Autor Wątek: expres i młynek do 10 tys.  (Przeczytany 27153 razy)

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Grudzień 2018, 11:07:27 »
Eureka przy drobnym przemiale podobno chodzi jak szlifierka

Chyba jakieś żarty ;) Mignon może tak, ale Mignon Specialita jest bardzo cicha. Jak zacząłem jej używać to teraz wydaje mi się że Comandante jest za głośny ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Grudzień 2018, 11:46:06 »
Słowo klucz to: podobno. Tym się różni opinia z internetów, od opinii użytkownika. Głuche telefony, pochopne wnioski, dezinformacja. Takie czasy :szampan:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4873
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Grudzień 2018, 12:12:32 »
Dokładnie ! 8)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Rad5

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Grudzień 2018, 12:15:39 »
Słowo klucz to: podobno. Tym się różni opinia z internetów, od opinii użytkownika. Głuche telefony, pochopne wnioski, dezinformacja. Takie czasy :szampan:

Racja :-) Ale nie mogę przecież kupować każdego młyna, żeby samodzielnie ocenić. A przymierzam się własnie do zakupu.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Grudzień 2018, 12:23:51 »
Ale możesz nie powielać zasłyszanych opinii jeśli nie miałeś okazji ich zweryfikować. Ewentualnie możesz wyraźniej zaznaczyć w swoich słowach, że takie coś przeczytałeś tu i tu, ale czy to prawda?  :mhh:

Rad5

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Grudzień 2018, 12:49:11 »
Ale możesz nie powielać zasłyszanych opinii jeśli nie miałeś okazji ich zweryfikować. Ewentualnie możesz wyraźniej zaznaczyć w swoich słowach, że takie coś przeczytałeś tu i tu, ale czy to prawda?  :mhh:

Przecież napisałem "podobno" i nie po to, żeby dezawuować urządzenie, ale żeby ktoś, kto to ma, albo ma wiedzę z dobrego źródła, mi to zweryfikował. I tak zrobił burlap.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Grudzień 2018, 12:55:37 »
Słowo klucz to: wyraźniej.

Twoje wypowiedzi odbieram jako bardzo pewne, i pewnie tak je odbiorą inni czytający, a tymczasem tylko gdybasz i głośno myślisz. Zważ, że ktoś może potraktować Twoje słowa jako źródło wiedzy, nie plotek.

Offline Cube Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Rhinowares
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Grudzień 2018, 22:01:45 »
Przecież napisałem "podobno" i nie po to, żeby dezawuować urządzenie, ale żeby ktoś, kto to ma, albo ma wiedzę z dobrego źródła, mi to zweryfikował. I tak zrobił burlap.
Ja jestem świeżym i wielce zadowolonym użytkownikiem Speciality. Kiedyś przy moim graefie można było zawału dostać wczesnym rankiem, teraz młyn w sypialni prawie nawet nie jest słyszalny...

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Styczeń 2019, 11:22:00 »
Trochę mnie nie było ale... postanowienie jest takie wybieramy między trzema ekspresami, które wizualnie  najbardziej nam pasują, z których póki co wygrywa 2/

1/ Profitec PRO 800
2/ EMC synchronika
3/ Quick Mill VETRANO 2B EVO

Co do młynka, jak miejsca nie ma to się znajdzie:) Myślimy o Ceado E 37J lub S, nic innego specjalnie nie wpadło w oko; eureka olympus z niebieskim wyświetlaczem  :nienie:

Nie pali się nam, więc spokojnie sobie o tym myślimy:) ale każda podpowiedź jest cenna.

pozdrawiam serdecznie:)



BiF

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Styczeń 2019, 12:46:03 »
@Janusz ma Ascaso DB prof. za 3tys. a za resztę młynek, taka moja dygresja.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Maj 2019, 09:44:41 »
Trochę mnie nie było ale... postanowienie jest takie wybieramy między trzema ekspresami, które wizualnie  najbardziej nam pasują, z których póki co wygrywa 2/

1/ Profitec PRO 800
2/ EMC synchronika
3/ Quick Mill VETRANO 2B EVO

Co do młynka, jak miejsca nie ma to się znajdzie:) Myślimy o Ceado E 37J lub S, nic innego specjalnie nie wpadło w oko; eureka olympus z niebieskim wyświetlaczem  :nienie:

Nie pali się nam, więc spokojnie sobie o tym myślimy:) ale każda podpowiedź jest cenna.

pozdrawiam serdecznie:)





Na w końcu padł wybór ? Nad dźwignią też się zastanawiałem ale gdzie to postawić...

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Listopad 2019, 15:20:29 »
Cześć:)
nic..  jak to czasem w życiu bywa trochę nam zeszło  ;)
Sytuacja wygląda następująco, wybieram najpierw młynek waham się między Caedo E37J a ewentualnie wersją R lub S (w DE z wysyłką do PL są w przyzwoitych cenach, choć nie ukrywam, że wolałabym kupić w PL). Zaraz wejdę na wątek o młynkach i mam nadzieję, że Antonio coś sensownego doradzi :taktak:
Jak się zdecyduję na młynek to przyjdzie czas na ekspres.
Muszę też fizycznie zobaczyć ekspresy i chwilę pomacać  :)
@wilkołak mocno namawia na Bezzerę i muszę dopytać o PID, bo na forum było napisane, że jest nico kapryśny...
Jak macie uwagi, co do ekspresów czy młynków chętnie wysłucham ale młynki Eureka odpadają wizualnie...
Pozdrawiam serdecznie :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Listopad 2019, 16:15:45 »
Nie wiem skąd jesteś, natomiast spora ekspozycja do pomacania jest w Coffee Site w Nadarzynie koło Warszawy. Są Bezzery, Rocketa, Profiteki, Ceado, Fiorki i pewnie wiele innych. Mają też sporo asortymentu dostępnego od ręki.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2019, 16:35:20 wysłana przez rubin »

Offline yendrzei

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit PL62
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Listopad 2019, 10:57:04 »
@novocaina jeżeli chodzi o ceny PL to nie patrz na to. Uderzaj telefonicznie/mailowo do sprzedawców. Sadze, ze beda w stanie zaoferowac Tobie ceny zblizone do tych z de (trzeba pamietac, ze z de masz +4% na roznicy w VAT)

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: expres i młynek do 10 tys.
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Listopad 2019, 12:09:24 »
"Nie ma szans na częste eksperymentowanie. Raczej opcja na początku znajomy, znajomego, który jest baristą ustawi i będziemy jechać z 'automatu' "
Oj jeśli nie jest Pan pasjonatem i nie zamierza nim być, to z jakością naparu może być ciężko...Trzeba jednak trochę serca w to włożyć...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi