Autor Wątek: Pytanie dla pogawędki;)  (Przeczytany 3826 razy)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Pytanie dla pogawędki;)
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Listopad 2020, 11:41:23 »
@Fux  Wiesz co, w takich winotekach wina są tańsze niż w marketach :) Bo czasem to bezpośredni importerzy, nie wiem, może dobrze trafiłem, bo to sklep
który specjalizuje się w winach z Gruzji i Mołdawii. I widziałem te wina w marketach średnio 5-10zł drożej.
Wiadomo jest półka 50-150zł, ale w takiej winotece spokojnie można kupić dobre wino od 25-40zł i ciężko, żeby w tej cenie marketowe wino z tym konkurowało.

Generalnie wytrawne  wino za 16zł z biedry... no cóż, może to dumping cenowy :D
Kupię i sprawdzę. Chociaż mam obawy, że takie fabryczne wino, porównywane do prawdziwej winiarni.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Pytanie dla pogawędki;)
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopad 2020, 12:49:15 »
Ze swojej strony mogę polecić blog o winach, nazywa się dotrzechdych.pl oczywiście chodzi o tanie, pijalne wina, żadne cuda.
Ale ja się tam na winach nie znam, pije bardzo okazyjnie. Ale wiem, że jak kupię jakieś primitivo to raczej jest całkiem dobre.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pytanie dla pogawędki;)
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Listopad 2020, 12:58:59 »
Zdecydowanie  :kawa: kawka a potem dobra whisky. Ostatnio podszedł mi Dewar's i co ciekawe bardziej mi smakuje 12 letni niż 15.
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Pytanie dla pogawędki;)
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Listopad 2020, 14:26:10 »
W brew pozorom w Biedronce, Lidlu, Rossmanie  można kupić dobre wino, oczywiście odrzucamy te wina poniżej 20 zł chyba że jakaś dobra promocja.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi