Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 836849 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2670 dnia: 18 Sierpień 2018, 09:38:31 »
"(...) aby żaden fan Comandante w przyszłości nie poczuł się urażony tym pominięciem :)

Znaczy Urażona Księżniczka. Nic to, przeżyję.
Nie jestem fanem, nie miałem w ręku, nawet nigdy nie pamiętam jak się pisze nazwę (men? man? mman?). Do espresso używam starego MSJ. Razi mnie podkreślanie że "niezależnie od marki" podczas gdy jest dokładnie odwrotnie: niektóre marki budują cenę na jakości (i się da) a u innych cena wynika głównie z designu i znaczka (tu niestety widzę większość produktów hario) - oczywiście ta druga cena jest niższa ale nieproporcjonalnie do różnicy oferowanej jakości (w tym wypadku przemiału).
Semiotyka to bardzo interesująca dziedzina, trochę szkoda  że w dzisiejszych czasach tweetów i SMS sprowadza się do emotek ale w dłuższych formach warto zwracać uwagę na wagę użytych słów - zwłaszcza jeżeli tekst jest przeznaczony do publikacji.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2671 dnia: 18 Sierpień 2018, 11:28:24 »
Zgadzam się z Tobą Piomic. To niestety bardzo częste zjawisko. Często marketingowcy uznają, że wszystko powinno być rozdęte i rozdmuchane. Nie raz zwracałem deskowym na to uwagę, że ich teksty na stronie są często nieadekwatne do rzeczywistego stanu. Niestety zdaje się, że na razie taki marketing się sprawdza. Tzn trafia do klientów, którzy wydają pieniądze, aby podbudować własne ego i mieć się czym chwalić. Pozostali po prostu nie zwracają uwagi na opis.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2018, 14:51:43 wysłana przez DrUsagi »

mario_79

  • Gość
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2672 dnia: 18 Sierpień 2018, 23:25:03 »
No marketing maja rozdmuchany.  Ale to tak na plus bardzo w moim przzypadku wyszło.

Tak pięknej paczki to jeszcze nigdy od nikogo nie dostałem. Karton przedni ;)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2673 dnia: 19 Sierpień 2018, 10:50:58 »

Tak pięknej paczki to jeszcze nigdy od nikogo nie dostałem. Karton przedni ;)

To racja.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2674 dnia: 19 Sierpień 2018, 12:22:38 »
A to już inna kwestia, obsługa klienta jest na najwyższym poziomie. I to jest najważniejsze, że szanują i dbają o klientów. Reszta to kwestia dalszoplanowa.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2018, 12:31:28 wysłana przez krystians »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2675 dnia: 19 Sierpień 2018, 13:03:14 »
Nie rozumiem tego, czepiacie się sklepu internetowego za marketing w internecie? Deskowi ewidentnie postawili na rozdmuchaną reklamę społecznościową i robią to doskonałe, sam jako sporadyczny klient, mieszkający prawie 700 km dalej mam wrażenie że znamy się jak z tą piekarnia za rogiem, to działa.

Jak zobaczyłem ten artykuł o młynkach harii to w minutę zrozumiałem że to nie dla mnie celowane i tyle, nie widzę drugiego dna, nie kłamią, nie zmyślają, nie przekraczają żadnych granic, uogólniają bo taki był cel, wydawało mi się to trochę oczywiste, ale wyszło jak w starym dowcipie, jak wydaje ci się że coś wiesz to masz rację, wydaje ci się ;)

A gorzko to powinniśmy o hario, bo zalewają rynek ślicznymi i dość drogimi i słabo mielącymi młynkami, typowe działanie dominującej korporacji, przerabiane w historii na wszystkich mozliwych rynkach, ja liczę że odbije się czkawką i hario zrobi korektę. Pierwsze przebiśniegi w postaci skertona pro plus ultra turbo czy jak tam go nazwali już są nie wiem czy to cokolwiek warte ale coś próbują sądować.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2676 dnia: 19 Sierpień 2018, 13:46:13 »
A gorzko to powinniśmy o hario, bo zalewają rynek ślicznymi i dość drogimi i słabo mielącymi młynkami, typowe działanie dominującej korporacji, przerabiane w historii na wszystkich mozliwych rynkach, ja liczę że odbije się czkawką i hario zrobi korektę. Pierwsze przebiśniegi w postaci skertona pro plus ultra turbo czy jak tam go nazwali już są nie wiem czy to cokolwiek warte ale coś próbują sądować.

To też mnie zastanawia. Firma, która robi bardzo udane akcesoria kawowe ( za V60 powinni Nobla dostać), nie potrafi/nie chce wyprodukować przyzwoitego młynka ręcznego ze stalowymi żarnami jakości podobnej chociażby do Aergrinda...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2677 dnia: 19 Sierpień 2018, 17:36:53 »
Firma, która robi bardzo udane akcesoria kawowe ( za V60 powinni Nobla dostać)

Może za kształt ożebrowania  :), bo drippery o podobnym kształcie były produkowane ze 30 lat przed Hario.

https://images69.fotosik.pl/321/6e91043a235c743cgen.jpg
Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2678 dnia: 19 Sierpień 2018, 18:42:32 »
Fakt, z pewnego punktu widzenia można stwierdzić, że niepotrzebnie się czepiam. Ekipa z Coffedesku jest na prawdę git. Czemu więc to robię? Otóż uważam, że to tym dobrym i starającym się, przede wszystkim warto zwracać uwagę.

Irytuje mnie obecny poziom merytoryczny większości publikacji w naszym kraju. Na prawdę warto dawać ludziom intelektualne wyzwania. Może nie w każdym zdaniu, nie mniej jeśli dzielimy się czymś, to dobrze jest gdy przekazujemy coś więcej niż zbiór ogólników.

Dlatego takim firmom jak Coffeedesk powinno się zwracać uwagę na rozmijanie się z rzeczywistością. Oni odnieśli sukces, są dobrzy w tym co robią, docierają do szerokiego grona odbiorców. Dzięki temu mają wpływ na naszą rzeczywistość. Warto więc wskazać rzeczy, które mogą wykonać lepiej. Przy okazji żeby się nie zachłysnęli swoją cudownością.  ;) Myślę, że jest to akurat w interesie wszystkich. Bardzo dobrze, że starają się edukować społeczeństwo. Jednak poziom poprzeczki powinien być zdecydowanie wyżej. Nie mam nic przeciwko temu, aby marketing był wpleciony w tekst. Jednak moim zdaniem powinno to być tak wykonane, aby nie zakłamywać rzeczywistości. Ot tylko i aż tyle.

Przepraszam wszystkich za zrzędzenie, w szczególności Deskowego.  :kwiat:
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2018, 18:59:53 wysłana przez krystians »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2679 dnia: 19 Sierpień 2018, 21:02:31 »
To i ja wtrącę swoje trzy grosze...

Jeżeli chodzi o obsługę klienta - bez zastrzeżeń, strona/sklep internetowy - bardzo fajny ładny i czytelny układ, działa jak należy. Paczuszki przychodzą zwykle następnego dnia po zakupie - ładnie i solidnie opakowane - tak, wiem, płacę za to - koszt ładnego kartonika i kota na nim jest "ukryty" w ogólnych cenach produktów, ale tak to niestety działa... w końcu to nie fundacja charytatywna, tylko firma, która ma zarabiać, a na dodatek ma pracowników - oni też chcą swoją pensję...

Też mam wrażenie, że są jak to powiedziałeś - piekarnia zza rogu.

Ale wracając do tematu blogu - młynki hario: sam kiedyś szukałem pierwszego młynka i nie pamiętam skąd, ale po długiej lekturze "internetów" wyczytałem, że najlepsze (z małych ręcznych oczywiście) są te ze stożkowym ceramicznym żarnem - bo nie zardzewieje, bo nie ma posmaku metalu, bo nie wiem co tam za cuda jeszcze... a hario? --> to taka fajna firma z Japonii, coś nie made in China, a i na zdjęciach z kawą często jest i ten młynek... no to tylko pytanie slim czy skerton? Przecież że hario?  wiadomo! "najlepsze Panie". I kupiłem... Fakt, ładnie leży w dłoni, ładnie wygląda... ale czy wart tych pieniędzy? Wg mnie powinien kosztować 75 zeta... Mieli nierówno - po przerobieniu go - stabilizator osi od strony żarna - jest dużo lepiej... Ale nie jestem jakoś szczególnie zadowolony z zakupu. Dziś za te pieniądze pewnie brałbym inny.... Czyli Hario ma bardzo dobry marketing... A deskowi? fajnie, że prowadzą blog - lubię go przeczytać, ale faktycznie ten artykuł chyba był nieco stronniczy lub nieprecyzyjny... Ktoś jak ja kiedyś trafi na ten blog i pewnie też kupi młynek hario pod jego wpływem... a jestem prawie pewny, że żarnowy elektryczny z alledrogo za 150 PLN zmieli tak samo jak ten "ręczny super ceramiczny japoński pro młynek" (tak, wiem... trochę offtop..)
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2018, 21:04:41 wysłana przez Damian »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2680 dnia: 19 Sierpień 2018, 22:31:36 »
nie kłamią, nie zmyślają, nie przekraczają żadnych granic, uogólniają
Wszystko prawda jeśli czytasz obecną wersję tekstu. Z wyedytowanym wtrąceniem "niezależnie od marki" to już nie jest uogólnienie. Domyślam się że nie takie było zamierzone znaczenie a całe nieporozumienie bierze się z ubóstwa językowego pokolenia fejzbu-twitterowego dla którego użycie polskich ogonków przy literach jest już wystarczającym wyrazem dbałości o język.
Firma, która robi bardzo udane akcesoria kawowe ( za V60 powinni Nobla dostać), nie potrafi/nie chce wyprodukować przyzwoitego młynka ręcznego ze stalowymi żarnami jakości podobnej chociażby do Aergrinda...
Prawda? Nie mają know-how lub warsztatu? Wątpię. Czyli nie opłaca się konkurować (kosztowną) jakością skoro wystarczy (już wypracowana) marka? No chyba tak. Czas odcinania kuponów, jak "Mamma mia 2" czy "Rambo 8".

Offline Michu28

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Aeropres,Drip hario,kawiarka Bialetti
  • Młynek: Hario slim,Aergrind
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2681 dnia: 19 Sierpień 2018, 22:39:34 »
I ja wtrące się też.
Chciałbym żeby w każdym sklepie był taki kontakt z klientem.Odpisują na każdego emaila.Starają się aby w ich sklepie była każda pierdoła o którą poprosicie.Który sklep ma tak bogatą ofertę?????.Mieli cholernego pecha,że trafiła im się wadliwa partia Aergrinda.Ale szybko przysłali nowego.Nowy pochodził trochę dłużej ale no niestety znów to samo.I co znów szybki kontakt kodzik na wysyłkę i poleciał nad morze😉Ale brawa za szybką odpowiedź.(Myślę dyskowi,że w sprawie nowego młynka się dogadamy😀)A co do Hario też u nich kupiłem i na pierwszy raz w zupełności wystarcza.A z bloga idzie dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy.Chociaż kilka pomysłów mam co by mogli jeszcze na blogu dodać😉

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2682 dnia: 19 Sierpień 2018, 22:48:37 »
Tzn trafia do klientów, którzy wydają pieniądze, aby podbudować własne ego i mieć się czym chwalić. Pozostali po prostu nie zwracają uwagi na opis.

Najważniejsze, aby klient wracał.
Pozyskanie jednorazowego jest zbyt kosztowne.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2683 dnia: 19 Sierpień 2018, 23:08:12 »
całe nieporozumienie bierze się z ubóstwa językowego pokolenia fejzbu-twitterowego dla którego użycie polskich ogonków przy literach jest już wystarczającym wyrazem dbałości o język.
Teraz to Ty niegrzecznie uogólniasz. Nieładnie :nienie:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2684 dnia: 19 Sierpień 2018, 23:58:33 »
Możliwe.
Jeden z autorów ma problem z przecinkami, jedna z autorek z rozumieniem znaczenia ciągu słów. Mało?
Wiem, nakręciłem się — a nie powinienem dać się tak wypuścić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi