Autor Wątek: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny  (Przeczytany 18661 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Grudzień 2017, 10:08:54 »
Ja wszystko wiem :) Mówiłem, podziwiam. Powodzenia :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Grudzień 2017, 21:30:55 »
Jestem padnięty. Impreza się mega udała. Nie mam siły szukać kto podpowiedział o kakao, ale znajdę i jak spotkam to ucałuję. Poszło 11 litrów mleka z czego zrobiłem 7 cappuccino i jedną americano, reszta to kakao i czekolada. Można zapomnieć o wygodnym krzesełku, wygodne buty to dobra podpowiedź, nie miałem czasu podrapać się po nosie, nawet jednego zdjęcia nie zrobiłem, ale wychowawczyni robiła i mój tata, jak pozbieram to wrzucę. Konkurs też się udał, sporo ludzi wrzuciło losy, więc zakładam że przyciągnął klientów. To dzięki wam moi drodzy sponsorzy @ranGo, @Antonio @Elka ogromne dzięki. Oczywiście uśmiech na twarzy, ale zagadywanie klientów, nie ma szans, taki młynek. Moja córa, gdybym jej nie miał to bym chyba zszedł z odwodnienia, przynosiła mi wodę, no i zbierała kasę. Kolejka od startu po koniec, woźne zaczęły mnie wyganiać. Były jedynie serduszka, na misie i tulipany nie było czasu

Dorzuciłem do kasy za darmową kawę od sponsorów, część poszła na konkurs, i wyszło po odliczeniu kosztów 240 zł dochodu. Dyrektorka zachwycona, zapraszała na letni piknik połączony z kiermaszem. Panie za ciastka i ozdoby zrobione przez dzieci wyciągnęły jeszcze 170 zł, to daje ponad dwa razy więcej niż nasza klasa zebrała w zeszłym roku.

Jedynie młynek mi się zapychał, musiałem lecieć ręcznie, dobrze, że kawa była w mniejszości. Dzieci pytały, czy na kolejnej imprezie też będę, chyba się nie wymigam, ale strasznie męcząca sprawa. Jeszcze ktoś sobie wymyślił ten kiermasz na drugim piętrze w takiej starej sali gimnastycznej. W zeszłym roku było na parterze w korytarzu. Musiałem tachać ekspres po schodach, sam. Z powrotem pomogła mi żona. Plus 20 litrów wody.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, wszystkie się przydały.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Grudzień 2017, 21:35:12 »
Gratulacje  :ok:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Grudzień 2017, 21:46:51 »
Brawo. Zostałeś szkolnym bohaterem!
LMWDP #469

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Grudzień 2017, 21:49:17 »
Brawo Ty!

Offline Kaoru Kobieta

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Aeropress, French Press, Moka, V60-02, Gabi Master A, Prismo, Kalita
  • Młynek: Comandante
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Grudzień 2017, 21:51:24 »
No to teraz będziesz proszony na każdą szkolną imprezę  [emoji38]
Gratulacje!
"Find what you love and let it kill u"

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Grudzień 2017, 21:55:48 »
Wielkie brawa. Pewnie dzieciaki były zachwycone skoro tyle kakao poszło [emoji106]

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Grudzień 2017, 22:11:34 »
Szacun  :poklon:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Grudzień 2017, 22:15:57 »
Jeszcze jedna sprawa, pary nigdy nie zabrakło, a dyszy używałem zarówno do wstępnego rozpuszczenia kakao/czekolady w odrobinie mleka jak i do spieniania samego mleka, żeby dolać i narysować serduszko. Ekspres sprawdził się rewelacyjnie. Polecam mój ekspres to HX z dwulitrowym bojlerem.

Nie wiem jak to się ma do dużych maszyn z wielkimi bojlerami. Jaki to musi być przerób, żeby to wykorzystać. Wyobrażam sobie, że taka maszyna ma sens jak jest obrót jak na filmikach takiego baristy chyba z Australii Dirtan Ansela. On tam robi tych mlecznych na potęgę, ale do zamówienia na cztery kawy co dajmy na to 10 minut, to chyba przerost formy nad treścią.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2017, 22:20:22 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Grudzień 2017, 23:06:45 »
Dritan Alsela z Germany ;).
Człowiek parowiec, dźwigniowiec, orkiestra ;).

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Grudzień 2017, 09:02:08 »
Cos nie tak z tymi wpływami.

W tym roku kiermasz był wewnątrz. Szkoła ca. 400 dzieciaków. Pogoda do bani. Padało, zimno wietrznie.
Kawiarenka zgarnęła ok. 2,500,-
W tym kawa, herbata, ciasto, naleśniki, kiełbasa z grilla.

Składniki oparte o dary Rodziców jeżeli chodzi o ciasto. Kiełbasa ok. 20 kg, 10 kg zostało, kawa 0,5 kg + słoik rozpuszczalnika, 1 kg cukru, 2-3 l mleka. Oranżady i wody kupione, razem może 50 szt. W sumie to margines kosztów.

W zeszłym roku impreza była na dworze. Do tego doszły losy, jakieś licytacje prac.
Wyszło ponad 7,000,-

Tak więc trzeba pomyśleć nad zmiana formuły żeby szkoła na tym zarobiła więcej w stosunku do zaangażowania.


Współczuję Ci młynu przy robocie. Ważne, że była frajda, Dziecko szczęśliwe.

 :taniec:

Gratulacje.
 :poklon:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Grudzień 2017, 09:08:02 »
Fux 400 zł tylko od naszej klasy. Stoisk było z 15, dodatkowo były jeszcze jakieś gorące posiłki wydawane. Nie wiem ile zebrane było ogółem, ja wiem tylko ile ja zebrałem.

Co do kosztów, to liczyłem tyko to co użyłem, a sam dorzuciłem od siebie cenę sklepową za kawę, której nie przerobiłem, a dostałem gratis od Gorana, kawa od Andrzeja poszła na konkurs.

Gdybym zakupy robił za pieniądze grupowe, to owszem można by tego nie rozliczać i przekazać szkole jeśli byłaby taka wolą rodziców, ale zakupy robiłem za swoje, bo się Panie wypięły. Kosztów nie było mało, ale przy kiermaszu wiosennym będzie już lepiej, bo dużo rzeczy zostało, cukier do kawy w torebkach, syropy do kawy, kubeczki itp.

Z tym co ja wrzuciłem za kawę zebrałem 380 zł, kosztów było 140 zł.

Druga sprawa, kiermasz trwał 2 godziny i to był już Max moich możliwości, nie dał bym rady zrobić więcej, życzę takiego ruchu każdej kawiarni.


Marek.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2017, 09:25:50 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Grudzień 2017, 09:44:52 »
To teraz wiele wyjaśnia.
 :ok:

Szkoda, że każdy sobie rzepkę skrobał...
 :NO:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #88 dnia: 19 Grudzień 2017, 10:24:42 »
dyszy używałem zarówno do wstępnego rozpuszczenia kakao/czekolady w odrobinie mleka jak i do spieniania samego mleka
Opisz dokładniej jak robiłeś to kakao. Wydaje się ciekawy patent

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #89 dnia: 19 Grudzień 2017, 10:41:10 »
Na jedną porcję sypię 3 łyżeczki kakao lub czekolady (wg przepisu z opakowania) zalewam odrobiną mleka, rozpuszczam to przy użyciu dyszy do spieniania mleka. Powstaje taka dosyć gęsta zawiesina o konsystencji mniej więcej espresso. Ja sobie tego przygotowywałem wcześniej na 3 porcje, tylko na trzy porcje to ta para musi mieć mocy, żeby tym zakręcić, nie wiem jak w mniejszych maszynach. Później jak do cappuccino spieniam sobie mleko i da się na tym bardzo ładnie rysować, nawet lepiej niż na kawie bo kontrast jest większy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi