Autor Wątek: 1zespresso/MYM 54  (Przeczytany 114047 razy)

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #465 dnia: 30 Listopad 2020, 16:07:48 »
A wody ile lejesz? Czy potem dolewasz już do naparu?

Dolewam. W jednym z bardziej ulubionych przepisów 100 ml do AP, potem 60 dolewam goracej i 40 w temperaturze pokojowej - fajnie bo od razu do picia.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #466 dnia: 30 Listopad 2020, 17:57:06 »
Gdyby komuś kiedyś się przydało:

po 15 miesiącach ułamała mi się rączka w modelu Q1. Skontaktowałem się ze sprzedawcą z Aliexpress, wbrew temu czego się spodziewałem sprzedawca odpisał bardzo szybko. Pomijając to, że trzeba było używać naprawdę prostego języka angielskiego i czekać kilka godzin na odpowiedź to udało mi się wszystko ustalić w ciągu jednego-dwóch dni. Zaproponował nową rączkę "w cenie wysyłki", tj. 10$. Po zakupie wysłał ją błyskawicznie, a paczka przyszła po półtora tygodnia. Co najlepsze, kupiona rączka nie jest od modelu Q1 tylko od Q2, jest bardziej ergonomiczna i wygodna. Ostatecznie jestem bardzo zadowolony z takiego potraktowania sprawy, chociaż wiadomo, lepiej by było gdyby rączka w ogóle się nie ułamała

Ja kiedyś przez swoją głupotę uszkodziłem metalowy pojemniczek i udało mi się to załatwić w identyczny sposób. :D Ale majfrend za przesyłkę chciał $5 a nie $10.

Cześć, w jednym z polskich sklepów internetowych aktualnie trafiłem na promocję młynka 1Zpresso Q2 i jest on do kupienia za 340zł. Będzie to młynek, którego chcę używać do Aeropressu, French Press, Dripa czy kawiarki. Mogę liczyć na pomoc od Was czy jest to dobra okazja cenowa i sprzęt, który wystarczy mi na początki z kawami?

Jeśli pojemność młynka jest dla ciebie wystarczająca to nic tylko brać. Malutki, mega solidny, świetna stabilizacja żaren, szeroka regulacja i równiutki przemiał z minimalną ilością pyłu.  :ok:
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2020, 18:01:21 wysłana przez k3lt »

Offline BobbyEverlast

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Steel UNO PID, Aeropress, Moka
  • Młynek: F4 E Nano, MYM54, Rhinowares
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #467 dnia: 30 Listopad 2020, 18:32:50 »
Gdyby komuś kiedyś się przydało:

po 15 miesiącach ułamała mi się rączka w modelu Q1. Skontaktowałem się ze sprzedawcą z Aliexpress, wbrew temu czego się spodziewałem sprzedawca odpisał bardzo szybko. Pomijając to, że trzeba było używać naprawdę prostego języka angielskiego i czekać kilka godzin na odpowiedź to udało mi się wszystko ustalić w ciągu jednego-dwóch dni. Zaproponował nową rączkę "w cenie wysyłki", tj. 10$. Po zakupie wysłał ją błyskawicznie, a paczka przyszła po półtora tygodnia. Co najlepsze, kupiona rączka nie jest od modelu Q1 tylko od Q2, jest bardziej ergonomiczna i wygodna. Ostatecznie jestem bardzo zadowolony z takiego potraktowania sprawy, chociaż wiadomo, lepiej by było gdyby rączka w ogóle się nie ułamała

Ja kiedyś przez swoją głupotę uszkodziłem metalowy pojemniczek i udało mi się to załatwić w identyczny sposób. :D Ale majfrend za przesyłkę chciał $5 a nie $10.

Cześć, w jednym z polskich sklepów internetowych aktualnie trafiłem na promocję młynka 1Zpresso Q2 i jest on do kupienia za 340zł. Będzie to młynek, którego chcę używać do Aeropressu, French Press, Dripa czy kawiarki. Mogę liczyć na pomoc od Was czy jest to dobra okazja cenowa i sprzęt, który wystarczy mi na początki z kawami?

Jeśli pojemność młynka jest dla ciebie wystarczająca to nic tylko brać. Malutki, mega solidny, świetna stabilizacja żaren, szeroka regulacja i równiutki przemiał z minimalną ilością pyłu.  :ok:
Potwierdzam!!!:-)

Wysłane z mojego SM-T976B przy użyciu Tapatalka


Offline przemoo7

  • Wiadomości: 33
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #468 dnia: 01 Grudzień 2020, 08:29:49 »
Pytanie do osób które próbowały - w jakim zakresie ustawić przemiał ziaren tego młynka pod ekspres lelit anna pl41tem ?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #469 dnia: 01 Grudzień 2020, 12:58:09 »
Jeśli dobrze pamiętam u mnie kiedy sobie testowo kręciłem pod Espresso to było w okolicy 9-11, no ale to już wiele zależy od samej kawy, pojemności sitka itp.

Offline jaciomp

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: melitta
  • Młynek: kym
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #470 dnia: 16 Grudzień 2020, 14:13:16 »
Nowy 1zpresso q2. Jakość frakcji dla 10g Synestezja Etiopia. Przesiane przez małe uniwersalne metalowe sitko. Mielone pod V60 no może za grubo, ale to nie o tym.
Wyszło 5g gruzu i 5g znacznie drobniejszego przemiału.
Czy ja się czepiam czy młynki tej klasy tak mają? Nie jest to zupełny pył, ale jak widać regularności w cząstkach nie ma.
FB_IMG_1608123957539.jpg

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #471 dnia: 16 Grudzień 2020, 21:40:55 »
To jest trochę za grubo, im drobniej będziesz mielić, tym bardziej równomierne będą efekty. Poza tym Etiopie są najbardziej pylącymi kawami.

Offline jaciomp

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: melitta
  • Młynek: kym
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #472 dnia: 17 Grudzień 2020, 09:53:30 »
krystians...ale to by znaczyło, że do Chemexa i tym bardziej french pressa nie mam co się zabierać. 50% pyłu to chyba jednak słaby wynik, niezależnie od ziaren? Mam teraz 50% gratis pod kawiarkę  ;) Taki wynik uzyskam starym niemieckim młynkiem.

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #473 dnia: 17 Grudzień 2020, 10:51:21 »
Ile "klików" na skali ustawiłeś do tego przemiału? Przemiał wygląda na bardzo gruby, wg mnie dużo za gruby pod jakiekolwiek przelewy.

Offline jaciomp

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: melitta
  • Młynek: kym
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #474 dnia: 17 Grudzień 2020, 11:58:34 »
Mieści się w skali wg instrukcji: 2 obroty i 3 kliki

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #475 dnia: 17 Grudzień 2020, 14:50:07 »
Taki wynik uzyskam starym niemieckim młynkiem.
Stare niemieckie młynki nie były złe, ale stabilizację żaren raczej mają gorszą niż 1zpresso. Pył to frakcja  poniżej 0,2 mm.  Z każdego młynka przemiał ma różne składowe grubości. Szczególnie niewdzięczne pod tym względem są Etiopskie kawy z obróbki naturalnej - dają bardzo niejednolity przemiał, za to dla mnie pyszną kawę. Nie ma co się zagłębiać nadmiernie w aspekty techniczne. Spróbuj zaparzyć dobrą kawę i dopiero gdy będzie jakiś problem, to szukaj rozwiązania. Mam wrażenie, że tutaj doszukujesz się problemów potencjalnych. Testowanie to trochę co innego niż normalne użytkowanie. Dla mnie kawa jest po to żeby się nią cieszyć :)
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2020, 14:52:14 wysłana przez krystians »

Offline jaciomp

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: melitta
  • Młynek: kym
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #476 dnia: 17 Grudzień 2020, 15:58:21 »
Masz rację. Bardzo chciałbym delektować się pyszną kawką i nie zawracać sobie głowy aspektami technicznymi. Pół roku wertowałem fora szukając dobrego młynka w dobrej cenie. 1z ma świetne opinie i porównywany jest do znacznie droższych konstrukcji na które mnie nie stać. Kupiłem go opierając się w dużej mierze na opiniach tego forum. Zadaję sobie teraz pytanie. Czy w ogóle możliwe jest zaparzenie dobrej kawy z młynka, który daje tak niejednorodny przemiał? To chyba on determinuje jakość młynka i później naparu. Oczywiście na razie nic z tym nie zrobię, jednak nie wiem czy dokonałem słusznego wyboru, czy trzeba było dołożyć 4xtyle i cieszyć się najlepszym możliwym naparem.

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #477 dnia: 17 Grudzień 2020, 18:30:25 »
Ehhh... Masz dobry, a nawet bardzo dobry młynek, sam również go kupiłem bazując na opiniach z tego forum i nie żałuję. Korzystam z niego od ponad pół roku i nie mam zastrzeżeń.
Codziennie mieląc nim wychodzi mi kilka pysznych kaw, więc tak, wyjdzie z tego dobra kawa jak tylko się wie co się robi.
Ciężko mi uwierzyć, że pyli na poziomie 50%. Nie odsiewam ale ze dwa razy mi się zdarzyło w ramach eksperymentu, i z tego co pamiętam pyłu było na poziomie 10-15%, przy użyciu zwykłego sitka do herbaty.
Zrobię jutro próbę, 2.3 pełnych obrotów mówisz?

Offline jaciomp

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: melitta
  • Młynek: kym
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #478 dnia: 17 Grudzień 2020, 19:07:03 »
No to jak Ci ciężko uwierzyć, to mam pecha i walniętą sztukę. Zdjęcie mówi chyba wszystko. Ludzie też olewają temat sezonowania żaren w nowych młynkach i liczę, że po kilku kilogramach zmielonych ziaren coś się poprawi w temacie. Używam dalej, ale każdą skazę w naparze zrzucam na ograniczenia młynka a tu chodzi przecież o relaks i przyjemność.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #479 dnia: 17 Grudzień 2020, 19:18:39 »
Zdjęcie nie mówi wszystkiego, bo np. nie zawiera informacji dot. rozmiarów oczek sitka którym przesiewałeś, a to dość istotna informacja przy próbie diagnozy potencjalnego problemu ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi