Autor Wątek: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty  (Przeczytany 35648 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #75 dnia: 30 Lipiec 2018, 22:04:37 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #76 dnia: 30 Lipiec 2018, 23:10:17 »
Nie jesteś wyrocznią która mówi jak ma być, mamy już jednego takiego niewysokiego w Polsce i wystarczy
Skąd znasz wzrost Tedi'ego? :o
:smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech:

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #77 dnia: 30 Lipiec 2018, 23:55:21 »
Wow! Napisaliście tyle wiadomości, że nie wiem, czy dam radę na wszystkie odpisać! :) Dziękuję! :)
Tak że już zabieram się do odpisywania, mogę kogoś pominąć, za co bardzo przepraszam! :kawa:

Przemku życzę powodzenia. Dobrej kawy nigdy za dużo. Myślę, że współpraca z dobrymi roasterami i poszerzanie różnorodności surowca, to fajny pomysł.
Z moich uwag:
- W opisie Etiopii jest np "Jakość: Bardzo Doskonała", chyba jakiś błąd się wkradł.
- Myślę, że ktoś kto dobrze zna się na czcionkach, kompozycji i logotypach mógłby poprawić Wasze logo.
Dziękuję!
1. Poprawione - dzięki piękne ! :winko:
2. Masz na myśli kerning? Czy w ogóle byś zmienił to logo? :)


Co do kawy od Roastains, póki nie mieli wątku tutaj i nie opisali swojego modelu biznesowego, trafiłem na nich u Kamila(coffeedrinkers), w momencie kiedy miałem full zapasów i jakoś w końcu nie zamówiłem. Później Kamil się wycofał z ich dystrybucji i zamówiłem bezpośrednio u Przemka. Cały czas byłem przekonany, że to Przemek jest Roasterem, nie tylko pośrednikiem. Trochę mi to zakrzywia obraz, ale to podświadomość.
Wyszarpałem z szafy stare opakowanie i na Kostaryce i Tanzani była naklejka z napisem ,,Wyprodukowano dla Roastains Specialty Coffee ..... przez: Java Coffee Company Sp. z o.o ....."
Nigdy nie nazywałem się palarnią, ale też ciężko jest nazwać to, co robię, aby dla użytkownika było zjadliwe. Dlatego na forum przedstawiłem to jako projekt.  :piwko:

Co do reszty kaw, a miałem okazję pić z 5 od nich, wszystkie były bardzo poprawnie wypalona i nie schodziły poniżej dobrego poziomu, z tym, że żadna mnie już jakoś super nie urzekła. Od dobre i poprawnie wypalone kawy, bez efektu wow.

Spróbuj naszej Kenii Kiamugumo albo Ethiopię Wolichu Wachu albo Ethiopię Aramo. :)
Moim zdaniem Przemku najlepiej zrobić pakiety testowe po 100g i zrobić dobrą cenę dla wyjadaczy z forum i może ktoś zamówi i się wypowie. Bo to przecież w tym wszystkim tutaj kawa jest najważniejsza. Chodź i podejście do klienta również ;-)

To jest super pomysł :D Zastanowię się, jak to ugryźć w oprogramowaniu sklepu, pewnie jakimś zestawem. :)



Jako rodowity Ślązak, wyznaję zasadę "Ordnung muss sein".
A to, ile znaczy kwasowość 4/5 w Kenii Kiamugumo, przekonam się gdy kupię Waszą pierwszą paczkę.
U mnie wszystko musi być uporządkowane, na swoim miejscu i zgodnie z przyjętym standardem. :D


Osobiście wydaję mi się, że Przemek nie chciał dla nikogo być niemiły, wręcz przeciwnie, starał się jak najbardziej wyjaśnić wszystko, być może niepotrzebnie używając prawniczego słownictwa oraz odwołując się do ustaw, bo mało kto z nas posiada taką wiedzę, a większość raczej jej nie potrzebuje.

Zgodzę się z wszelkimi sugestiami, że sklep powinien być bardziej spersonalizowany, bo w końcu producent jest dla klienta, a tutaj dodatkowo dla klienta świadomego i trochę, przepraszam za określenie, kapryśnego.

Myślę, że z naszej strony jako forumowicze oraz konsumenci kaw specialty powinniśmy pomóc Przemkowi udoskonalić produkt poprzez sugestię, ale też nie natarczywe, a on jako producent powinien te sugestię przemyśleć i spróbować do nas dotrzeć bardziej po ludzku, aniżeli typowo prawniczo.

Dla nas to kolejny na rynku sklep kaw specialty, a tych porządnych chyba nigdy dość, a dla Przemka to kolejni klienci, i to niemała rzesza.
Bardzo fajna wiadomość! Taka ludzka! Dziękuję! Trochę ją skróciłem w cytacie, bo i tak wyślę bardzo dużego posta z cytatami. Klienci specialty są wymagający, wiedziałem to wchodząc w to. :)
Raczej wszyscy tutaj lubimy dobre kawki i żadna z wiadomości nie miała być niemiła. Cytowanie przepisów jest dla mnie najoczywistszym powodem, że robię coś tak, a nie inaczej. To wychodzi oschle, ale dla mnie bardzo istotne jest, aby spełniać wymagania kraju, w którym żyję. :)

Cytowanie fragmentów mi nie trybi niestety...
Jeśli chodzi o SCA - spoko, ale dopiszcie, że to punktacja SCA dla zielonego ziarna. Za dużo czynników ma wpływ na gotowe, wypalone ziarno...
A z tym wykresem i info - poruszając się po speciality wykres byłby raczej bardziej na miejscu niż takie opisy. To dla zjadacza chleba, jak kogoś interesuje kawa speciality to uważam, że prosty opis typu "delikatna kwasowość z wyczuwalnym smakiem jakichś tam owoców i lekką goryczką orzecha włoskiego" będzie dużo bardziej zrozumiały niż moc 3/5 i kwasowość 1/5. Brak punktu odniesienia jest bardzo dużym problemem, dlaczego to już oczywiste ;)

Powiem Ci, że takie opisy są nawet łatwiejsze w ,,utrzymaniu'' aniżeli te wpisy ,,moc, aromat", zobacz prosze, czy te, co są na opakowaniach i w opisie kawy są OK.
A co do zielonego ziarna masz jakiś fajny pomysł? Zastanawiałem się nad Jakość surowca, ale brzmi sztywno :D


:ok:@krystians
Przemek - powodzenia. Za jakiś czas spróbuje Twoich kaw, choć moje preferencje to raczej Ameryka Poł i szkoda, że póki co tylko jedna kawa. Ale wiem, ze "nie od razu Kraków zbudowano"  ;)

Miło mi, dzięki! Nasza Uganda mogłaby Cię zaskoczyć :)
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6235
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #78 dnia: 31 Lipiec 2018, 00:03:04 »
2. Masz na myśli kerning? Czy w ogóle byś zmienił to logo?
Nie wiem czy to kwestia kerningu. Mam jakiś dysonans poznawczy jak na to patrzę, działa na mnie zniechęcająco. Są fachowcy od takich rzeczy, którzy od razu będą wiedzieli co zrobić żeby było dobrze. Ja mogę podzielić się tylko swoimi odczuciami.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2018, 00:05:09 wysłana przez krystians »

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #79 dnia: 31 Lipiec 2018, 00:03:47 »
A ja jestem oczarowany debiutem sklepu roastainst na forum (choć sama nazwa sklepu niezbyt mi się podoba).

Wymyślanie nazwy to temat na książkę - jak wymyślić coś, czego jeszcze nie ma. :D
Najfajniejszy pomysł na nazwę, a było ich więcej niż zmielonych ziaren w filiżance, to było helicoffee i jako logo łyżka do cuppingu (duży wright) i wokół ,,chochli'' takie kółko sugerujące ruch śmigieł helikoptera, ale nazwa okazała się zajęta na facebooku/instagramie :)
A obecna nazwa jest wyzwaniem, z którym mierzymy się każdego dnia.
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #80 dnia: 31 Lipiec 2018, 00:08:28 »
2. Masz na myśli kerning? Czy w ogóle byś zmienił to logo?
Nie wiem czy to kwestia kerningu. Mam jakiś dysonans poznawczy jak na to patrzę, działa na mnie zniechęcająco. Są fachowcy od takich rzeczy, którzy od razu będą wiedzieli co zrobić żeby było dobrze. Ja mogę podzielić się tylko swoimi odczuciami.

Poproszę jutro dwóch projektantów UX o opinię :D
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6235
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #81 dnia: 31 Lipiec 2018, 00:14:34 »
Strona jest prosta i przejrzysta, co mi się bardzo podoba. Brakuje mi tylko jakiegoś takiego szmaczku - wisienki na torcie stanowiącej o waszej unikalności.
Poruszając się po stronie natrafiłem też na pewien drobny problem, który sam się rozwiązuje gdyby rozdzielić wersje espresso od filtrowych, o czym ktoś tu wspominał. Otóż problemem tym jest na pewno moja osoba, ale może są też inni szaleńcy, którzy zanim wybiorą wielkość opakowania, chcieliby wybrać zastosowanie.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2018, 00:20:44 wysłana przez krystians »

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #82 dnia: 31 Lipiec 2018, 01:13:31 »
Wyszarpałem z szafy stare opakowanie i na Kostaryce i Tanzani była naklejka z napisem ,,Wyprodukowano dla Roastains Specialty Coffee ..... przez: Java Coffee Company Sp. z o.o ....."
Nigdy nie nazywałem się palarnią, ale też ciężko jest nazwać to, co robię, aby dla użytkownika było zjadliwe. Dlatego na forum przedstawiłem to jako projekt.  :piwko:

Spróbuj naszej Kenii Kiamugumo albo Ethiopię Wolichu Wachu albo Ethiopię Aramo. :)


No to jest to co ktoś tutaj napisał, w poście nie widać emocji, ja to napisałem po prostu jak widzę. Bez spinki i pretensji, bo widzisz nawet nie czytałem co jest na etykiecie, patrzyłem tylko na datę palenia i nawet nie zwróciłem uwagi, że to rok do przodu, lol.

Co do Kenii, kusząca jest, Goodcoffee mieli ją w ofercie może maks dwa tygodnie i od razu im poszła, co o czymś świadczy.

Ja tylko dodam ze swojej strony, że mój kontakt z Przemkiem, obsługa klienta etc, była na dobrym poziomie. Szybko, skutecznie i rzetelnie. Bez owijania w bawełnę. Swoją drogą od razu była jakaś doza zaufania, bo polecił Ciebie Kamil z Drinkersów, a to sprawdzona i solidna firma.

Jakoś tak w głowie pisząc tego posta śwista mi refren utworu Palucha "Bez strachu", w którym leci: "na luzakuuuu".

Wymyślanie nazwy to temat na książkę - jak wymyślić coś, czego jeszcze nie ma. :D

Taka dygresja, właściciele La Ruiny, w 2016 wydali książkę pt. "Lubię", w praniu wyszło, że nikt przed nimi w PL tak książki nie tytułował.

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #83 dnia: 31 Lipiec 2018, 08:22:11 »
No to jest to co ktoś tutaj napisał, w poście nie widać emocji, ja to napisałem po prostu jak widzę. Bez spinki i pretensji, bo widzisz nawet nie czytałem co jest na etykiecie, patrzyłem tylko na datę palenia i nawet nie zwróciłem uwagi, że to rok do przodu, lol.
Na tamtej etykiecie miałeś datę palenia podaną. :)
Co do Kenii, kusząca jest, Goodcoffee mieli ją w ofercie może maks dwa tygodnie i od razu im poszła, co o czymś świadczy.
Nam też, zostało tylko 8kg zielonego ziarna, czyli wyjdzie około 30 paczek z pieca i z wypalonych zostały nam tylko 2 paczki :D
Ja tylko dodam ze swojej strony, że mój kontakt z Przemkiem, obsługa klienta etc, była na dobrym poziomie. Szybko, skutecznie i rzetelnie. Bez owijania w bawełnę. Swoją drogą od razu była jakaś doza zaufania, bo polecił Ciebie Kamil z Drinkersów, a to sprawdzona i solidna firma.
Dziękuję, staram się :)
Jakoś tak w głowie pisząc tego posta śwista mi refren utworu Palucha "Bez strachu", w którym leci: "na luzakuuuu".
Patrząc na zegarek to rzeczywiście wita mnie świt, witam go na luzaku :D
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #84 dnia: 31 Lipiec 2018, 09:46:59 »
Powiem Ci, że takie opisy są nawet łatwiejsze w ,,utrzymaniu'' aniżeli te wpisy ,,moc, aromat", zobacz prosze, czy te, co są na opakowaniach i w opisie kawy są OK.
A co do zielonego ziarna masz jakiś fajny pomysł? Zastanawiałem się nad Jakość surowca, ale brzmi sztywno
Z tym opisem na opakowaniu trochę lipa, bo tu https://www.roastains.com/pl/p/Gwatemala-Antigua-250g-kawa-ziarnista-do-filtrow-/50 nie ma nic https://www.roastains.com/pl/p/Brazylia-Minas-Gerais-Kawa-ziarnista-100-Arabica/54 a tu jest. Ciężko się odnieść...

A co do punktowania - nie wiem mam za bardzo pomysłu szczerze mówiąc, może by to w innej formie w ogóle napisać? Na przykład w opisie, że ziarno uzyskało ileś tam punktów SCA. Albo po prostu "Q-grade: " albo "Punktacja SCA: x", ale wtedy przydałoby się odniesienie dla niewtajemniczonych z wyjaśnieniem co to jest i tabelką z klasyfikacją, żeby wiedział co to jest.

A tak z ciekawości - jaka kawa jest dla Was odniesieniem jeśli chodzi o moc 5/5?

Offline Rasputin

  • Wiadomości: 20
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #85 dnia: 31 Lipiec 2018, 15:58:29 »
Z punktacją to jest oczywiste, że chodzi o SCA. Jak się nie ma do czego doczepić, to można się doczepić do wszystkiego. Napiszcie do Gardelliego, żeby na paczkach pisał że punktacja jest wzięta z bazy SCA lub od importera zielonego ziarna. The Barn też podaje tylko sciring. Nie ma w tym nic zlego.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #86 dnia: 31 Lipiec 2018, 22:54:05 »
Nie wiem czy to kwestia kerningu. Mam jakiś dysonans poznawczy jak na to patrzę, działa na mnie zniechęcająco.

Też nie wiem (bo nie wiem co to kerning) ale wiem co jest nie tak. Litery w logo sprawiają wrażenie jakby stały w różnych odstępach, nie w celowym chaosie tylko jakby ktoś bardzo chciał je równo ustawić ale nie wyszło. Popatrz na t - ewidentnie ma po obu stronach więcej powietrza niż np. równie chude i.

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #87 dnia: 01 Sierpień 2018, 08:33:41 »
A co do punktowania - nie wiem mam za bardzo pomysłu szczerze mówiąc, może by to w innej formie w ogóle napisać? Na przykład w opisie, że ziarno uzyskało ileś tam punktów SCA. Albo po prostu "Q-grade: " albo "Punktacja SCA: x", ale wtedy przydałoby się odniesienie dla niewtajemniczonych z wyjaśnieniem co to jest i tabelką z klasyfikacją, żeby wiedział co to jest.
W sumie Twoja propozycja jest bardzo bliska do tego, co jest: Jakość Bardzo dobra (85 punktów SCA)
A tak z ciekawości - jaka kawa jest dla Was odniesieniem jeśli chodzi o moc 5/5?
Moc to dla mnie taka wypadkowa intensywności smaku i ilości kofeiny, 5/5 to mogłaby dostać górska kawa, która w dodatku ma wysokie body.
Stąd Kenia dostała u mnie 5/5 bo jest jak dżem i kopie też dobrze. Ale te opisy są dla ludzi niedoświadczonych, i tak naprawdę powstały po to, aby informować o kwasowości, bo o to jest najwięcej pytań.
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #88 dnia: 01 Sierpień 2018, 08:42:31 »
Nie wiem czy to kwestia kerningu. Mam jakiś dysonans poznawczy jak na to patrzę, działa na mnie zniechęcająco.

Też nie wiem (bo nie wiem co to kerning) ale wiem co jest nie tak. Litery w logo sprawiają wrażenie jakby stały w różnych odstępach, nie w celowym chaosie tylko jakby ktoś bardzo chciał je równo ustawić ale nie wyszło. Popatrz na t - ewidentnie ma po obu stronach więcej powietrza niż np. równie chude i.
Za wikipedią: Kerning – regulowanie odległości pomiędzy konkretnymi parami znaków w danym kroju pisma i jego odmianie.

Więc prawdopodobnie to jest dokładnie to, o czym piszesz. Natomiast o typografii czytam od wczoraj i już wiem, że człowiek, który logo projektował, powinien to zrobić z deka inaczej.  :Bicz:
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #89 dnia: 01 Sierpień 2018, 09:12:55 »
A co do punktowania - nie wiem mam za bardzo pomysłu szczerze mówiąc, może by to w innej formie w ogóle napisać? Na przykład w opisie, że ziarno uzyskało ileś tam punktów SCA. Albo po prostu "Q-grade: " albo "Punktacja SCA: x", ale wtedy przydałoby się odniesienie dla niewtajemniczonych z wyjaśnieniem co to jest i tabelką z klasyfikacją, żeby wiedział co to jest.
W sumie Twoja propozycja jest bardzo bliska do tego, co jest: Jakość Bardzo dobra (85 punktów SCA)
No nie, bo ja piszę o ziarnie, a Ty piszesz o gotowym produkcie. Nawet ziarno, które dostanie 100 punktów i tak może wyjść niedobre. Widzisz różnicę? Piszesz o tym tak, jakby ocena dotyczyła finalnego produktu a nie tego co jest oceniane przez Q gradera.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi