Autor Wątek: Problem z programem konserwacji DeLonghi ESAM 4200  (Przeczytany 998 razy)

Offline Jędrzej83

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: DeLonghi ESAM 4200
Problem z programem konserwacji DeLonghi ESAM 4200
« dnia: 13 Październik 2018, 12:21:35 »
Witajcie.

3 lata temu kupiłem używany ESAM 4200 po serwisie, do tej pory sprawował się OK.
Robił tylko do 10 kaw tygodniowo. Zgodnie z zaleceniami raz lub dwa razy go od kamieniałem przez te 3 lata jak zaświeciła się lampka. Na YouTube jest instruktaż wykonania tej procedury. Do czyszczenia użyłem raz specjalnego płynu, drugi roztworu z kwasku cytrynowego. Miesiąc temu znowu zapaliła się lampka. Ale tym razem program czyszczenia nie chce się dokończyć, program dochodzi do ostatniego kroku płukania i nie kończy. Włączanie/wyłączanie nie pomaga, z 3x próbowałem od nowa i nic.

Drugi problem to że ostatnio zaczął mocno piszczeć w czasie przygotowanie do pracy bloku zaparzaczka. Problem na chwilę wyeliminowałem smarem silikonowym w czasie ostatniej konserwacji bloku zaparzacza (czyszczenie i wymiana oringów bloku, smarowanie), posmarowałem tę śrubę metalową ukrytą za blokiem (widać jak pracuje jak chodzi blok).
Jest tam słaby dostęp więc nie wyszło za dobrze, nie wiem jak dostać się do tej śruby bo to pewnie ona skrzeczy w czasie procedury włączania i wyłączania ekspresu.

Pytanie:
1. Mam smar silikonowy - jako amator mogę się tego skrzeczenia jakoś pozbyć?
2. Jakieś pomysły jak zmusić ekspres do dokończenia rozpoczętej procedury czyszczenia?

Czy pozostaje tylko serwis ?
Jaki może być koszt ?

Ekspres pracuje normalnie i robi niezłą kawę (tylko coraz głośniej)

 

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Problem z programem konserwacji DeLonghi ESAM 4200
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2018, 12:58:58 »
A sam zaparzacz rozebrany, wyczyszczony i przesmarowany?  Śrubę  smarowałem po dostaniu się do wnętrza, gdzieś w punktach jej mocowania, olejem mineralnym, smarowanie drogi przesuwu zaparzacza po śrubie niewiele w moim przypadku pomogło.

Offline Jędrzej83

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: DeLonghi ESAM 4200
Odp: Problem z programem konserwacji DeLonghi ESAM 4200
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2018, 15:29:27 »
Tak, czysty i nasmarowany smarem silikonowym. Pytanie jak dostać się do punktów mocowania śruby? Można ją traktować smarem silikonowym?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi