Autor Wątek: Kapsułki caffissimo - napełnianie  (Przeczytany 7474 razy)

Offline pawelmisiek

    • .
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: caffisimo
  • Młynek: nie mam
Kapsułki caffissimo - napełnianie
« dnia: 02 Grudzień 2016, 11:40:47 »

Witam ,  piszę z prośbą o kontakt ponieważ mam kilka pytań.  Może napiszę tutaj o co mi chodzi . Mianowicie wątek jest obszerny i ciężko go całego czytać.  Mam na oku ekspres na kapsułki caffissimo pure ,  po przejrzeniu kilku wątków i Google można oryginalne kapsułki wykorzystać kilka krotnie wsypujac zmielona kawę do nich . Wiadomo każdy kto się zna tutaj na kawie powie nie bierz na kapsułki ,  Ja co prawda nie pijam kawy więc nie jestem w temacie po prostu chciałem ten ekspres wziąć dziewczynie za pkt z pewnej stacji bo mam ich trochę,  a szkoda żeby przepadly.  A cena kapsułek trochę odstrasza i szukam aby to trochę obejść.  Dowiedziałem się że Pan Antonio sprzedaje super kawy . Byłem co prawda na stronie sklepu ale niestety nie znalazłem tam jakiegoś kontaktu itd. Aby dowiedzieć się czy da takie mielone itd. Będę wdzięczny o kontakt na email [email protected] aby nie zaśmiecac wątku i nie denerwować innych.  Pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2016, 14:58:37 wysłana przez DrUsagi »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2016, 11:53:59 »
Hmmm, ale przecież na stronie jest kontakt, po lewej stronie wołami napisane...
LMWDP #469

Offline pawelmisiek

    • .
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: caffisimo
  • Młynek: nie mam
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2016, 12:03:16 »
Przejrzałem wszystkie zakładki jak się rozwinie menu i nie ma
... Chyba że muszę tam założyć konto i dopiero się ukaże? Albo nie widać jak się otwiera stronę na komórce. 

P.S jakby był to bym że zawracal gitary :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2016, 12:10:55 wysłana przez pawelmisiek »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2016, 12:12:54 »
Przecież na stronie z opisem kawy jest opcja/zapytanie - "Czy zmielić?".

Offline pawelmisiek

    • .
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: caffisimo
  • Młynek: nie mam
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudzień 2016, 13:23:39 »
Owszem jest ale tak jak pisałem nie znam się na kawie bo jej nie pije i nie poglebiam tej wiedzy dlatego chciałem się spytać jaka kawa do takiego ekspresu by była najlepsza ,  jaką opcje tam wybrać w tym sklepie itd.  A do tego potrzebuje email,  telefon . Pisałem pw ale niestety nie otrzymałem odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień 2016, 14:13:55 »
Mielenie +/- sklepowe lub jak do małego dripa, ale to by trzeba dobrać doświadczalnie. Gorzej, że każda kapsułkę musisz napełnić oddzielnie i zakleić (zafoliować). Masa roboty.

Poza tym trzeba sprawdzić co to za ekspres. Są kapsułki z kawą mieloną, są z rozpuszczalną.

Offline pawelmisiek

    • .
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: caffisimo
  • Młynek: nie mam
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudzień 2016, 14:40:17 »
Wiem że trzeba napełnić i zafoliowac,  trochę czytałem czy to w ogóle jest możliwe i nawet jakiś filmik znalazłem jak ktoś to robi.  Z kapsułkami mnie zaskoczyłes bo nie wiem jaka kawa jest w tych do tego ekspresu ☺ muszę zadzwonić do Tchibo i się spytać ale to dopiero jak dogadam się że sprzedawca.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Grudzień 2016, 14:55:22 »
To o kapsułkach i ich napełnianiu tutaj dyskutujmy.

Można kupić zamienniki, można kupić puste do napełniania - wujek google pokazuje wszystko po wypisaniu tematu tego wątku.

Można też jak Adam Słodowy:



Ale jak nie trafisz z przemiałem (grubością) to i tak ci z tego wielkie ... wyjdzie. Więc młynek by i tak się przydał.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2016, 15:03:14 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline pawelmisiek

    • .
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: caffisimo
  • Młynek: nie mam
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudzień 2016, 15:19:21 »
Z góry przepraszam że nie zalolylem nowego tematu ☺Zamienniki w sensie z kawą czy zamienniki puste do napełnienia ? Ja bym kupił z 20 kapsułek oryginalnych na początek i ich używał do napełnienia . Napisałem w tam tym  dziale ponieważ chciałem zwrócić uwagę Antonio , niestety odpowiedzi na pw nie dostałem a na stronie jak pisałem nie ma poczty albo telefonu , chyba że nie umiem znaleźć ... podobny filmik widziałem z tym napelnianiem i dlatego też chciałem się dowiedzieć jaka kawę do tego ekspresu kupić . Co do młynka to mam mix & go i w zestawie jest młynek to mam nadzieję że da radę .


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Grudzień 2016, 15:41:48 »
Nie pytaj producenta. Kup kapsułki i zajrzyj co jest w środku. Jeśli z kapsułki wychodzi kawa z mlekiem, to pewnym jest, że jest tam mleko w proszku. Jeśli po zalaniu wodą się rozpuści, to znaczy, że ekspres mielonej kawy może nie zaparzyć. Młynek potrzebny jak do systemowych sitek -- cremę robi papier.

Offline pawelmisiek

    • .
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: caffisimo
  • Młynek: nie mam
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Grudzień 2016, 16:31:54 »
Niezbyt rozumiem o czym piszesz :d myślałem że kupię taka kawę u Antoniego która będę mógł wsypać w te kapsułki oryginalne zafoliowac i zaparzyc w ekspresie

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Grudzień 2016, 21:46:10 »
Generalnie w przypadku Nespresso mamy zamienniki np. takie coś takie coś. Nie wiem czy te zamienniki pasują do Caffissimo, bo może się okazać że rozmiar albo kształt jest inny (minimalnie oczywiście), ale podejrzewam że coś się znajdzie.
Przejrzyj ten wątek Kapsułki zamiennik. Tam nawet są jakieś linki do takich kapsułek wielorazowego użytku, więc trzeba poszukać.
Możesz też zawsze poszukać innych producentów kawy, którzy używają tych samych opakowań np. CAFFITALY.

Offline pawelmisiek

    • .
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: caffisimo
  • Młynek: nie mam
Odp: Kapsułki caffissimo - napełnianie
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Grudzień 2016, 21:57:19 »
Co do tych kapsułek to rzeczywiście muszę poszukać takich do tego ekspresu . A co do wątku to właśnie go przejrzałem już wcześniej . Te co podałeś to raczej nie będą pasować bo są za wysokie ,  ale możliwe że znajdę pasujące.  Dzięki za link. Chodzi mi głównie o kawę gdzie i czy mogę dostać taka abym mógł użyć do tego ekspresu.  Bo ja sobie zamówię jak pisałem z 20 oryginalnych kapsułek to ich też mogę kilka razy użyć metoda z filmiku. 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi