Autor Wątek: Kamira espresso  (Przeczytany 6158 razy)

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Kamira espresso
« dnia: 07 Sierpień 2013, 17:07:31 »
Słyszeliście o takim cudzie jak maszynka do "espresso" za 310 złotych?
Profil Fb tego urządzenia: https://www.facebook.com/KamiraEspresso
Tu strona www: http://kamiraespresso.pl/
A tu filmik przedstawiający działanie: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pBwhj64lwUs#at=115

Jak dla mnie to to jest większa/droższa moka. 9 barów w tym chyba nie ma, a i ekstrakcja przepiękna nie jest. Co myślicie?
PS. To chyba odpowiedni dział, chociaż mam wątpliwości...




Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kamira espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2013, 17:58:35 »
Kamira to taka moka z kolbą. Na jakimś forum spotkałem się z opisem tego urządzenia, zapamiętałem tę dziewuchę i pianę kapiącą z kolby. W Polsce cena jest tradycyjnie wyższa, we Włoszech Kamira kosztuje około 50 euro, a podwójna kolba, nie wiem czy jest w zestawie, 7 euro. Pojemność zbiornika niewielka, maksymalnie 60 ml, a trochę wody na dnie raczej musi zostać.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kamira espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2013, 18:34:20 »
Hmmm... Ładny bajer, ale czy użyteczny..? Nie wiem. Jedno, co mi się podoba (przynajmniej tak wnioskuję po obejrzeniu filmiku), że chyba trudniej niż w kawiarce przepalić kawę, bo woda pod wpływem ciśnienia trafia na kawę, przeciska się przez nią i w postaci ekstraktu ląduje w filiżance, a nie w górnej części kawiarki, która jest gorąca i zaraz potem, jeśli nie przypilnujemy, zaczyna się gotować i przepalać. A tak poza tym, to taka zwykła kawiarka, tylko upstrzona zaworkiem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kamira espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpień 2013, 20:57:09 »
Ala wada ta sama -- brak możliwości zejścia z temperaturą parzenia.  :-\

Gdybym jednak stał przed wyborem kawiarki, a cena nie grałaby roli, to wybrałbym to coś.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Kamira espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień 2013, 21:11:58 »
Gdybym jednak stał przed wyborem kawiarki

No właśnie - "kawiarki", chyba trzeba przenieść do alternatywnych bo toto espresso jest tylko z nazwy...




kamira

  • Gość
Odp: Kamira espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Wrzesień 2013, 19:51:06 »
brak możliwości zejścia z temperaturą parzenia.

Kawę z Kamiry można przygotować nawet z letniej wody - jeśli nie nagrzeje się ekspresu odpowiednio przed przygotowaniem kawy, to nie wychodzi ona gorąca.
(Przy okazji - witam wszystkich serdecznie. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dot. Kamiry, a w Poznaniu zapraszam na testy).

kamira

  • Gość
Odp: Kamira espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Wrzesień 2013, 19:53:06 »
W Polsce cena jest tradycyjnie wyższa

We Włoszech Kamira kosztuje 59 euro + przesyłka 21 euro.
@spinka - usunąłem link
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2013, 20:03:19 wysłana przez spinka2 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kamira espresso
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Wrzesień 2013, 22:40:28 »
jeśli nie nagrzeje się ekspresu odpowiednio przed przygotowaniem kawy, to nie wychodzi ona gorąca.
Jednakowoż musi się woda zagotować aby ciśnienie przecisnęło ją przez kawę. Poza tym, nawet jeśli na zimnym sprzęcie stracimy parę stopni, to i tak taka regulacja jest wątpliwej dokładności, powtarzalności. O jej skali nie wspomnę.

PS
Coś wiadomo na temat ciśnienia? 1 bar czy więcej?

kamira

  • Gość
Odp: Kamira espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Wrzesień 2013, 17:14:16 »
Jednakowoż musi się woda zagotować aby ciśnienie przecisnęło ją przez kawę. Poza tym, nawet jeśli na zimnym sprzęcie stracimy parę stopni, to i tak taka regulacja jest wątpliwej dokładności, powtarzalności. O jej skali nie wspomnę.
I owszem - woda się gotuje, ale da się sprawić, by przy nienagrzanym ekspresie napar nie był gorący (woda może schładzać się w rurce doprowadzającej ją do filtra).
Jeśli chodzi o dokładność - oczywiście nie da się regulować temperatury.
Co do powtarzalności - na pewno da się ją osiągnąć. To kwestia wprawy, prób i oswojenia Kamiry.

Coś wiadomo na temat ciśnienia? 1 bar czy więcej?
Nino Santoro, tj. konstruktor Kamiry, podaje, że ciśnienie osiąga 3 bary. Myślę, że może nawet być nieco wyższe w odpowiednich warunkach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi