Autor Wątek: expres i młynek do 10 tys.  (Przeczytany 27131 razy)

Offline piteerek

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Rocket Appartamento
  • Młynek: Rocket Fausto
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Grudzień 2018, 20:59:59 »
Pompa rotacyjna da możliwość podpięcia do wody. Jest to z pewnościa wygodne, pod warunkiem, że zrobisz infrastrukturę.... ja robię sporo kaw dziennie, żyję bez... poza tym ma nazwijmy to "wyższą kulturę pracy", słychać to - bo jest cichsza, i widać po "strumieniu" kawy... tyle... U mnie najbardziej słychać ekspres z rana, jednym głośnym "pierdnięcio - odpaleniem" jak wyłącznik czasowy z wifi włącza maszynerię :D Na początku działało to jak budzik w pakiecie, dziś nie zwracam uwagi... nie zmienia to faktu, że pompa rotacyjna też wydaje odgłos :D

Ja - ciągnąc temat - pomyślałem sobie tak... jak zrobię cuda ni kij w tym ekspresie, gdzie jest tyle elementów możliwości związanych z rodzajem kawy, dozą, sposbem mielenia, czasem ekstrakcji, wszystkim co potem związane z mlekiem i jego spienianiem, latte art... to minie parę lat :D

Po prostu proponuję się zastanowić, czy nie warto pieniądze które wydasz na droższy ekspres - 1500 - 3000 zł przeznaczyć na ziarna i "podróże szkoleniowe" może jakieś kursy ???

Robienie poprawnej kawy w kolbie to nie lot na marsa, jednocześnie można z tego zrobić sztukę. Namawiam aby o tym nie zapominać. Młynek i maszyna to część sukcesu. Czasem czytam tu na forum, że ludzie chcieliby pić wybitną kawę, jednocześnie nie chcą się "bawić" w to całe ustawianie, kalibrowanie itd... wtedy myślę, że dobrym rozwiązaniem jest jakiś solidny automat... Jura ???? będzie to zawsze kompromis.... Jeśli się do tej maszyny trochę pasji włoży poza wodą i ziarnem, to kawa będzie pierwszoligowa...

Jeśli zależy Ci na smaku i jakości to kierunek z kolbą i dobrym młynkiem jest najlepszym możliwym... Myślę, że z dobrego młynka i maszyny bardzo solidnej ale nie koniecznie od razu za 10 000 będziesz bardzo zadowolony...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Grudzień 2018, 21:21:28 »
Choć starałam się nadrobić braki wiedzy w rzeczywistości niewiele to daje przy tak różnorodnym sprzęcie.

będziesz bardzo zadowolony...

@novocaina to dziewczyna drodzy panowie. Czytajcie i miejcie trochę taktu.

Offline piteerek

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Rocket Appartamento
  • Młynek: Rocket Fausto
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Grudzień 2018, 22:09:58 »
w innych miejscach pisze per "my". Proszę wybaczyć brak taktu.

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Grudzień 2018, 18:04:58 »
dziewczyna, dziewczyna:) piszę czasem per 'my' bo 'my' będziemy korzystać.

to jest trochę tak, że mamy to szczęście, że nie ograniczają nas ani miejsce, ani finanse jeśli chodzi o zakup ekspresu - przymierzaliśmy się kilka lat, zastanawiając się nad automatem jury, potem wpadł w oko rocket r58 ale na tamten moment był za drogi. obecnie rocket nie wydaje się tak atrakcyjny jak pozostałe modele ale wybór nadal jest trudny.

Chcę wybrać dobry i niezawodny sprzęt, który będzie z nami na lata. Nie chcę wydać części a potem żałować, że nie wzięliśmy czegoś lepszego.

Z drugiej strony jak patrzyłam to i pewnie apartamento by nam starczył i zrobił dużą różnicę, ale dokładając 1,5 tyś. co jednocześnie nie jest wcale tak mało i jest otrzymuje się jeszcze lepszy sprzęt, a dokładając kolejne jeszcze lepszy. A jak się poczyta to widać, że lepszy sprzęt robi różnicę.

Wybór młynka też nie jest specjalnie łatwy:( bo znów można dokładać i tu po raz kolejny chcę wybrać dobry i niezawodny sprzęt.

szkolenie jest problemem na chwilę obecną jeśli chodzi o czas. dużo pracujemy, mamy dzieci i im też chcemy poświęcić jak najwięcej czasu, bo wolę by szkoła jednak ich nie wychowywała w dzisiejszych czasach.

i może warto się zatrzymać i powiedzieć stop, kupię coś tańszego ale właśnie tak zrobiliśmy z leasingiem na samochód w tym roku i stwierdziliśmy, że nowy nam niepotrzebny:) natomiast założyliśmy, że kupimy dobry ekspres i taki próbujemy wybrać mając niewielką wiedzę na ten temat.

pozdrawiam:)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4872
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Grudzień 2018, 18:18:18 »
Proponuję podjechać do nas i najpierw przejść małe przeszkolenie na naszych ekspozycyjnych ekspresach a dopiero później zdecydować.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Cube Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Rhinowares
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Grudzień 2018, 19:07:10 »
Proponuję podjechać do nas i najpierw przejść małe przeszkolenie na naszych ekspozycyjnych ekspresach a dopiero później zdecydować.

Bardzo polecam - jestem świeżo po zakupie nowego sprzętu i bardzo zadowolony z tego jak zostałem przyjęty ;) Przyjechałem po odbiór i tak zostałem przeszło 2 godzinki :)

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 207
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Grudzień 2018, 17:51:21 »
@novocaina mamy większość z modeli, które Was interesują. W tym tygodniu podłączyliśmy w naszym sklepie ekspres Bezzera Matrix TOP MN, który jest bratem bliźniakiem Duo TOP MN/DE.
Zapraszamy na testy oraz szkolenie. Jesteśmy otwarci również w soboty :)
The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Grudzień 2018, 10:36:53 »
Nie mieszkamy w Łodzi ani Warszawie:/ ale będziemy przejazdem pod koniec stycznia w wawie więc jest szansa, że uda nam się podjechać :) nie musimy decydować dziś i już teraz:) zobaczymy co się da zrobić by zobaczyć Alexa:)

Pozdrawiam:)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4872
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Grudzień 2018, 14:26:14 »
Zainteresowani przyjeżdzają do nas z wielu miejsc w Polsce. Zapraszamy na kawę ! :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Rad5

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Grudzień 2018, 02:28:50 »
Kawy ok. 4 dziennie, w większości espresso. Doświadczenie w kolbie zerowe. Nie ma szans na częste eksperymentowanie.

4 dziennie, ale jak często?

Rad5

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Grudzień 2018, 02:31:00 »
"Młynek z włącznikiem czasowym i musi być cichy."

Cichy młynek ma od pół metra wysokości. Od tego trzeba zacząć, czy jest na to miejsce. 

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4872
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Grudzień 2018, 17:38:17 »
E tam...EUREKA MIGNON Specialita jest cicha i nie ma pół metra wysokości.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Rad5

  • Gość
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Grudzień 2018, 01:54:23 »
EUREKA MIGNON Specialita
Kwestia, co rozumiemy przez cicha. To, że  "łba nie urywa" nie oznacza, że cicha. Eureka przy drobnym przemiale podobno chodzi jak szlifierka (gdzieś tak podał użytkownik rzeczonej maszyny).

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Grudzień 2018, 04:09:47 »
A coś takiego ? :
1) Bezzera Mitica TOP PID - pompa rota z możliwością pracy na zbiorniku lub podłączenia późniejszego do sieci, stabilizacja temperatury przez PID - teraz promocja 7.490 zł (vide: coffeesite.pl/bezzera/440-bezzera-mitica-top-pid.html)
2) Ceado E6P - 3.342 zł lub Fiorenzato F64E za 2.900 zł - oba mają żarna 64 mm
Razem niewiele przekraczasz budżet. A przy takim zakupie w jednej firmie zawsze jest możliwość dobrego upustu do wysokości budżetu. Lub możesz znaleźć młyn niewiele używany za mniejszą cenę.

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: expres i młynek do 10 tyś.
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Grudzień 2018, 09:09:31 »
Eureka przy drobnym przemiale podobno chodzi jak szlifierka
Nie mam takiego wrażenia, chyba że chodziło o mielenie na pył. Dźwięk przy drobnym mieleniu jasno palonej kawy (pod espresso) jest taki sam, jak przy ciemniejszych mieszankach. Różnica jest tylko w czasie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi