Autor Wątek: Mały ekspres 2 grupowy  (Przeczytany 2366 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Mały ekspres 2 grupowy
« dnia: 14 Październik 2013, 13:00:44 »
Jak wiecie jestem zauroczony ekspresami dźwigniowymi, i chciałbym sobie taki ekspres do domu sprawić. Mój główny problem to to, że mojej maszyny (Ponte Vecchio Lusso 2gr) nie można u nas w kraju nigdzie dotknąć. Dlatego też ciągle waham się czy jest to do końca dobry wybór.

Kolejną moja zachcianką jest posiadanie 2 grup :) - i tutaj pytanie do szerokiego forum. Jakie znacie maszyny 2 grupowe, które swoimi gabarytami nie przytłaczają - tzn. szerokość mają do około 50 cm. Fajnie by też było żeby bojler nie był ogromny, tak 3-4 litry max.

Smak kawy z E61/HX znam i bardziej jestem skłonny zaryzykować kupno w ciemno E61 niż dźwigni. A że dźwięk pompy wibracyjnej mnie zaczyna denerwować to koniec końców wybór będzie między 1gr E61 z rota vs. 2gr. dźwignią.  No chyba że jakieś kompaktowe E61 2GR się znajdzie.
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mały ekspres 2 grupowy
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2013, 13:46:50 »
Spróbuj poszukać w dwugrupowych ekspresach oznaczonych jako "Compact". Mają mniejsze gabaryty, bojler 4-5 l i szerokość od 53 cm.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi