję jest zmiana czasu mielenia dla danej kawy, jak po zmianie kawy zmieniam grubość mielenia i potrzebujemy odpowiedniej ilości gram. Jest to bardzo łatwe i młynek oceniam na przyjazny dla użytkownika, łatwy w obsłudze i dobry dla użytkowników domowych.
Mielenie 18 gram kawy zajmuję mi około 16-18 sekund.

Ekspres:
Menu ekspresu może wydawać się skomplikowane na początku, bo są skróty, które bez instrukcji ciężko jest zrozumieć, zwłaszcza dla nowego użytkownika. Jest jednak dołączona instrukcja i tak na prawdę nie jest to tak skomplikowane jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Mimo wszystko z głównych funkcji wydaje mi się, że korzysta się raz na jakiś czas, żeby je ustawić, a jedynie później się zmienia ustawienie temperatury PID, co jest więcej niż łatwe i nie trzeba do tego wchodzić głębiej w ustawienia ekspresu.
Jeżeli chodzi o przydatne funkcje w tym ekspresie to jest możliwość ustawienia preinfuzji i jest stoper zaparzania.
Ekspres ma dodatkowo zawór OPV regulowany z zewnątrz, jest ustawiony na 9 bar dla ekstrakcji i na razie się tym nie bawię.

Jakość wykonania:
Ekspres jest stabilny, jest bardzo dobrze wykonany. Wykończenie jest z dobrych materiałów, wlewanie wody jest bardzo wygodne dzięki wysuwanemu pojemnikowi z boku. Jedyną minimalną wadą dla mnie jest tacka ociekowa, która się lekko rysuje, przynajmniej zauważyłem to u siebie. Inne elementy są w stanie bardzo dobrym i nie widzę praktycznie żadnych rys.

Użytkowanie, czyli to co najważniejsze.
Tutaj opiszę swój proces parzenia, który odnalazłem najwygodniejszy. Wszelkie sugestie chętnie przyjmę co jeszcze można poprawić.
1.   Ekspres włączony minimalnie 30 minut wcześniej. PF zapięty, filiżanki postawione na ekspresie w celu nagrzania.
2.   PF wyjęty, przetarty ściereczką / szmatką w celu dokładnego wysuszenia ewentualnej wody / pary.
3.   Spuszczenie wody z dyszy do spieniania mleka.
4.   Nasypanie kawy do PF, zważenie, ubicie.
5.   Flush grupy
6.   Podpięcie PF.
7.   Preinfuzja, parzenie kawy.
8.   Czas parzenia sugerowany jest bardziej wagą otrzymanego naparu i ratio niż stoperem. Jest to z reguły 25-30 sekund, ratio 1:2 – 1:2,5.
9.   Spienianie mleka
10.   Czyszczenie dyszy, PF, grupy.
11.   Jeżeli złe ratio w za krótkim / długim czasie to korygowanie stopnia zmielenia.

Teraz tak w moich słowach.
Kawę robi się łatwo, problemem jest dojście do tego, aby ta kawa była za każdym razem smaczna i taka, jakiej można się napić w dobrej kawiarni.
Wydaję nam się, że jest coraz lepiej, że tamping jest równiejszy, że kawa lepiej zmielona, ale ciężko to czasem ocenić samemu.
Tu jesteśmy dobrej myśli i szkolimy się z każdą przygotowaną kawą plus dzięki wam poprawiamy wiele rzeczy.

Do ekspresu kupiłem trochę dodatków, prysznic IMS, sitko VST, tamper od forumowego Mietu, dzbanki Motta Aurora.

Wspominam o tych dodatkach, bo muszę przyznać, że zmieniają one dużo.
Aktualnie ciastko wypada mi prawie za każdym razem ładne i całe, w dzbankach motta spienia się dla nas wygodniej, a tamper mietu to jak wielu forumowiczów wie klasa sama w sobie.
Dalej jest problem z ładnym spienieniem mleka na 'kremowy jogurt', ale może uda się znaleźć z czasem sposób.
Tutaj moja partnerka robi to dużo lepiej i jej nawet niektóre wzorki czasem wyjdą.

Jak wygląda u mnie czyszczenie ekspresu:
1.   Po każdym parzeniu kawy jest flush i przetarcie grupy, prysznica ręcznikiem papierowym. Wyczyszczenie PF i czyszczenie dyszy od pary.
2.   Raz na tydzień czyszczenie wizualne oraz całego ekspresu. Zdjęcie prysznica i przeczyszczenie go.
3.   Raz na tydzień na ślepym sitku z roztworem czyszczenie grupy w środku.
4.   Na 3-4 tygodnie w zagotowanej wodzie z roztworem moczenie i czyszczenie sitek, PF.
5.   Na 2-3 miesiące odkamienianie ekspresu. Używany jest dzbanek filtrujący do wody więc wydaję mi się, że nie ma częstszej potrzeby.

Plusy ekspresu:
1.   Wygoda nalewania wody od boku, zwłaszcza przy małej kuchni.
2.   Stabilność ekspresu. Zdarzała się większa ilość gości i zrobienie 6-8 kaw pod rząd jest wygodne i bezproblemowe. Pary mi nigdy nie brakowało, kawa też zaparzała się tak samo w moim odczuciu.
3.   Podgrzewanie filiżanek.
4.   Małe rozmiary jak na ekspres z serii półprofesjonalnych, co dla naszej kuchni jest bardzo ważne.
5.   Jest możliwość parzenia kawy i spieniania mleka w tym samym czasie.
6.   Dla mojej partnerki zaletą jest, że jest ładny i pasuje do wystroju :D

Wady:
1.   Tacka ociekowa, ale to może tylko ja widzę te ryski.
2.   Nóżki ekspresu mogłyby być z innego materiału lepiej tłumiącego drgania. Tutaj dzięki pomocy @pj.walczak został zakupiony BluTack (masa mocująca samoprzylepna) i to bardzo pomaga.

Moja opinia.
Jest to ekspres bardzo dobrej klasy.
Jakość ekspresu mimo tacki ociekowej jest bardzo dobra. Ekspres jest stabilny, ładnie wykonany.
To co najważniejsze to parzenie kawy, tutaj zastrzeżeń nie mam.
Nie mierzyłem temperatur, ale kawa nam i gościom smakuje, a myślę, że będzie tylko lepiej.
Pary podczas spieniania mleka jest bardzo dużo, wystarczająco dla każdego.
W moim odczuciu ekspres jest warty swojej ceny i stosunek jakość/cena jest bardzo dobry i osobiście jestem zadowolony.
Jeżeli chodzi o młynek to również do użytku domowego jest on bardzo dobry.

Jeżeli mam zamienić to jak uzbieram na nowe mieszkanie i będzie wtedy podłączenie do wody i kanalizacji, ale kiedy to będzie to najstarsi górale nie wiedzą.

Jedną ważną rzeczą dla mnie jest serwis ekspresu i tu zastrzeżeń mieć nie mogę.
Pan Grzegorz jest zawsze miły, wszystko tłumaczy i jeżeli coś pójdzie nie tak, nie ma problemu, podjeżdża kurier, zabiera ekspres, naprawiają, kurier przywozi ekspres.
Ekspres przy kupnie odbierałem osobiście i tam też Panów w Łodzi (@Janusz) mogę pochwalić, bo starali się jak najbardziej wytłumaczyć nam podstawy używania ekspresu i przeprowadzili szybkie szkolenie.

Ogólnie to się wkręciliśmy i każdy dzień przynosi nowe doznania

Z czystym sercem mogę polecić ten ekspres do użytku domowego.
Dorzucam kilka zdjęć.

Jestem ciągle poza granicami kraju więc ewentualne filmiki, dodatkowe zdjęcia mogę przesłać w połowie kwietnia.
ekspres 1.jpg
ekspres 4.jpg
ekspres 5.jpg
Mleko 1.jpg
Mleko 4.jpg

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2018, 14:30:35 »
Sprzęt prezentuje się świetnie i widać już efekty  :brawa:

Co do filmów... Cała operacja nasypywania kawy do kolby, układania jej i spuszczania wody powinna być zdecydowanie krótsza, kolba w tym czasie traci sporo temperatury :) ale bez obaw to kwestia wprawy.

Dodatkowo wydaje mi się że delikatnie drobniej należy zmielić kawę ponieważ strużka w trakcie wypływu za mało się naginała co może sugerować za szybki wypływ. Jakie było ciśnienie zaparzania? 

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec 2018, 16:06:37 »
Co do filmików są one z początku przygody i od tego czasu się dużo zmieniło.
Jak wrócę nagram nowy filmik i zapytam wtedy chętnie o efekty.
Tak więc na razie filmikami można się sugerować jako szkoła czego nie robić albo co poprawić :)

Offline Bedwyr Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
    • Szkółka Piłkarska Football Kids
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof - PID
  • Młynek: Eureka Mingon Specjalita
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2018, 12:56:02 »
Oto mój zestaw zakupiony tuż przed weekendem. Póki co próbujemy się dogadać ;)
Za jakiś czas popełnię jakąś recenzję. Zakup uważam za wielce udany, młynek pasuje do steela jak by był w komplecie. Nowa eureka spisuje się rewelacyjnie, jest dużo cichsza od poprzedniej wersji, przemiał równy i dość szybki - ale o tym więcej za jakiś czas. Teraz ćwiczę i szukam ideału  :kawa:


„Kawa traci smak tydzień po uprażeniu, godzinę po zmieleniu i parę minut po zaparzeniu”

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2018, 13:41:42 »
 [emoji106]
Ładny zestaw.
Tylko dosyp kawy do hoppera :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2018, 13:44:59 »
Ładny i pasuje do tła, też by mi było szkoda brudzić młynek kawą  :jezyk:

Offline Bedwyr Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
    • Szkółka Piłkarska Football Kids
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof - PID
  • Młynek: Eureka Mingon Specjalita
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2018, 16:34:03 »
Kawa była - poszło już prawie pół kilo Mujeres z xcafe :( Cały czas otwiera mi się zawór OPV, mam 11 bar na manometrze w trakcie ekstrakcji (OPV ustawione na 9).
Dopiero jutro będę miał wagę, daltego teraz sypie tak, żeby było z górką - czyli na oko  :o
Ale wychodzi mi 58ml w 25,7s. Za mocno ubijam a może za drobno miele?
Kawa niestety nie jest czekoladowa/orzechowa:( Lepiej mi smakuje z moki póki co..
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2018, 16:37:36 wysłana przez Bedwyr »
„Kawa traci smak tydzień po uprażeniu, godzinę po zmieleniu i parę minut po zaparzeniu”

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj 2018, 16:46:35 »
Za dużo i za szybko raczej, proponuję drobniej zmielić a ubijać cały czas z podobną siłą ;-) Tzn czas dobry ale ilość zbyt duża no chyba że to podwójne espresso?

Offline Bedwyr Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
    • Szkółka Piłkarska Football Kids
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof - PID
  • Młynek: Eureka Mingon Specjalita
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj 2018, 16:54:10 »
Tak podwójne ;)
Sitko jest niby 14gr ale bankowo wchodzi więcej ;) Ile? To będę wiedział jutro.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2018, 18:33:28 wysłana przez Bedwyr »
„Kawa traci smak tydzień po uprażeniu, godzinę po zmieleniu i parę minut po zaparzeniu”

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Maj 2018, 07:27:15 »
Co do filmików są one z początku przygody i od tego czasu się dużo zmieniło.
Jak wrócę nagram nowy filmik i zapytam wtedy chętnie o efekty.
Tak więc na razie filmikami można się sugerować jako szkoła czego nie robić albo co poprawić :)
Co do parzenia kawy.
Zrezygnował bym z flush, przed parzeniem.
Masz ekspres z pid, więc nie ma potrzeby zbijać temperatury przed parzeniem.
Flush przed,  robi się w hx, żeby ostudzić wodę.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maj 2018, 10:54:49 »
W tym modelu jedynie króciutki, dla przepłukania prysznica.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Maj 2018, 11:10:08 »
mam 11 bar na manometrze w trakcie ekstrakcji (OPV ustawione na 9).
Jeżeli na OPV jest ustawione 9 to jakim cudem na manometrze ma się pokazać 11? Także ostawiam że na OPV masz własnie na 11 ustaiony.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2018, 11:52:27 wysłana przez Bacek »

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Maj 2018, 12:14:02 »
W tym modelu jedynie króciutki, dla przepłukania prysznica.
Ale splukanie kolega robi po ekstrakcji i to jak najbardziej na tak, ale drugi raz nie potrzeba. Zbędna strata energii układu.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Maj 2018, 12:16:35 »
Poza tym, fajny zestawik.

Pamiętacie mnie jeszcze? ☺



To ja wykasowałem chyba 1500 postów na Caffè prego w jedną noc, jak mnie wkurzuli ☺.

To chyba jeszcze przed założeniem tego forum.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2018, 12:22:00 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Bedwyr Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
    • Szkółka Piłkarska Football Kids
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof - PID
  • Młynek: Eureka Mingon Specjalita
Odp: Ascaso Steel Duo Prof PID 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Maj 2018, 13:21:56 »
Poza tym, fajny zestawik.
To ja wykasowałem chyba 1500 postów na Caffè prego w jedną noc, jak mnie wkurzuli ☺.
To chyba jeszcze przed założeniem tego forum.

Lepiej Cie tu nie wkurzać ;-D
Zestaw uważam za absolutnie idealny do warunków domowych ;)

„Kawa traci smak tydzień po uprażeniu, godzinę po zmieleniu i parę minut po zaparzeniu”

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi