Autor Wątek: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?  (Przeczytany 91972 razy)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« dnia: 05 Maj 2013, 15:16:24 »
Kiedy opanujemy już robienie espresso z poprawną cremą, prędzej czy później najdzie nas ochota na pyszne, kremowe, popołudniowe cappuccino. Jak wiadomo, mleko najlepiej spieniać w metalowym dzbanku z odpowiednim dzióbkiem, żeby uzyskać dobrą konsystencję mleka i aby móc ładnie i zgrabnie wylać je do kawy.

No właśnie - czy dzbanek dzbankowi równy jest?

Nie. nie jest, uczciwie przyznajmy to. Czym różni się dzbanek z Ikei na 20 złotych od np. takiej Motty Europy za złotych 100 (na którą właśnie z niecierpliwością czekam, już zamówiona)? A no, prócz kształtu, który pomaga (ale nie jest to element podstawowy) odpowiednio spienić mleko, aby uzyskać konsystencję jogurtu, to różnicą największą jest wspomniany dzióbek.

W tanich dzbankach dzióbek jest z reguły bardzo szeroki, płytki oraz nie wystaje poza górną krawędź dzbanka. Przez to niemożliwe jest precyzyjne wlewanie mleka do kawy tak, by uzyskać fantazyjne wzory. Po prostu nie ma kontroli nad tym elementem. Oczywiście, przy odrobinie wprawy, uzyskamy bez problemu bardzo ładne serca czy podobne wzory, ale o rozecie czy szlaczkach możemy tylko pomarzyć, gdyż za szeroki dzióbek powoduje zlewanie się poszczególnych "machnięć" dzbankiem, uzyskując fantazyjną plamę a nie fantazyjny wzór.

Droższe dzbanki mają głębsze dzióbki i dłuższe, dzięki czemu możemy wsadzić dzbanek głębiej do filiżanki i rozpocząć malowanie wcześniej, a nie w momencie, gdy filiżanka jest już do połowy zapełniona mlekiem i czasu na stworzenie wzoru jest już za mało.

Do tego dochodzi wykorzystanie grubszej blachy, co pozwala nieco dłużej spieniać mleko, bo ścianki lepiej absorbują ciepło i nim mleko osiągnie optymalne ~65stC, minie ciut więcej czasu niż przy cienkich ściankach, a to zaowocuje lepszą konsystencją mleka.

A jaka ma być na konsystencja i jak ją uzyskać, to już temat na inną rozmowę  : )

Zatem - jakich dzbanków używacie?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2013, 15:55:53 »
Zacząłem od zwykłego za 30 złotych, ale niedawno przesiadłem się na Europę i jest kosmos. Ogromna różnica  łatwości spieniania, uzyskiwanej konsystencji i sposobie rysowania.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj 2013, 16:50:52 »
W naszym zaścianku jesteśmy mocno zacofani - my zwracamy uwagę na kształt, na zachodzie do tego dochodzi kolor - obecnie białe są mocno rozpowszechnione, zaczynają czarne mat bywać na salonach.

ps. ja zwracam uwagę nie na firmę, ale ma jakość wykonania i grubość stali. Oba dzbanki mam teoretycznie no name (jeden z Ascaso, drugi od Silesiusów) i jest O.K. Ale teraz zerkam na matowo czarne i .... wow!

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj 2013, 18:01:09 »
No ja zamówiłem "klasyczną" Europę, choć Roger zapowiadał wprowadzenie wersji kolorowych (na zamówienie). niestety nie uzyskałem informacji ani o cenach ani o kolorach, a do tego teraz przez ten tydzień była promocja na Europę 0,5, więc pewnie szybko nie zmienię na 'czarny mat', choć są świetne!


Zawsze można oddać do malowania proszkowego :P

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2013, 18:03:13 »
Ja tam lubię srebrny kolor :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj 2013, 20:23:56 »
Ja tam lubię srebrny kolor :)

A ja wprost przeciwnie...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj 2013, 20:32:46 »
Tak, tak wiemy... Wolisz grafitowy.  :blue:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2013, 21:06:57 »
Miałem w ręce czarne, białe, żółte i różne inne .... dla mnie bez szału, ostatnio otrzymaliśmy także ofertę na niebieski i różne inne kolory z DE ale tak jak wcześniej wspomniałem.

Jeśli jednak chodzi o klasyczne kolory dzbanków to nie da się porównać dzbanków Motta "Europa" (bo np. Aurora ma całkiem inny kształt dzióbka) do tych najtańszych :( to totalnie różne dzbanki. Dlatego pojawiły się w ofercie dzbanki "pośrednie" zadowalające większość :)
 
A z drugiej strony czy my zawsze musimy być tacy jak "na salonach" ?? bo to trendy? lans itp. ?
A tak na marginesie to właśnie matowy dzbanek pewien barista w PL ma już baaaaaardzo długo jeszcze przed rozpowszechnieniem na salonach.


www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj 2013, 22:29:04 »
Nie, masz rację, niech każdy ma srebrny!  :evil:
tu są np. nie mat

ps. bardziej niż "salony" warte jest to, że różni ludzie mają różne preferencje i wystroje kącików, ostatnio przeglądając e-shopy w usa zobaczyłem fajne zestawy - knox, tamp, matka oraz dzbanek w.... soczystym pomarańczu (a może soczystej po...?  :) )

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj 2013, 22:48:58 »
szału nie ma, lakier tylko od zewnątrz?  ;D

Jeśli już to obecnie w Europie najbardziej modne są te:
http://img802.imageshack.us/img802/7007/100lj.jpg
Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?


oraz ten kolor:
http://img28.imageshack.us/img28/1858/101sf.jpg
Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?


kolorowe zestawy w Europie są już od co najmniej kilku lat :) nic nowego.
Podziwiam fascynację e-sklepami w USA :)

Nigdy nie jesteś w stanie zadowolić wszystkich :)
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2013, 23:08:32 wysłana przez roger »
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Maj 2013, 22:55:59 »
Roger - chyba się "zgubiły" linki.
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Maj 2013, 23:11:07 »
 :ok:
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maj 2013, 07:07:18 »
Nie żebym się czepiał, choć na pewno zachęcam do dyskusji, ale jeżeli kolor, to tylko zewnątrz. Farbka wewnątrz 'garnka"? Oj nie, dziękuje.  :wow2:
Nie jestem przekonany.

ps. Roger, kupię od Ciebie (zamiast w e-sklepach za dużą wodą) te konkretne towarki, jeżeli będziesz je miał oraz będą w podobnych cenach. Końcówki do Espresso Machine Brushk CafeLat, tampek RB, żarna pod tuning młyna Kitch.A., konkretne filiżanki itp.... To jak?? Mogę zapodać na priv dokładne linki i ilości  :blue:

ekhm, chyba właśnie straciłem swój upust   :-\
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2013, 07:08:49 wysłana przez KrzychK »

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maj 2013, 08:48:09 »
Takie kolorki zrobiły szał? :wow2:
Jak to się ma do piękna surowej stali?

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Maj 2013, 08:57:44 »
Geralt - "de gustibus..."  ;)
Trendy się zmieniają i za rok, czy dwa znów wróci surowa stal. Teraz jest ogólna tendencja do kolorów neonowych, więc i tutaj one zawitały.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi